Убивця і грабіжник, яких судять у Рівному за тяжкі і особливо тяжкі злочини, розповіли свою версію: відео

Джерело
«Четверта влада»

Обвинувачені у вбивстві, готуванні до вбивства і підпалі редакції відмовляються від своїх попередніх показів і кажуть, що тільки возили бурштин. Репортаж із підготовчого судового засідання.

16 січня, третя година дня. Перше підготовче засідання суду ще не розпочалося – чекаємо колегію суддів.

Обвинувачені сидять в «акваріумі», який замінив металеві клітки радянського зразка.

Кияни Леонід Могилов (зліва) та Анатолій Рикунов. Їхню вину встановлюватиме суд. В минулому вони обоє засуджені за вбивство та розбій

Зала невелика, заповнена журналістами.

Секретар суду, голосно каже для преси, щоб поки судді не дозволять, то щоб не знімали. Теж саме повторює один з поліцейських, які привели обвинувачених.

На запитання яким законом обмежене право на зйомку, починає згадувати якийсь наказ. Прошу аргументувати його як цей наказ обмежує статтю 34 Конституції, яка дозволяє збирати інформації і обмежити це можна виключно законом.

Який закон обмежує збір інформації у приміщенні державного органу до початку засідання суду? Він не знає, але каже, що має бути порядок. Тим не менше журналістам вдається поговорити з обвинуваченими.

Власкор «Надзвичайних новин» ICTV Павло Шамшин просить обвинуваченого у багатьох злочинах, зокрема у готуванні до вбивства, вбивстві, підпалі редакції 47-річного Анатолія Рикунова і його колегу 49-річного Леоніда Могилова прокоментувати три основні злочини в яких їх звинувачують.

Чоловіки спочатку скаржаться, що їх «пресували опера» і 10 годин тримали в наручниках та не давали їсти. А потім кажуть, що вони наговорили на організаторів замовного вбивства та підпалу, які зараз у розшуку, щоб самим уникнути покарання.

Бо вони київські, а поліцію цікавили в першу чергу місцеві злочинці.

Анатолій Рикунов каже, що вони з організаторами (яких підозрюють в участі в організованому злочинному угрупованні – Володимиром Шевчуком, Ігорем Мокринським, Володимиром Соловйовим) працювали по бурштину.

Пізніше, під час засідання суду, Рикунов скаже, що зброя (пістолет Макарова та осколкова граната Ф1) йому потрібна була щоб захиститися від можливого нападу під час того, коли вони перевозили бурштин. Не щоб когось вбити, а просто полякати.

За інформацією «Четвертої влади», у матеріалах справи, яка розглядатиметься в суді, є докази, в тому числі записані на відео, де обвинувачені у виконанні злочинів свідчать зовсім інше. Хоча версію стосовно бурштину теж згадують.

А під час слідчого експерименту в редакції улітку 2018-го року одна з працівниць редакції записала телефоном невеликий фрагмент, на якому Анатолій Рикунов скаржиться, що його не попередили про собаку в дворі у який він мав проникнути для підпалу і навіть показує звідки вибіг пес.

Поліцейські не могли знати цієї інформації наперед, але пес справді майже завжди ночує біля офісу, попри те, що його вольєр глибше в дворі.

Детальніше на відео:

А це фрагмент спілкування з обвинуваченими ще до початку судового засідання:

Входить колегія суддів. Їх троє. Так передбачає закон, якщо хоча б одному обвинуваченому загрожує довічне позбавлення волі.

Підготовче засідання суду переносять через відсутність двох потерпілих. Матері вбитого чоловіка на вулиці Набережній у травні 2018-го Людмили Тимочко і заступниці головного редактора Агенції журналістських розслідувань «Четверта влада» Антоніни Торбіч.

Журналістка пояснила, що її ніхто не попередив, що вона обов'язково має бути присутня на підготовчих засіданнях. І офіційного повідомлення суду вона теж не отримувала.

Прокурорка Юлія Козінська коротко оголосила клопотання про те, щоб обвинувачених і далі тримали під вартою 60 діб.

Прокурорка Юлія Козінська повідомила про попередні судимості обвинувачених та про тяжкість злочинів у яких вони підозрюються, щоб обгрунтувати чому їх і далі мають тримати під вартою

Адвокати обвинувачених кажуть, що достатньо буде домашнього арешту з електронним браслетом.

Адвокати обвинувачених просили домашній арешт з електронним браслетом, але складалося враження, що вони розуміють – обвинувачених у особливо тяжкому злочині не випустять з під варти
Анатолій Рикунов згадував, що в нього мати з інвалідністю, сподіваючись уникнути обмеження волі на час суду

Анатолій Рикунов у 1993-му році був засуджений на 14 років (вийшов достроково) за крадіжку у великих розмірах, крадіжку за попередньою змовою групою осіб, та розбій, поєднаний зі спричиненням тяжких тілесних ушкоджень або вчинений з проникненням у житло.

А 2005-го року засуджений на 15 років (вийшов достроково) за замах на умисне вбивство двох чи більше осіб, замах на життя працівника правоохоронного органу, умисний підпал майна, незаконне поводження з холодною зброєю, грабежі поєднані з насильством або групою осіб.

Леонід Могилов каже, що працював у Києві в пресі. Де саме, коли і чи справді працював – невідомо. Його батьки виховують його малолітню дитину – він називав це причиною, чому його не мають тримати під вартою

Леонід Могилов у 1995 році був засуджений на 15 років (достроково звільнений) за співучасть в умисному вбивстві з корисливих мотивів двох чи більше осіб та за розбій вчинений групою осіб.

А в 2014-му році він знову притягувався до кримінальної відповідальності за розбій вчинений групою осіб.

Колегія суддів повертається і оголошує рішення, яким продовжує тримання обвинувачених під вартою на наступні 60 діб.

Справу розглядає колегія суддів: Святослав Рогозін, Наталія Діонісьєва, Віктор Кухарець

Ми запитали в поліції що може слідчий сказати з приводу заяв обвинувачених про 10-годинне тримання в наручниках та інші їхні звинувачення в бік працівників поліції.

 – В ході цих засідань зможемо побачити що те що вони говорять – не відповідає дійсності, – каже керівник відділу комунікації поліції Рівненщини Антон Крук.

– Що стосується безпосередньо роботи оперативників на стадії документування – є докази, які будуть демонструватися, зокрема і щодо того що  вони нібито давали покази під тиском – це не відповідає дійсності.

– Нещодавно демонстрували нову систему з утримання людей в ізоляторах тимчасового тримання, яка відповідає світовим стандартам. Всі дії які відбуваються в ІТТ, під час допиту – фіксуються на відеокамеру, – запевняє речник.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте