Поліція розслідує «порушення права на безоплатну медицину» у Рівненському онкодиспансері

Завідувач відділенням променевої діагностики Рівненського онкодиспансеру Яків Пархоменко – один з фігурантів порушення права на безоплатну медицину, яких зафіксували на відео журналісти
Джерело
«Четверта влада»

Поліція Рівненщини відкрила кримінальне провадження за матеріалами розслідування «Четвертої влади» «Онкобізнес по-рівненськи».

Заяву про злочин, на прохання журналістів «Четвертої влади», підготували і подали в поліцію юристи громадської організації «ТОМ 14».

У журналістському розслідуванні «Четверта влада» зафіксувала, як працівники Рівненського онкологічного диспансеру вимагали у пацієнтки 1900 гривень за проходження обстеження на комп’ютерному томографі.

Зокрема, ці гроші просив жінку заплатити завідуючий відділенням променевої діагностики онкодиспансеру Яків Пархоменко. Крім того, нам вдалося відзняти, як у хворої вимагали 40 гривень за пробірку для забору крові.

6-го листопада правоохоронці  відкрили провадження за частиною 1 статті 184 Кримінального Кодексу України: «Порушення права на безоплатну медичну допомогу», – про це повідомили у відділі комунікації поліції Рівненщини.

У разі доведення вини, медикам загрожує штраф до 1700 гривень або арешт на строк до шести місяців.

Після виходу програми у соціальній мережі Фейсбук, у групі «Четверта влада» під лінком на розслідування досить активний коментатор з акаунту Yakiv Parkhomenko.

Саме таке ім’я у завідуючого відділенням променевої діагностики закладу Якова Пархоменка, який і вимагав гроші у Півонії Табакар. І у спілкуванні з акаунтом користувач підтвердив, що саме він – лікар Яків Пархоменко.

Лікар дозволяв собі лайку, погрози та інші грубощі на адресу коментаторів, а також на адресу журналістки і редактора, які працювали над розслідуванням.

Так спілкується у соціальних мережах завідувач відділенням відділенням променевої діагностики Рівненського онкодиспансеру Яків Пархоменко

Ми зателефонували до головного лікаря медзакладу Григорія Максим’яка і запитали, чи проводив він службове розслідування щодо фактів, викладених у журналістському розслідуванні.

Головний лікар онкодиспансеру Григорій Максим'як не знає, що стосовно оприлюднених фактів відкрили кримінальне провадження

– Чи було службове розслідування по цій справі. Якщо було, то які його результати, – журналістка.

– По якій справі? – Григорій Максим'як.

– По факту виходу розслідування нашого і по тих порушеннях, які були зафіксовані і показані.

– Був звільнений цей працівник, який допустив (нерозбірливо) з цими пробірками. Був звільнений з роботи. Всьо.

– Був звільнений працівник, який вимагав за пробірку 40 гривень?

– Так, так.

– А підкажете, як його прізвище, ім’я?

– Не пам’ятаю.

– А коли він був саме звільнений?

– Відразу після виходу програми.

– А стосовно Якова Пархоменка?

– Яків Пархоменко перейшов на ФОП (фізична особа підприємець – авт.) і тепер він до мене не має ніякого відношення.

– Тобто він уже не працює у вас?

– Він ФОП – фізична особа-підприємець.

– А в штаті працівників ваших?

– Він орендує кабінет.

– Орендує кабінет, але в штаті ваших працівників його немає, він у вас не працює?

– Він є. Але він крім того ще ФОП.

– Тобто він працює у вас рентгенологом, завідуючим відділенням?

– Рентгенологом. Якщо ви хочете щось взнати, будь ласка, під’їжджайте. По телефону я з вами говорити не хочу.

Ми домовилися з головним лікарем про зустріч. Щоправда, Григорій Максим’як попросив, аби ми підійшли до нього без оператора. Тож найближчим часом матимемо нагоду розпитати у очільника медзакладу, як він покарав медиків, які порушили право хворої на безоплатну медицину.

Крім того ми надіслали інформаційний запит у  поліцію Рівненщини щодо кількості кримінальних проваджень відкритих за статтею 184 Кримінального Кодексу України.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте