Рівнерада скасувала наказ, яким посадовець дозволив будувати «готель» у парку поруч Басового Кута

Рівнерада скасувала дозвіл на будівництво підприємиці Любові Скринник готелю в парку біля Басового кута. Цей дозвіл видав заступник начальника управління містобудування та архітектури Віктор Вівсянник.
Джерело
Колаж на основі фото «Четвертої влади» та фейсбук-сторінки Любові Скринник

Сьогодні, 22 липня, сесія Рівнеради скасувала наказ, яким Управління містобудування і архітектури дозволило будувати «готель» у парку поруч місцевого водосховища Басів Кут. «За» проголосували 34 депутати.

Раніше «Четверта влада» викрила, що заплановане будівництво пов'язане з інтересами людей з орбіти «Набережного кварталу», які раніше відзначилися у Рівному захопленням іншої паркової землі.

Нагадуємо передісторію питання.

9 соток в парку під «кафе» перетворилося на 9 соток під «готель»

Ще у 2005-му році Рівнерада віддала в оренду на 49 років маловідомій підприємиці Любові Скринник 9,43 сотки землі у парку поруч із Басовим Кутом. Віддала буцімто під будівництво кафе. В цільовому призначенні земельної ділянки та в договорі про оренду йдеться саме про будівництво кафе.

У 2012-му році Любові Скринник видали містобудівні умови та обмеження під будівництво кафе на цій ділянці. Згідно з цими умовами, площа кафе мала бути 440 квадратних метрів (тобто в понад два рази менша, ніж орендована ділянка) з висотою – до 18 метрів (орієнтовно 5-6 поверхів).

У лютому 2018-го року ми опублікували кадри з висоти, на яких видно, що по всьому периметру цієї ділянки вирили котлован.

пляж Басового кута
Так виглядала ділянка у парку на Басовому куті в лютому 2018 року. За законом заборонене будівництво на 100% ділянки, а розмір котловану навіть більший за ділянку

Після цього на той час депутат Рівнеради Назарій Поліщук виміряв ділянку і побачив, що розмір котловану перевищує розміри орендованої ділянки.

Тобто орендарка вийшла за межі орендованої ділянки і зруйнувала частину парку, хоча мала дозвіл на будівництво кафе, яке за розмірами було менше, ніж половина орендованої ділянки.

У грудні 2020-го року, тобто вже після виборів і за нової влади у Рівному, управління містобудування та архітектури затвердило на цю ділянку зміни до містобудівних умов та обмежень, якими дозволило зводити тут ще й готель.

Наказ про зміни підписав заступник начальника управління Віктор Вівсянник (чиновник працює заступником в управлінні з 2008 року, містобудівні умови та обмеження для Любові Скринник у 2012-му році затверджував також він – авт.).

Вкотре просять перевірити діяльність Віктора Вівсянника

Сьогодні на сесії депутати розглянули проект рішення «Про скасування наказу Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради від 11.12.2020», тобто наказ, яким Віктор Вівсянник дозволив будувати готель у парку.

– Ми знаємо чим закінчується будівництво таких багатоповерхівок, – каже на сесії один з ініціаторів проекту рішення, депутат від «Голосу» Святослав Клічук. – Скоріш за все, там планується побудувати житло.

– Там орендар захопив більшу ділянку, ніж він має право по договору, – додає депутат. – Тому ми просимо профільне управління розібратися і знайти підстави розірвати цей договір.

Також Святослав Клічук нагадав, що ще у квітні депутати звернулися до міського голови з вимогою провести розслідування діяльності Віктора Вівсянника. Однак відповіді на своє звернення не отримали.

– Місяць тому була нова заява заступника міського голови, що буде службове розслідування. Я переглянув. Було два службові розслідування, але по Вівсяннику чомусь немає.

Депутати підтримали цей проект рішення. За проголосували 34 депутати.

Що ж стосується службової перевірки діяльності Віктора Вівсянника, то у червні «Четверта влада» отримала відповідь на свій запит з міської ради. За підписом міського голови Олександра Третяка у ній фактично йдеться, що підстав для службової перевірки посадовця не знайшли.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте