Чому в діагностичному центрі рівнян обмежують в записі на прийом по телефону

Поки Національна служба здоров'я України не зобов'яже медзаклади бути пацієнтоорієнтованими – доти в них можуть діяти свої внутрішні правила розпорядку, які можуть обмежувати пацієнтів у зручності
Джерело
«Четверта влада», Влад Мартинчук

Подзвонити в реєстратуру, записатися до лікаря на конкретний час, прийти на прийом і отримати бажані послуги? Так, але не в Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі. Там запис по телефону налагоджений лише для «не місцевих», решта має приходити особисто і чекати на запис у живій черзі в реєстратурі.

Ми дізнавалися, чи є на це якісь підстави і чому не можна спростити життя пацієнтам.

Рівнянка Антоніна Торбіч написала у фейсбуку, що її дитину відмовилися записати на прийом до лікаря по телефону. Вона зверталася в реєстратуру Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру імені Віктора Поліщука.

– В реєстратурі сказали: «Ви з Рівного, а рівнян ми по телефону не записуємо». При цьому попередили, що, коли ми прийдемо до лікарні, пройти обстеження зразу буде не можливо, бо черга, – пише Антоніна Торбіч.

Вона обурюється, що люди змушені витратити кілька додаткових годин, щоб лише записатися на прийом, хоча цей час можна було б заощадити, записавшись дистанційно.

«Четверта влада» запитала головного лікаря Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру Романа Шустика, як зазвичай у Центрі записуються на прийом.

Головний лікар Роман Шустик каже, що на прийом можна записатися по телефону, але якщо ви із Рівного, то краще прийти. Фото з архіву 2019-го року

Роман Шустик каже, що можна записатися на прийом до лікаря по телефону, хоча каже, що лінія може бути перевантажена.

На запитання, чому відмовилися записати дитину із Рівного, відповів, що переваги надають немісцевим.

– Якщо ви подзвоните з Дубровиці чи з Зарічного, вас зареєструють. А людей з міста ми просимо прийти, – каже Роман Шустик.

Лікар пояснює це тим, що в лікарів забагато пацієнтів. Саме тому рівнян намагаються скерувати у міські заклади.

Роман Шустик каже, що зараз йде реєстрація закладу в електронній мережі і що в підсумку записуватися онлайн стане «без питань».

Водночас у іншому медзакладі Рівного труднощів із записом по телефону не виникає.

– Я отримала скерування сходити з дитиною до алерголога. Оскільки знаю, що алерголог є в дитячій обласній лікарні, зателефонувала туди в реєстратуру. Мене запитали, чи є в мене скерування і запропонували прийти за кілька днів на визначений час, коли були вільні години прийому лікарки. Коли я прийшла, у реєстратурі зробили для дитини медичну картку, і ми пішли до лікарки, – розповідає Антоніна Торбіч.

Ми поцікавилися у головного лікаря Рівненської обласної дитячої лікарні Віталія Бойка, як у цьому закладі записують пацієнтів на прийом.

Головний лікар Рівненської обласної дитячої лікарні Віталій Бойко підтверджує, що записують всіх по телефону, щоб пацієнтам було зручніше. Фото з архіву 2018-го року

Віталій Бойко каже, що записатися можна телефоном уже понад рік, бо в лікарні працює потрібна для цього комп’ютерна система.

– Потім на відповідну годину приходите, берете в реєстратурі талончик і без черги на призначену годину йдете до лікаря, – розповідає лікар.

Він каже, що немає ніякого значення, звідки пацієнт. Але додає, що, за можливості, пацієнтів із районних центрів намагаються записувати на першу половину дня, адже до обіду їм зручніше приїхати і поїхати, а рівненським, мовляв, зручно у будь-який час.

Експертка Світлана Бубенчикова пояснює, що коли лікарні укладуть договір з НСЗУ, процедура запису на прийом буде стандартизована. Фото з dif.org.ua

Менеджерка медичної групи Реанімаційного пакету реформ Світлана Бубенчикова каже, що поки лікарня не уклала договір із Національною службою здоров’я України, вона не долучилися до другого етапу медичної реформи. Тому в лікарні ще можуть діяти внутрішні розпорядки і внутрішні процедури запису пацієнта.

– Але в принципі відмовити в послузі або в діагностиці лікарі не можуть, – каже експертка.

Нагадаємо, записатися на прийом до свого лікаря в колишніх поліклініках можна як по телефону, так і в мережі інтернет, не виходячи з дому.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуку.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте