Чи буде «бурштинова еліта» гадити у води рівненського Басів Кута: відповіді архітектора
Автор детального плану території правого берега водосховища відповів на закиди у фейсбуці
Після публікації матеріалу «Рівнерада дала добро забудовувати Басів Кут» у фейсбуці з'явилося чимало критики і претензій стосовно дозволеної забудови правого берега водосховища. Ми відібрали ці претензії і коментарі й попросили на них відповісти автора проєкту детального плану території правого берега Басів Кута, архітектора Дмитра Котлярова.
Коментар: «Там не можна будувати з часом споруди просядуть...»
Відповідь архітектора Дмитра Котлярова: «Сучасний спосіб будівництва передбачає будівництво навіть на намитих грунтах абсолютно з нуля. Геологічна основа для будівництва у межах детального плану території (ДПТ) нічим не відрізняється від будівництва в центральній частині Рівного. Питання вирішується або влаштуванням монолітної плити під фундаментом або влаштуванням буронабивних паль у обсадній трубі.
Про каналізацію: «Тепер бурштинова "еліта" буде срати у води міста»
«Весь масив уже каналізований. Наразі є діючі три каналізаційні насосні станції, які збудовані за гроші власників земельних ділянок. Влаштована система побутової каналізації збирає та перекачує каналізаційні стоки до загальної каналізаційної системи міста Рівне. На них є запас потужності, але при консультації з водоканалом прийнято рішення зарезервувати територію під ще дві каналізаційні насосні станції, які так само як і попередні будуть збудовані за кошти власників ділянок. Це видно в аркуші 2,3,4,6 ДПТ».
«Головне щоб спочатку вирішили всі екологічні питання і благоустрій і як результат землю не подарували»
«Незрозуміло, що мається на увазі. Якщо припустити що мова йде про незадовільний стан води у Басівкутському водосховищі, то згідно зі звітом
екологів із НУВГП головна причина неякісної води – забруднення річки на вході в місто. Забруднення річки при вході є 5-го класу забрудненості, а з міста виходить 4-го, це означає що Устя чиститься за час проходженням містом.
(Більш точна інформація про класи забруднення Усті показана на схемі нижче, – авт.)
З цього випливає що основна причина забруднення – скидання стоків у річку вище по течії, тобто у Здолбунові та Квасилові. Без наведення там порядку мова про якесь якісне підняття якості води у басівкуському водосховищі не йдеться.
Разом з тим, наскільки мені відомо, у екологів з НУВГП є низка пропозицій з покращення стану озера, а саме поглиблення дна шляхом чистки та діставання намулу. Пониження дамби, щоб збільшити швидкість току води. Зменшення плеса води тощо.
(Дослідження дійсно показує що з Квасилова приходить брудна вода, яка потім у заплаві очищається. Але це ж дослідження показує що всередині Басового кута вода знову забруднюється.
– На виході з Квасилова ми маємо п'ятий, дуже поганий стан. Але річка протікає очеретами, рогозом і в момент впадіння річки у Басів Кут вона має четвертий клас. Далі вода перемішується і в середині Басового Кута маємо третій клас. Тут територія забудована, і вже на виході з Басового Кута маємо 4-5 клас, – каже Начальник управління використання природних ресурсів та заповідної справи департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОДА Віктор Наумович, – авт.)
Детальніше про це дивіться в матеріалі: Вбиваючи Басів Кут: що може статися, якщо нічого не робити
Але по факту жоден цей захід практично не перетинається з рішеннями у містобудівний документації. Консультації по намиванню набережної на території ДПТ не вийшли у практичну площину і було прийнято рішення суттєвих намивів на цій території не влаштовувати.
Послідовність та якість влаштування благоустрою території не є предметом опрацювання ДПТ. В містопланувальній документації це вказати неможливо.
Разом з тим влаштовувати благоустрій «до того як закінчиться будівництво» вважаю нераціональним. Логічна послідовність така – влаштування основних мереж та вулиць, забудова основних елементів (наприклад садочка на набережній), а потім комплексний благоустрій, що буде враховувати вже реальну ситуацію. По простому, чи ви бачились десь, що спочатку роблять ландшафтний дизайн а потім будуть хату?».
«Даєте забудову, то щось зробіть для людей дороги, каналізації»
«Що значить даєте забудову? забудова там й так передбачена, але замість індивідуальних будинків з огорожею в 4 метри буде передбачена комплексна забудова різних типів, для простих людей у яких немає 500 тисяч зелених на землю та будинок. Тобто за типову по Рівному вартість можна буде придбати там квартиру або таунхаус (зблокований котедж, – авт) звичайним людям.
Про каналізацію. Питання влаштування каналізації – це питання тих людей хто там будується і у чиїй власності земля. Місто не повинно на мою думку наразі займатися будівництвом мереж для приватних садиб та будинків багатоквартирних. Власники не є соціально незахищеними верствами населення і можуть все зробити власним коштом, або на крайній випадок на умовах співфінансування.
Разом з тим там власники землі вже власним коштом збудували проїзди та проклали основні мережі (електрика, вода, газ каналізація)».
«Я против. Лучше бы наш Басевкут почистили бы или хотя бы востановили. А так теперь это будет приватная властность этих жителей которые там теперь будут жить»
«Про «лутше» не йдеться. Немає вибору між або те або те. Будівництво на приватних ділянках не обмежує роботи з очищення озера, і ніяк на них не впливає.
З іншого боку, влаштування комплексної багатоквартирної та зблокованої забудови гарантуватиме там наявність не приватної одгородженої забудови (як там зараз часто є), а доступної для всіх набережної. Адже у випадку багатоквартирної забудови (наприклад як на Усті біля проспекту Миру) неможливо влаштувати приватний паркан для когось одного.
Тому рішення прийняті в ДПТ якраз і сприяють комплексному благоустрою з загальним доступом до водного плеса».
«Ще запустять земснаряд, який зробить ще декілька ділянок на березі...»
«Земснаряд запустять для того, щоб поглибити озеро та запобігти цвітінню води. Згідно з картами намиву, розроблених спеціалістами з НУВГП, намив на цій території здійснюватися не буде».
«Ті, хто дозволяє забудувати наше озеро, лишає рівнян надії на чисту воду і гарний пляж. Зараз вода і так не така чиста, як хотілось, а буде?»
«ДПТ у першу чергу вводить рекреаційну зону Р-3, якою захищає набережну та пляж від забудови, адже наразі така забудова можлива, а після прийняття ДПТ забудова там буде неможлива.
Отож ніхто не дає дозвіл на забудову озера – забудовуються тільки ділянки, які є у приватній власності рівнян. Жодного квадратного метра міської території під приватну забудову в ДПТ не виділяється.
Про чисту воду я вже відповідав вище».
(Частина земельної ділянки, на якій заплановані багатоповерхівки поруч із басейном «Авангард» є землею міста в оренді Міжнародного економіко-гуманітарного університету, тому не всі, а більшість земельних ділянок під забудову приватні – авт.)
«Підніміть радянські норми і правила забудов та санітарні норми і правила і все буде ясно! Це йде знищення водних ресурсів та небезпека для мешканців цих будівель...»
«За "радянськими нормами" всю Устю взяли в бетонний мішок, чим по суті знищили екосистему річки, урізали доступ до води, та зменшили водність річки.
Як будівництво може знищити водні ресурси незрозуміло. Всі великі міста світу збудовані на водних об'єктах. При чому забудова там ведеться впритул до урізу води.
В чому різниця між людьми які проживають, наприклад, на вулиці Набережній в центрі міста в Хрущовках, або людей які живуть у приватних хатах на березі? Вартість земельних ділянок на Басовому Куті сягає наразі захмарних меж. Це свідчить про те, що дуже багато рівнян хотіли би жити саме там. Ніхто добровільно себе на небезпеку не буде наражати».
Більше про тему Басів Кута дивіться за тегом: Басів Кут
Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти