Транспортна ізоляція: які способи вигадують рівняни, щоб доїхати на роботу

«Мій перший пасажир сьогодні, лікар-педіатр,Валентина Письменна, із ЦПМСД «Ювілейний». Водії маршрутних таксі просто не зупинялись на зупинках, бо мали 10 пасажирів в салоні», – пише ректор духовної семінарії християн віри євангельської Олександр Третяк
Джерело
Зі сторінки у фейсбук Олександра Третяка

Не більше 10-ти пасажирів – у маршрутці, не більше 20-ти – у тролейбусі і автобусі. Якщо мешканці Рівного ще сяк-так на роботу доїхати можуть, то ті, хто живуть у районах – у транспортній ізоляції.

З 18 березня у зв’язку із карантином відмінили усі міжміські, міжрайонні, приміські рейси. Припинили роботу усі автостанції області. До 3-го квітня також призупинено рух поїздів. Працювати дистанційно можуть не всі. Не всі також можуть взяти відпустку на період карантину.

Як добираються на роботу жителі Рівненщини – у матеріалі «Четвертої влади».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У маршрутки по десять людей і без пільгового проїзду: нові карантинні обмеження

В обласному управлінні інфраструктури та промисловості для не жителів Рівного пропонують чотири варіанти, як працювати в умовах карантину: 

► перевестися на дистанційну форму роботи;

► взяти відпустку;

► їздити на роботу на власному авто чи шукати тих, хто це авто має і не проти вас підвезти;

► ходити пішки.

Якщо людина живе за кілька десятків кілометрів від обласного центру, то ходити пішки на роботу, а потім назад – не варіант.

Також більшість не має власного транспорту.

Тож залишається шукати тих, хто має авто і кому з вами по дорозі. Звісно, якщо у вас не той вид роботи, коли можна працювати дистанційно. Або ж якщо не маєте можливості взяти відпустку.

Особливо у скрутному становищі нині медики, які доїжджають із сіл і містечок у Рівне.

Наталія Михальчук працює медсестрою у міській поліклініці №2. Та живе жінка – у селі Дядьковичі Рівненського району. Це – за 20 кілометрів від Рівного. У звичайний час Наталія встає щонайпізніше о 6-й ранку. Бо має поратися по господарству і встигнути на маршрутку о 7.05. Бо щодня на роботі має бути о 8.30.

Та із 18-го березня до 3-го квітня жодна маршрутка у її село не приїде. Наталія знайшла вихід – взяла відпустку по догляду за дітьми (у жінки двоє малолітніх дочок), яку вона має право брати щороку на 14 днів, допоки дітям не виповниться 14 років.

На роботу у місто Наталія повинна їздити щодня о 7-й ранку. Радіє, що попередньо не використала відпустку по догляду за дітьми. Каже, якби не вона, то хтозна, як і добиратися на роботу. Адже живе за 20 кілометрів від Рівного. Фото із сторінки у фейсбук Наталії Михальчук

Така ж ситуація і в жительки села Бронники. Жінка працює медсестрою, щоб доїхати на роботу, має виїжджати із дому о 7-й ранку.

Її дочка Софія сьогодні опублікувала оголошення у телеграм групі «Допоможи Лікарю Рівне». Поки що транспорт знайти не вдалося. Але сподівається, що хтось відгукнеться.

Софія розповідає, не йти на роботу матір не може, а відпустку дають лише за власний рахунок.

Каже, у медзакладі, в якому працює її матір, багато медперсоналу – не жителі Рівного.

Поки що не знайшла, як доїхати на роботу й Ірина Красуцька. Жінка на роботу їздить із міста Сарни у селище міського типу Клесів. Там вона працює фельдшеркою у пункті постійного базування.

Рівняни Сергій Музичук та Олександр Третяк – співзасновники телеграм-групи «Допоможи Лікарю Рівне».

Лише за одну добу, що ця група існує, в неї додалося понад 800 учасників.

Рівнянин Олександр Третяк сьогодні допоміг доїхати додому мешканці Здолбунова. Фото із телеграм-каналу «Допоможи Лікарю Рівне»

Тих, хто має вільні місця в авто і пропонує довезти на роботу – не менше, ніж тих, хто транспорт шукає.

Сергій Музичук каже – група створена виключно для медиків, бо в умовах карантину саме медпрацівники першочергово потребують транспорту, щоб доїхати на роботу.

– Ми почали цей телеграм-канал активно поширювати у різних соцмережах, щоб про нього знало якнайбільше людей. Це чат суто для медпрацівників Рівного. Можливо, околиць також. Мої знайомі, наприклад, сконтактувалися і з Костополя забирають людей медиків на роботу в Рівне.

В них там якийсь бізнес і вони мають можливість підвезти медиків. Але всеодно більший акцент – на Рівне. Можливо, ми не зможемо всіх охопити, але якомусь великому відсотку ми допоможемо, – каже Музичук.

Сьогодні волонтер вже кілька разів підвозив людей: і по Рівному, і за його межами. Розповідає, медики в шоці, бо не можуть дістатися на роботу навіть у Рівному, де хоч із обмеженнями, але їздять тролейбуси і маршрутки.

– Чекають півгодини тролейбус. Він приїжджає, але бере тільки 10 людей. Але заходить туди більше людей. Тролейбус не їде. Медпрацівник не може поїхати. Викликають поліцію. Поки вона приїде, поки виходять зайві люди – це дуже багато часу витрачається. І це реальна історія людини, яку я сьогодні підвозив зранку, – каже Сергій Музичук.

Сергій Музичук уже мав кілька поїздок. І у Рівному, і поза його межами. Фото із телеграм-каналу «Допоможи Лікарю Рівне»

 – Сьогодні мій товариш завозив за Гощу трьох чоловіків з чергування. Я також ще сьогодні завозив людину зі Здолбунова у Глинськ. Приїхав із Рівного у Здолбунів, ця людина хотіла вийти раніше, але так вийшло, що коли я приїхав, то вже не треба було. І таке буває.

Для не медиків, але кому не менш потрібно щодня потрапити на роботу, у Фейсбуку створено групу «Підвези!»

Дехто долучається до ініціативи всією сім'єю, маючи кілька автомобілів і кажуть, що возитимуть безкоштовно.

Долучаються до волонтерських ініціатив і відомі рівняни. Наприклад, екс-нардеп Юрій Вознюк, заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг, колишня заступниця Міністра юстиції України Іванна Смачило.

Та одна проблема таки залишається: якщо приїхати у Рівне, то чи вдасться знайти транспорт, щоб після роботи приїхати назад додому.

Медичні комунальні заклади можуть забезпечити доїзд своїх працівників власними силами, вважає начальник управління інфраструктури та промисловості Рівненської ОДА Федір Мисюра.

– У кожному комунальному закладі є кошти спецфонду, є рахунки, на яких є кошти. Хай забезпечують власним транспортом, організовують підвіз своїх працівників.

– Наприклад, лікарня звертається до перевізника, сама домовляється з ним про умови перевезення, оплату. Для цього немає бути якийсь окремий дозвіл адміністрації. Скажімо, я говорив із Здолбуновом. Там є потреба підвозити п’ятьох людей. Відправляти туди якийсь автобус ДСНС або поліції за п’ятьма людьми – це економічно важко.

Також каже, що були розмови і з іншими роботодавцями. Якщо відпусток чи дистанційної роботи не передбачено, ті можуть також самостійно організувати підвіз лише своїх працівників.

– Якщо їх багато, то автобусами спецмаршрутом за спрощеною системою. Ця система чітко розписана на сайті ОДА. У тих районах, у яких буде кричуща ситуація, що вже ніяк не зможуть доїхати, тоді вже ми якось будемо включатися.

Керівники районів можуть звернутися до нас і тоді ми будемо допомагати їм вирішувати. Ми не можемо допомогти всім. Бо у нас немає власного транспорту. Приватних перевізників ми заставити це робити не можемо, – каже Федір Мисюра.

І додає, поки що немає інформації, чи припинять або продовжать заборону регулярних рейсів, бо все залежить від вказівок уряду.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте