Які рівненські газети публікують «джинсу» та «чорний піар»

Які політики підкуповують ЗМІ і проти кого – можна побачити з публікацій

«Джинса» - це прихована реклама або чорний піар, за який хтось заплатив. Часто це порушення Закону «Про рекламу». А в передвиборчий період ще й порушення виборчого законодавства. «Джинсу» також називають корупцією у ЗМІ

З початку грудня 2018-го року у місцевих виданнях Рівненської області Громадянська мережа ОПОРА зафіксувала низку публікацій, що мають ознаки «джинси» та «чорного піару».

Про це пише рівненська ОПОРА.

Зокрема, матеріали з ознаками прихованої політичної реклами розміщені щодо потенційних кандидатів у Президенти: Юлії Тимошенко, Петра Порошенка, Олега Ляшка, Анатолія Гриценка, Сергія Тарути, Андрія Садового та Володимира Гройсмана.

У місцевих виданнях Рівненщини опубліковані матеріали про потенційну кандидатку, лідерку Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Юлію Тимошенко.

У місцевій газеті Здолбунівщини «Нове життя» (№98-99 від 21 грудня 2018 року) та у газеті «Рівне Ракурс» (№50 від 20 грудня 2018 року) розміщені однакові матеріали з назвою «України майбутнього: хто з політиків пропонує хоч щось для молоді?»

Крім цього, у газетах опубліковані матеріали, що можуть мати ознаки «чорного піару» проти Юлії Тимошенко:

Неодноразово зустрічаються публікації про потенційного кандидата, лідера «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Петра Порошенка: усі вони стосуються затвердження статуту автокефальної української церкви:

У п’яти грудневих газетах йдеться про заслуги потенційного кандидата на посаду Президента, лідера Радикальної партії Олега Ляшка.

Про потенційного кандидата, лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка опубліковані наступні матеріали:

Крім цього у газеті «Рівне експрес» (№49 від 6 грудня 2018 року) опублікований матеріал «Полковник, який пересидів війну на дачі… Анатолій Гриценко невдало робить із себе «жертву режиму», який може мати ознаки «чорного піару».

Публікація про потенційного кандидата в Президенти України, лідера політичної партії «Основа» Сергія Тарути з назвою «Сергій Тарута: «Ми знаємо, як зменшити ціну газу для населення, і неодмінно це зробимо» розміщена у місцевих газетах

  • «Рівне Вечірнє» (№51 від 20 грудня 2018 року)
  • та «Рівне Експрес» ((№51 від 20 грудня 2018 року).

Також у місцевих виданнях розміщені:

В останніх номерах місцевих газет опубліковані матеріали про ймовірного потенційного кандидата у Президента України Володимира Зеленського з однаковим змістом та назвою «Вова Зеленський – зоряний час Ігоря Коломойського!». Така публікація з’явилася

Вищезгаданий матеріал може мати ознаки «чорного піару».

Публікація про потенційного кандидата, нинішнього Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана розміщена

Матеріал про потенційного кандидата, лідера політичної сили «Самопоміч» Андрія Садового наведено

При цьому, у газетах «Рівне Вечірнє», «Рівне Ракурс», «Рівне Експрес», «Вільне слово», «7 днів», «ОГО» та «Володимирецький вісник» матеріали з ознаками прихованої політичної реклами не відокремлені від інших та жодним чином не марковані.

У виданні Здолбунівщини «Нове життя» матеріал «Україна майбутнього: хто з політиків пропонує хоч щось для молоді?» має позначку «§»; на останній сторінці газети пояснено: «§ – стаття опублікована на комерційній основі».

– Перш за все, «джинса» або ж прихована політична реклама в засобах масової інформації порушує журналістські стандарти щодо неупередженості та збалансованості матеріалів, – наголошує координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області Михайло Балик.

– Крім цього, нагадаємо, що після старту виборчого процесу усі агітаційні матеріали необхідно маркувати,

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що відповідно ч. 10 ст. 64 Закону України «Про вибори Президента України» включення до інформаційних теле-, радіопрограм передвиборних агітаційних матеріалів кандидатів на пост Президента України або політичної реклами забороняється.

Політична реклама повинна бути відокремлена від інших матеріалів і означена як така.

Крім цього, згідно з ч. 3 ст. 9 Закону України «Про рекламу» інформаційний, авторський чи редакційний матеріал, в якому привертається увага до конкретної особи чи товару та який формує або підтримує обізнаність та інтерес глядачів (слухачів, читачів) щодо цих особи чи товару, є рекламою і має бути вміщений під рубрикою «Реклама» чи «На правах реклами».

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте