На Рівненщині утворили 4 райони: кого тепер обиратимуть на місцевих виборах

Сьогодні Верховна рада проголосувала за новий адміністративний поділ країни. Рівненська область тепер матиме такі чотири райони
Джерело
Фото із сайту Рівненської ОДА, фотомонтаж Влада Мартинчука, «Четверта влада»

Сьогодні, 17 липня, Верховна Рада прийняла Постанову №3650 «Про утворення та ліквідацію районів», якою утворила 136 районів. У Рівненській області утворили 4 райони: Вараський, Дубенський, Рівненський та Сарненський.

Про це йдеться на сайті Верховної ради.

Поділ на райони виглядатиме так:

Схема із фейсбук-сторінки «Об’єднаних територіальних громад Рівненщини»

Раніше уряд затвердив план 64-х об'єднаних громад Рівненщини.

Відповідно до цих рішень, а також враховуючи що 15-го липня Верховна рада ухвалила Постанову «Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році», місцева асоціація органів місцевого самоврядування «Об’єднані територіальні громади Рівненщини» розповідає до яких місцевих рад відбудуться вибори цієї осені.

Отож, виборці Рівненщини 25-го жовтня будуть обирати:

  • депутатів Рівненської обласної ради;
  • депутатів 4 районних рад;
  • депутатів та голів 64-х територіальних громад;
  • в окремих громадах обиратимуть сільських старост (за словами консультанта Офісу реформ Асоціації міст України на Рівненщині Василя Куриласа)

Як випливає із прийнятої Постанови №3650 «Про утворення та ліквідацію районів», межі районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу відповідного району.

Так, у складі Вараського району є 8 територіальних громад, у складі Дубенського – 19 громад, у складі Рівненського – 26 громад, у складі Сарненського – 11 громад.

Також читайте: До Рівного приєднають Квасилів: уряд затвердив план 64-х об'єднаних громад області

Постановою ліквідують усі нині існуючі райони в областях. Однак реальні зміни розпочнуться вже після виборів до місцевих рад, які заплановані на 25 жовтня 2020-го року.

– Після цього виборча комісія встановлює підсумки голосування, крім цього, вибори мерів відбуватимуться в два тури, тобто ще три тижні на проведення другого туру, – пояснює «Четвертій владі» консультант Офісу реформ Асоціації міст України на Рівненщині Василь Курилас.

Василь Курилас консультує з правових питань в Офісі реформ рівненського відділення Асоціації міст України. А ще очолює Рівненський обласний контактний центр – гарячу лінію в обласній держадміністрації. Фото з архіву

Після того як оберуть голову, можна буде створювати повноцінні виконавчі органи.

– Тому говоримо що листопад буде таким суто технічним місяцем, коли ще будуть варитися над встановленням результатів голосування, – каже експерт. – Лише в грудні запрацюють новостворені органи, які розпочнуть процедуру реорганізації, наприклад, тих районних рад, які увійдуть в новий район, і тих територіальних громад, які не об'єднувалися до цього. І вже в грудні будуть затверджувати бюджети громад.

Які повноваження матимуть новостворені районні ради – поки що однозначно сказати складно. Адже це залежатиме від прийняття іншого законопроєкту, 3614, у якому йдеться про визначення повноважень та фінансування цих рад.

Також дивіться: «Укрупнення районів: як Рівненщину поділили по-новому і що та коли тепер матимемо».

«Жодна держава не хоче віддавати владу на місця»: чому поділ Рівненщини на нові райони знову завис


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте