«Я – реаліст і якогось дива миттю не очікую», – Олександр Третяк про майбутню роботу на посаді мера

За попереднім підрахунком голосів, керівник духовної семінарії й академії обійме посаду міського голови Рівного

Президент України 2014-2019 років Петро Порошенко двічі приїздив у Рівне підтримати кандидата від партії «Європейська солідарність»
Джерело
Сторінка у фейсбук Олександра Третяка

22-го листопада у Рівному відбувся другий тур виборів на посаду міського голови. Змагалися Олександр Третяк від «Європейської солідарності» (детальну інформацію про нього ми зібрали в досьє) та Віктор Шакирзян від місцевої партії «Рівне разом» (більше про нього і його у розслідуванні).

Так виглядав незаповнений бюлетень, який виборці отримували на дільницях для голосування у другому турі

Під час виборів на дільницях спостерігачі фіксували порушення: виборці фотографували бюлетені, подекуди було більше ніж треба спостерігачів тощо – повідомляє громадська мережа «Опора» в Рівному.

– Системність таких випадків може свідчити про ймовірну контрольованість голосування, а сам процес бути частиною підкупу виборців. Це мають встановити правоохоронці під час розслідування, – каже Михайло Балик, який координував спостереження за виборами на Рівненщині від «Опори».

Станом на 11.00 23-го листопада член міської територіально-виборчої дільниці Андрій Катеринчик повідомив, що комісія прийняла та опрацювала всі протоколи.

Нині триває технічне опрацювання – тобто засідання комісії продовжується і протоколи опрацьовують у пошуках технічних помилок.

За попередніми даними, за Олександра Третяка проголосував 27 тисяч 451 виборець. Це 50,25%. За Віктора Шакирзяна проголосували 26 тисяч 57 виборців. Це 47,7%. Різниця між кандидатами – 1 тисяча 394 голоси.

На дільницях 2,02% зіпсованих бюлетенів – 1 тисяча 106 штук. Ці дані ще не є остаточними, адже ТВК офіційно їх не затвердила.

Як виглядає частина зіпсованих бюлетенів демонструє рівненський «Комітет виборців України»:

Імовірний новообраний міський голова Рівного Олександр Третяк так прокоментував нам телефоном попередні дані:

– Як у першому, так і в другому турі наша позиція була незмінною. Ми побудували чітку, прозору і максимально якісну кампанію, показали якісний, новий рівень введення політичної боротьби. Не займалися популізмом. Використовували лише правильні інструменти для позиціонування як себе особисто, так і партії. Це стало запорукою нашого успіху.

– Дуже тішить, що рівень свідомості мешканців нашого міста значно зріс, адже люди не повелись на популістичні обіцянки, а повірили в ідею. Я реаліст і якогось дива миттю не очікую. Готовий закочувати рукави і тяжко працювати з командою на благо міста.

Керівник міського осередку партії «Європейська Солідарність» Павло Алексєвич каже, що у штабі були впевнені у перемозі Олександра, адже він виклався на повну під час кампанії:

 – Ми намагалися фахово працювати за всіма напрямками. Команда старалася зробити максимум: пояснювати людям наші цінності та програму партії, захищати результати на дільницях та в ТВК.

– Олександр цієї ночі спав лише дві години та з самого ранку продовжує тримати руку на пульсі. Нам допомагали і депутати Верховної Ради, і партійці, і багато однодумців. Порушення були майже на кожній дільниці: неправильно опломбований сейф, непроставлені номери дільниць на корінцях бюлетенів, зафіксовані фотографування бюлетенів. Ми викликали поліцію, складали акти.

Поліція Рівненщини зареєструвала 42 повідомлення про порушення виборчого законодавства у Рівному протягом 21-го та 22-го листопада.

Поліцейські склали 11 адміністративних протоколів: 9 – за публічне розголошення виборцем результатів волевиявлення в приміщенні для голосування за статтею 212-22 Кодексу України про адмінправопорушення (КУпАП) та 2 – за дрібне хуліганство за статтею 173 КУпАП. За 15-ма повідомленнями триває перевірка, а 14 не підтвердились.

Крім того, слідчі Рівненського відділу поліції розслідують два кримінальні провадження. Одне за підозрою у підкупі виборця (за частиною 2 статті 160 Кримінального кодексу України), інше – за підозрою умисного порушення таємниці голосування через розголошення змісту волевиявлення виборця (за частиною 1 статті 159 КК України).

Почути коментар кандидата Віктора Шакирзяна чи його пресскретаря Олександра Лопачука нам не вдалося. Ніхто не брав слухавку.

Офіційні результати виборів, за словами члена міської ТВК Андрія Катеринчика, будуть відомі протягом двох-трьох днів.

Більше про ці вибори дивіться за тегом: Вибори 2020


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте