Як поліція затримувала начальника ДАБІ Рівненщини: відео

Апеляція залишила Ігоря Мічуду під вартою і не повернула на роботу
Джерело
«Четверта влада»

Апеляційний суд Рівненської області сьогодні залишив начальника Рівненської Держархбудінспекції Ігоря Мічуду під вартою до 23-го липня. Також залишив чиновника відстороненим від роботи. Прокуратура показала відео затримання Мічуди і озвучила розшифровки окремих негласних слідчих (розшукових) дій.

Нагадаємо, 25-го травня Ігоря Мічуду затримали у квартирі Лілії Кравець, яку рівненські забудовники називають його громадською дружиною. Слідство стверджує, що посадовець фактично проживає у неї. У суді Мічуда це заперечує.

Лілія Кравець у попередньому засіданні свідчила, що того дня він прийшов до неї лагодити унітаз.

За версією слідства, під час затримання Мічуда дістав пістолет і погрожував. Тому йому оголосили про підозру у трьох злочинах:

  • одержання хабаря у великому розмірі;
  • опір правоохоронцям;
  • погроза насильством або вбивством працівнику поліції.

27-го травня чиновнику обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб без права внесення застави. 31-го травня відсторонили від роботи на 60 днів. Сина Ігоря Мічуди Андрія, якого підозрюють у співучасті в злочині, посадили під домашній арешт.

Слухання в Апеляційному суді Рівненської області
Державне обвинувачення здійснює військова прокуратура Західного регіону

Сьогодні адвокат і сам Ігор Мічуда просили апеляцію обрати більш м'який запобіжний захід ніж тримання під вартою і хотіли скасувати ухвалу Рівненського міського суду про відсторонення від посади. Вони вважають такі заходи немотивованими. Колегія суддів відмовила в обох випадках.

На судовому засіданні показали як відбувалося затримання. Двері квартири відчинила Лілія Кравець – у халаті, з рушником на голові. 

Лілію Кравець забудовники називають громадською дружиною Ігоря Мічуди. Вона це заперечує. Каже що вони просто знайомі. Жінка свідчила, що посадовець опинився у неї ненадовго. Того дня, за її словами, він прийшов до квартири її батька батька лагодити унітаз.

Правоохоронці показали жінці ухвалу з дозволом на проведення обшуку. Кравець не пускала їх у квартиру. Одразу комусь подзвонила. З розмови зрозуміло, що адвокатці.

«Леночка доброго дня. Дивіться ухвала від 25.05 суддя Рівненського міського суду Ореховська. Проведення обшуку. Стоп, стоять!» – це вже жінка до правоохоронців. 

Жінка стверджувала, що поліцейські не мають їй розповідати про її права, вона їх знає. А в розмові з адвокаткою сказала, що Мічуда фактично не проживає в цій квартирі

Лілія Кравець певний час не пропускала військових прокурорів і поліцейських Управління захисту економіки у приміщення.

Її аргументи: не робити нічого без адвокатів, відсутній власник квартири – її батько, вона має намір викликати поліцію через візит цих людей.

Через погану якість відео (зокрема неспівпадання звуку і картинки) не все чути. Суд оголошував перерву через технічні несправності. Ми скоротили відео, яке показували на засіданні.

Більшість на відео – це спілкування поліцейських з жінкою, яка їх не пускає. Коли поліцейські в цивільному силою зайшли в коридор, з кімнати вийшов Ігор Мічуда і вийняв щось із-за спини (прокурор каже, що той вийшов «з оголеним пістолетом»), сперечаючись з одним із поліцейських.

Після цього оператор і двоє поліцейських вибігли з квартири.

В квартиру зайшли спецпризначенці з Корпусу оперативно-раптової дії (КОРД), направляючи на чиновника зброю і той сам почав лягати на підлогу. Йому наділи наручники, а поруч валявся пістолет.

Адвокат Ігор Солімчук у суді сумнівався, що Мічуда зрозумів хто перед ним і що відбувається. Прокурор запевнив, що група кілька раз повідомляла про мету візиту і про те, що вони правоохоронці.

Адвокат Ігор Солімчук не зміг переконати суд

Мічуда пояснює, що дивився в цей час новини (а як же версія з «прийшов полагодити унітаз»? – ред.) і тому не чув нічого крім криків Лілії Кравець, на які і відгукнувся. Стверджує, що не виходив з пістолетом і не чув представлення правоохоронців.

Ігор Мічуда більшість літа проведе під вартою

Пізніше прокурори зачитали протоколи допиту свідків і розшифровки окремих негласних слідчих (розшукових) дій (НСРД), тобто прихована аудіо та відео фіксація, прослуховування, стеження тощо.

НСРД проводили під час зустрічей бухгалтера фірми «Меки», сина Мічуди і самого посадовця з заступником директора «Буд Кепітал Менеджмент».

У всіх випадках говорили про гроші. Мічуда заперечує свою причетність до двох перших зустрічей. Каже, його підставили і підвели до того, аби він озвучив цифри під час зустрічі в кабінеті. А потім все підтасували.

Судді залишили чиновника під вартою

Нагадуємо, Ігоря Мічуду звинувачують у змові з сином Андрієм Мічудою і вимаганні хабара у заступника директора «Буд Кепітал Менеджмент».

Фірма будує житловий комплекс на розі вулиць Гагаріна-Костромська «Рівненська брама». Мічуда через свого сина нібито вимагав 400 тисяч гривень хабара. Перекази начебто йшли на рахунок ПП «Мека», засновником якого є Ігор Мічуда. Донедавна там працював Андрій Мічуда. За версією слідства, син чиновника насправді керував підприємством.

У 2016-му році Ігор Мічуда наказав своїм підлеглим знищити результати перевірки на будівництві житлового комплексу «Рівненська брама». Аудіозапис розмови ми оприлюднили  два роки тому.

Тоді інспектори ДАБІ Рівненщини знайшли порушень на цьому будівництві на майже півтора мільйона гривень. Пізніше поскаржилися, що Ігор Мічуда змушував їх фальсифікувати результати перевірки будівництва.

Рівненська поліція і прокуратура закрили кримінальне провадження за підозрою у зловживанні Мічудою службовим становищем, оскільки, на їхню думку, сума зловживання недостатня для злочину.

«Четверта влада» також встановила причетність Ігоря Мічуди, до появи скандального будівництва біля краєзнавчого музею на Толстого, 10.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте