У маршрутки по десять людей і без пільгового проїзду: нові карантинні обмеження

Обмеження в перевезенні кількості людей в транспорті збирає на зупинках черги
Джерело
«Четверта влада»

Від сьогодні, 18 березня, призупиняють рух пасажирські потяги, автобуси та міжміські маршрутки. А в міському транспорті зможуть перевозити лише по десять людей (в автобусах і тролейбусах по 20). Такі додаткові обмеження затвердив Кабмін. Далі – повний список змін, які набувають чинності сьогодні, новий закон від народних депутатів про коронавірус та рішення місцевої влади про гроші.

Станом на 15 годину 18 березня в Україні підтверджено 14 випадків COVID-19, з них 2 летальних.

Про це повідомляють на сайті МОЗ України.

Десять випадків зафіксували у Чернівецькій області, один в Житомирській, один в Київській. Ще два випадки у місті Київ.

Припинення пільгового проїзду в маршрутках

Раніше повідомляли, що по всій території України та на Рівненщині зокрема припиняють роботи усі торгові та розважальні центри, речові та продуктові ринки, а також ресторани, фітнес-центри, бібліотеки та інші заклади, де можуть гуртуватися люди.

Від сьогодні до цих обмежень додаються ще такі: 

  • зупиняється рух пасажирських потягів, автобусів, міжміських та міжобласних маршруток.
  • забороняється перевозити одночасно понад десять людей у міському громадському транспорті, а водії мають носити маски та рукавички (пізніше Рівнерада поширила інформацію, що 10 в маршрутках і по 20 в автобусах і тролейбусах).
Тимчасові правила проїзду у громадському транспорті міста. Ілюстрація з сайту Рівненської міської ради
Сьогодні на фейсбук-сторінці Рівнеради дещо інша інформація

Втім по обіді мер Рівного звернувся до громадян у прямому ефірі UA:Рівне та уточнив ці обмеження:

– Для великогабаритних автобусів, яких у нас п’ять, і для тролейбусів  обмеження буде двадцять пасажирів. А для всіх інших десять. Причому в бусах пільгових перевезень не буде, а в тролейбусах буде десять відсотків, тобто два пасажира з двадцяти.

– Хочу одразу зазначити, якщо не владнаємо ситуацію з перевезеннями, зупинимо транспорт взагалі. Життя дорожче всього іншого, щоб усі розуміли, на кону не здоров’я, а життя, – сказав Володимир Хомко. 

Він додав, що сьогодні починають дезинфікувати зупинки транспорту, можливо, дезинфікуватимуть і вулиці. Попри те, що вірус не літає в повітрі.

Як виконуються існуючі обмеження

У понад десятьох тролейбусів, які ми бачили сьогодні до обіду, жоден водій не мав на обличчі маски. Людей впускають тільки по десятеро на передні двері.

Обмеження кількості пасажирів створює черги

Щодо міських маршруток та автобусів, то правил дотримуються далеко не всі. Лише деякі водії одягнені в маски. Щодо правила перевозити по десять пасажирів, то воно тут мало діє. По дорозі бачимо, як напівпорожні автобуси, так і зі стоячими пасажирами.

Маршрутка 38А

Пасажирка маршрутки №38А розповідає, що водій був у марлевій масці. Спочатку взяли тільки десять пасажирів, але по дорозі людей побільшало, з’явилися навіть стоячі місця.

– Поки я чекала зранку на маршрутку, під’їжджала 49, 66, брали дійсно лише по десять, – каже рівнянка.

Також дівчина розповідає, що на кінцевій зупинці на Північному бачила дуже багато людей. Всі гуртувалися і сварилися, щоб увійти в першу десятку пасажирів.

Водій в масці і в рукавичках

Пасажирка маршрутки №42 каже, що водій мав одноразову маску та гумові медичні рукавички.

– Я проїхала лише пару зупинок, пасажирів у салоні було не більше десяти, але не знаю, чи це пов’язано із забороною, чи тому, що ніхто більше не заходив, – розповідає пасажирка. 

На центральній автостанції Рівного зранку ще від’їжджали останні міжміські автобуси.

Автовокзал майже спорожнів від автобусів
Маршрутка на Корець забита пасажирами

На вхідних дверях бачимо повідомлення про те, що автостанція з 19 березня не буде працювати. Також на стінах висять інформаційні плакати про коронавірус. У самому приміщенні автостанції лише декілька людей. Майже все зачинено.

Інформаційні плакати не буде кому читати

Працює одна каса. Запитуємо, чи ще сьогодні працює автостанція?

– Закривається. Не можу сказати, що автобуси ходять: котрі прибувають, їдуть назад, і все. Після 12-ї години вже не буде, – говорить диспетчерка.

Підходимо до платформ. На 16 платформі, корецький напрямок, автобус переповнений пасажирами. Водій ні маски, ні рукавичок не має. 
На інших платформах стоїть ще декілька автобусів, але людей вже менше.

У телеграм-каналі Рівненської ОДА повідомляють, що на Рівненщині розпочнуть діяти спеціальні рейси для підвезення працівників підприємств до місця роботи. Щоби промислові підприємства та лікарні нормально працювали.

Запропонований наступний алгоритм дій:

  • підприємці мають укласти договір з перевізником на період карантину;
  • автобус повинен мати затверджений список пасажирів із посвідченнями;
  • у транспорті має бути розклад руху;
  • автобус матиме табличку «Спеціальні перевезення», лише сидячі місця, а водії забезпечені засобами захисту.

Перелік перевізників, з якими можна укласти договір, за посиланням.

Ініціативи місцевої влади

На сесії Рівненської облради затвердили програму з запобігання поширенню, діагностики та лікування коронавірусу (COVID-19): вирішили виділити 99 мільйонів 315 тисяч гривень на те, щоб забезпечувати медиків засобами захисту, обстежувати людей на грип та коронавірус, у тому числі швидкими тестами, обладнувати палати інтенсивної терапії, доплачувати медикам за роботу тощо.

На засіданні Рівненського міськвиконкому із резервного фонду міського бюджету вирішили виділити 10 мільйонів на потреби міського управління охорони здоров'я.

Ці гроші витратять на засоби індивідуального захисту для медичних працівників, а також медикаментів для пацієнтів інфекційного відділення та спеціального медичного обладнання, зокрема, апаратів штучного дихання.

Також члени міськвиконкому підтримали рішення виділити 1,5 мільйона гривень управлінню житлово-комунального господарства на придбання засобів дезінфекції.

Крім того, міський голова доручив начальнику управління охорони здоров'я вирахувати необхідну суму надбавки медичним працівникам, які контактуватимуть з інфекційними хворими, з міського бюджету.

Тут можна дізнатися, як і коли під час карантину працює рівненський ЦНАП. 

Також звертаємо увагу, що від сьогодні змінюється режим роботи лікарень. Зокрема, не будуть проводити планові операції та консультації. Про всі зміни детально читайте тут.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуці

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте