Забудовники і СБУшники: як безкоштовно зробити з комунального берега біля «Червоної калини» берег приватний

Використавши учасників АТО

Ми дізналися, хто може стояти за фірмами, які привласнили землю біля санаторію «Червона калина»
Джерело
Колаж «Четвертої влади» на основі фото з сайту chervona-kalina.rv.ua, UA:Рівне та фейсбуку Володимира Пилипчука

Річка, сосновий ліс, санаторій. Це Жобрин, що в 40 кілометрах від Рівного. Один берег займає санаторій «Червона калина». Інший – в загальному доступі. Був. Бо тепер тут скрізь – приватна територія, яка має всі шанси перетворитися на чергове котеджне містечко.

Протилежний берег цього санаторію перекочував у приватні руки за земельною схемою за сприяння Держгеокадастру та з участю співробітників СБУ. Фото санаторію «Червона калина» із сайту chervona-kalina.rv.ua

Землю «розібрали» шматочками, щоб потім об’єднати в інтересах конкретних компаній, які мають зв'язки із забудовниками та співробітниками СБУ. Земельний аукціон? Ні, не чули. Найімовірніше, її банально вивели, нічого при цьому не сплативши державі.

Шукав нові велосипедні маршрути і дізнався про привласнену землю

«Приватність» цієї землі помітили абсолютно випадково. Так стверджує постійний читач «Четвертої влади» та член виконкому Зорянської сільської ради Сергій Делідон. Чоловік каже – шукав нові веломаршрути:

– Просто шукав маршрути для катання на велосипеді через ліса і села в той бік, – розповідає Сергій. –  Потім поліз в кадастрову карту і побачив що земля біля річки уже порізана на шматки.

Йдеться про близько 6 гектарів, які трьома частинами «перекривають» фактично весь берег навпроти санаторію. Фото з фейсбук-сторінки Сергія Делідона

Земля розділена на багато дрібніших шматків. Ми встановили всіх власників.

Сапер для забудовника

Перша, центральна частина, має площу 0.9 гектарів. Власне, ось вона, відмічена на карті жовтою міткою. Її найпершою побачив Сергій Делідон.

Ділянка, яку побачив Сергій Делідон належить фірмі. Скрин з кадастрової карти

У січні 2017-го цю землю, за простою заявою на виділення землі, отримав... ні, не депутат, чиновник чи знаний бізнесмен. Віктор Дундюк – водій-сапер, що працює в Головному управлінні Державної служби надзвичайних ситуацій в Рівненській області.

Ще раз, щоб зафіксувати. Водій з рятувальної служби написав заяву на виділення землі і отримав майже гектар на березі річки. Фантастика? Нам теж так здалося. Але ні.

Наказ про виділення підписав Роман Мигальна той момент – керівник обласного Держгеокадастру. Показово, що згодом він звільнився – після корупційного скандалу у відомстві.

Читайте також: Звільнення, люксові машини і дружина-мільйонерка ексголови Держгеокадастру Рівненщини

Цікаво, що в заяві Віктора Дундюка, копію якої ми отримали у відповідь на запит, відсутня дата. А у Держгеокадастрі відсутнє погодження місцевої, Жобринської сільради.

Того ж року, тільки отримавши землю, Віктор Дундюк її продав.

Покупець землі – Богдан Чугай. Його можна назвати щасливим. Бо 0,9 гектару біля водойми він отримав за 48 тисяч 628 гривень. Це орієнтовно 540 гривень за сотку або ж 20 доларів за курсом 2017-го.

Нині землю хоча й поруч, але зовсім не на березі продають на olx за приблизно 350 доларів за сотку. І так, говорити про різкий стрибок на ринку за останні три роки не доводиться. Просто Дундюк віддав ділянку фактично задарма.

Сам Віктор Дундюк пояснює, що так швидко продав майже гектар землі на березі річки у Жобрині, бо йому потрібні були кошти. Продав настільки швидко, що вже й не зміг згадати у розмові з журналісткою, де та земля.

Окрім цього, чоловік зізнався, що у отриманні землі хтось «посприяв». Але хто ця людина Віктор Дундюк не зміг сказати. Навіть покупця землі Богдана Чугая сам Віктор Дундюк, каже, знає через знайомих.

– Я знаю людину, яка знає його.

– А хто ця людина? – журналістка.

– Не можу сказати, або не хочу.

– Вас попросили подати заяву на отримання цієї землі, чи це була ваша ідея?

– Це була моя ідея отримувати, а потім до мене звернулися з пропозицією продать. Ось і все. Крім того, як говориться «посприяли», не знаю, яким макаром і продали.

– А хто посприяв? 

– Не важно (нерозбірливо). Питання бистро вирішили.

– Це посадова особа?

– Я не знаю, чи це посадовець, чи знайомий, чи це через хабар робилося. Мене це мало інтересувало. Мені треба були кошти і я їх отримав.

– А як вони вас знайшли? 

– Я ж кажу, через знайомих.

І так – це дивно. Ні, навіть дуже дивно. Ми не можемо стверджувати, але цілком можемо припускати, що йдеться про корупційну схему.

Нещодавно ми вже писали про те, як бізнес завдяки чиновникам через підставних осіб привласнює десятки гектарів.

Дивіться детальніше: Земельні махінатори Рівненщини: як бізнес, завдяки чиновникам, привласнює десятки гектарів

Власне, схему обходу земельних аукціонів ми описували саме там. Експерт із земельного законодавства Георгій Могильний описує її так: «Навіщо у держави купувати за ринковою ціною землю, якщо вони можуть домовитись за хабар і за 10-20% все це безкоштовно приватизувати на підставних осіб, а потім купити?».

У тій схемі брали участь люди із бізнес-тусовки до якої зокрема належать забудовник ЖК «На Щасливому» Роман Курис, ексзаступник начальника УСБУ в Рівненській області Олег Назарукадвокат Андрій Давидюк і підприємець Олександр Козяр. Саме завдяки такій схемі фірма «Фермерське господарство Полісся» тепер має 28 гектарів у Старожукові, поблизу Зорі.

Нагадуємо ще раз цю схему зв'язків, бо деякі люди і фірми із цієї схеми пов'язані і з привласненням землі на березі поблизу санаторію.

Сірим кольором позначені компанії, які наразі у стані припинення. Щоб добре роздивитися, варто відкрити її в новій вкладці, а ще краще – на великому екрані

Тусовка «освоювачів» земель

Хто такий Богдан Чугай, який вигідно купив землю на березі річки?

До березня 2020-го року – засновник ТОВ «Агентство нерухомості «Лендгруп». Фірму заснували в 2019-му році, але, не зважаючи на свій юний вік, вона вже є власницею понад 200 ділянок у Рівненському районі.

Окрім Богдана Чугая, якому продав ділянку Віктор Дундюк, засновницею ТОВ «Агентство нерухомості «Лендгруп» була Оксана Вавулич.

Ім’я цієї парочки вже «світилося» у фірмах Олександра Козяра. Так, це той самий підприємець пов'язаний з Романом Курисом. Власне, сам Роман Курис називав Козяра «своєю людиною».

Олександр Козяр – «своя людина» Романа Куриса. Фото з інстаграму Олександра Козяра

Богдан Чугай разом із Олександром Козяром – засновники обслуговуючого кооперативу «Сонячна долина».

Окрім цього, за адресою ТОВ АН «Лендгруп», яку заснували Богдан Чугай і Оксана Вавулич, на вулиці Новожуківській, 30 у селі Новожукові Рівненського району зареєстровані фірми Олександра Козяра та Романа Куриса. Зокрема, ТОВ «Апортамент Рівне», де Роман Курис із Вадимом Радченьою власники, а Козяр керівник, вказано на clarity project.

Богдан Чугай, купивши виділену водієві-саперу землю на березі, «продав» її своїй же фірмі «Лендгруп». Яку, як ми вже з’ясували, заснували пов’язані із Романом Курисом та Олександром Козяром люди.

Сам Богдан Чугай не зрадів нашому дзвінку. Відповідав коротко і не хотів нічого пояснювати. Лише сказав, що знає Оксану Вавулич та Олександра Козяра.

– Що ви хочете?

– Хочу більше дізнатися.

– Пошукайте в ґуглі.

– Ви ж першоджерело.

– І шо? Я не хочу вам нічого розказувати.

– Ви ж купували ділянку в людини і потім передали її фірмі, правильно?

– І шо?

– Просто запитую у вас так це було чи ні.

– Давайте, іншим разом.

– Чому?

– Бо я дуже зайнятий, працюю.

Роман Курис каже, не знає, що це за фірма і що це за люди.

Роман Курис відхрещується від справ «своєї людини». Фото з фейсбук-сторінки Романа Куриса

Ми пояснили забудовнику, що фірма, до якої причетні «його люди», отримала ділянку за дуже схожою схемою, яку ми розкрили ще у попередньому розслідуванні. Але Роман Курис каже:

– Все що є «На Щасливому» за все я можу відповідати. Я не можу відповідати за інших людей і за те, чим вони займаються.

З березня 2020-го фірму «Лендгруп» переписали на іншу людину. Власником нині значиться помічник на платній основі у восьмому скликанні екснардепа Юрія Вознюка Тарас Ілючок. Це територія округу на той час нардепа Юрія Вознюка.  

Як і хто отримав ще 5 гектарів берега

Ділянка агенції «Лендгруп» займає центральну частину берегової лінії навпроти санаторію. Є ще два земельні масиви по обидва боки від неї. Вони вже теж у приватній власності.

Ділянку «Лендгрупи» ми позначили цифрою 1. Про власників інших 5 частин на березі розповідаємо далі

У 2016-му ділянки 2,3,4,5,6, що на зображенні також віддали безкоштовно людям. А тепер вони належать фірмі «Княжий ліс», або пов'язаним людям.

Імена щасливців ми отримали за запитом до Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області.

Дві ділянки (2 і 3 на зображені), кожна площею по 0,9 гектара для ведення особистого селянського господарства отримали:

  • Захарець Юрій Миколайович (2),
  • Любашевський Петро Петрович (3).

Їхні заяви у Держгеокадастрі зареєстровані в один день – 30 грудня 2016 року.

Три ділянки (4,5,6 на зображенні), кожна площею 1,1 гектар для ведення особистого селянського господарства віддали трьом:

  • Волочнюку Анатолію Анатолійовичу (4),
  • Марчуку Михайлу Миколайовичу (5),
  • Нужину Володимиру Володимировичу (6).

Заяви Анатолія Волочнюка та Михайла Марчука також зареєстровані обласним управлінням в один день – 17-го листопада 2016 року. Володимир Нужин звернувся до Держгеокадастру трохи раніше – 19 жовтня 2016-го.

Із копій п'яти заяв від чоловіків лише одна має дату. Рішення віддати ділянки підписали підлеглі на той час начальника Держгеокадастру Романа Мигаля Микола Гарнага та Віктор Максимчук.

Із відповіді Жобринської сільради зрозуміло, що депутати не погоджували виділення землі цим п'ятьом людям.

Хто ж ці люди?

Чоловік з прізвищем, ім’ям та по-батькові Волочнюк Анатолій Анатолійович був майором Служби безпеки України у Рівному станом на 2008-й рік. І тепер служить в СБУ.

Номер для зв’язку з Анатолієм Волочнюком ми не знайшли. Але поспілкувались із його братом і попросили передати наші контакти. Брат співробітника СБУ розповів, що Анатолій учасник АТО.

Михайло Марчук працює водієм-сапером аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління ДСНС у Рівненській області. Це ми  бачимо з його електронної декларації.

У декларації за 2016-й рік чоловік показав ділянку у Жобрині. Але чомусь вказав меншу площу, ніж йому виділяли. У 2017-му він отримав дохід від продажу нерухомого майна на 49 та 34 тисячі гривень відповідно.

Михайло Марчук каже, що вже не пам'ятає, де йому виділяли землю. Підтвердив, що швидко її продав за 49 тисяч гривень. Звідки сума 34 тисячі пояснити не зміг.

Михайло Марчук теж АТОвець. Він каже, що йому ніхто не допомагав отримувати ділянку. А швидко її продав, бо потрібні були гроші виплатити кредит за квартиру. 

– Там все добре, – каже чоловік про отримання та продаж землі. 

Але насправді Михайло Марчук досі є власником 1,1 гектара у Жобрині. Просто тепер та ділянка (на схемі №5) поділена на чотири шматки. Чоловік каже, що дізнався про те, що він досі власник поділеної ділянки від журналістки.

Сапер не пам’ятає, хто йому платив. Каже, підписував документи про продаж землі, але також не пам’ятає на чиє ім’я.

Нужин Володимир Володимирович – керівник відділення Міжнародної Асоціації ветеранів підрозділів антитерору «Альфа» в Рівненській області, керівник спецпідрозділу СБУ «Альфа».

Він каже, що написав заяву в управління СБУ на всі передбачені законом види ділянок (Земельний кодекс дає право кожному громадянину отримати безкоштовно 6 видів земельних ділянок, – ред). Йому подзвонили і запропонували отримати ділянку в Жобрині.

– Якби запропонували отримати в Одеській, Миколаївській, Херсонській області, то взяв би там, – каже Володимир Нужин.

Хто саме запропонував каже, що не пам'ятає.

– Вже скільки часу пройшло, ви таке питаєте.

Він теж учасник бойових дій, бере участь у відрядженнях в зону АТО і ООС. Отриману землю, каже, обміняв, бо потрібна була ділянка для будівництва, а не для сільського господарства.

– Можна написати [заяву] і чекати. Тут була можливість отримати... Ну... Сьогодні одна думка, завтра інша думка. Ми отримали і скористалися правом на власний розсуд...

– Ви кажете, була можливість – можливість отримати швидше і не чекати довго? – журналістка.

– Була можливість отримати – отримали.

Юрій Захарець та Петро Любашевський, які отримали по 0,9 гектара (в масиві, що ліворуч) – вказані серед перших засновників фірми ТОВ «Княжий ліс», у 2018-му році. Вони також учасники АТО.

Всі ці ділянки і відійшли врешті «Княжому лісу», або людям, які були учасниками фірми.

Земля, яку розділяли між Любашевським та Захарцем (ділянки 2 і 3), поділена нині ще на менші куски. Вони усі належать ТОВ «Княжий ліс».

Ділянки Володимира Нужина та Анталія Волочнюка (4,6) також поділили на менші клапті. Тепер вони у власності ТОВ «Княжий ліс», а також у людей, які у різний час були засновниками цієї фірми:

  • Артур Горбач,
  • Марія Солощук,
  • Ірина Коренчук,
  • Інна Волочнюк.

Ділянка №5 із зображення належить Михайлові Марчуку –  водію-саперу ДСНС, який, з його власних слів, навіть про це не знає.

Схематично це виглядає так:

Як бачимо, серед шістьох людей, які отримували землю для «Княжого лісу» та «Лендгруп» у Жобрині два сапери, двоє СБУшників та двоє засновників «Княжого лісу». І усі вони були в АТО.

Тож очевидно, що ТОВ «Княжий ліс» не брало участі у аукціоні, як і ТОВ АН «Лендгруп». А просто скупило у фізичних осіб, які дивовижним чином зуміли отримати великі, дорогі і прямо скажемо – елітні шматки «просто так».

Експерт із земельних питань Георгій Могильний каже, що інколи учасників АТО використовують у схемах дерибану землі.

– Головна проблема – це знайти землю, яку можна приватизувати. Зазвичай тут грають: АТОвці мають право, але не можуть, а люди зі зв'язками можуть, але не мають права. Тому вони де-факто у АТОвців купують право на приватизацію землі і отримують землю дешевше ринкової ціни. А АТОвці, які лобами об стіну бились роками, радіють, що хоч якісь гроші змогли отримати в обмін на своє право, яке все одно не можуть реалізувати.

Нині земля «Княжого лісу» та її минулих засновників вже «розрізана» на дрібніші клаптики.

Земельний експерт Георгій Могильний каже, що це може означати підготовку до будівництва котеджного містечка.

За його словами, на землях під садівництво (а саме таким вже є призначення цих клаптиків-ділянок) можна будувати виключно «садові будинки», але в реальності «садовими» можуть називатися будь-які будинки. Навіть найпрезентабельніші.

Підставні «князі» «Княжого лісу»

ТОВ «Княжий ліс», фірму, яка володіє найбільшими частками на березі, зареєстрували 26 березня 2018-го року. У цей день зареєстрували першу ділянку фірми у Жобрині.

Першими засновниками ТОВ «Княжий ліс» були четверо осіб:

  • Юрій Захарець,
  • Петро Любашевський,
  • Ольга Лущик,
  • Антон Заглинський (керівник фірми).

Антон Заглинський під час заснування «Княжого лісу» був директором Комунального підприємства «Рівнерайкомуненергія» Рівненської районної ради. Відсоток у земельній фірмі він вказував у своїй декларації.

Для чого створював фірму відповісти не зміг. Сказав, що у відпустці. А потім, що не на місці, і взагалі сказав, що в нього поганий зв'язок.

Антон Заглинський також вказаний як засновник та керівник Рівненської обласної громадської організації «Комбат самбо». Серед засновників організації також Олександр Рожчук та бізнесмен Микола Цупрук. Про зв'язок Заглинського із сім'єю Рожчуків ми запитати не встигли, бо чоловік кинув слухавку.

Менше ніж за місяць Антона Заглинського у складі керівництва «Княжого лісу» замінила Ірина Рожчук дружина Олександра Рожчука.

Юрій Захарець рівненський самбіст, хоча родом із села Чотирбоки Хмельницької області. На наш дзвінок він не відповів.

Петро Любашевський – його земляк. При реєстрації фірми, він вказав адресу квартири цієї ж Ірини Рожчук.

«Четвертій владі» Любашевський пояснив, що адресу цю вказав, бо зареєстрований там. А родина Рожчуків – його друзі і вони разом живуть в одній квартирі.

– А ви цю ділянку фірмі продавали, чи передали, як її засновник?

– Яка разніца? Ви мені дали ділянку під забудову? І дачну ділянку надали?

– Я не маю таких повноважень.

– Так яке ви маєте право мене все остальне питати?

Ще одна власниця «Княжого лісу» – Ольга Лущик – мама Ірини Рожчук.

Вона взагалі не в курсі, що була засновницею цієї фірми. Каже, що щось і може бути на неї записане. Але радить з цього приводу краще звертатися до доньки.

Зараз єдиною власницею та керівницею фірми-власниці землі є Ірина Рожчук.

Такий собі, сімейно-дружній «Княжий ліс». Але. Далі цікавіше.

Сліди забудовників, екснардепа, СБУшників

Віра Рожчук свекруха Ірини Рожчук і матір Олександра Рожчука. Вона значиться засновницею компанії «Стиль-декор». Фірма займається будівництвом, активно заробляла на тендерах і, за доброю українською традицією, була спіймана на змовах із іншими учасниками, зокрема із компанією «Фіалка» Юрія Фалка.

Наприкінці 2017-го прокуратура та СБУ приходили з обшуками в офіс «Стиль-декору», що у бізнес-центрі «Ранг» на Гетьмана Мазепи 4а/6а у Рівному. Фірма фігурувала у кримінальних провадженнях через підозру у завищених цінах та привласненні держкоштів.

Читайте також: Будівельний «дракон» Рівненщини, попри порушення, і далі збирає сотні мільйонів на закупівлях

Віра Рожчук раніше здавала в оренду офіси на третьому поверсі цього самого «Рангу» партії «Народний фронт» від якої Юрій Вознюк потрапив у Верховну раду. Ба більше, саме тут, в «Ранзі» і знаходилася приймальня Вознюка. Того самого, чий помічник Тарас Ілючок тепер є власником фірми, що «осіла» на береговій лінії навпроти «Червоної калини». Тут же у «Ранзі» цілий осередок фірм Рожчуків. І переважно вони на тому ж поверсі, де і була приймальня нардепа Вознюка.

А орендувала його партія не один офіс, а цілих три. Вознюк і сам зізнався, що адреса якогось із цих офісів була юридичною адресою «Стиль-декору». І там працювали бухгалтери фірми.

«Рівне вечірнє» називало Вознюка зацікавленою особою у перемогах «Стиль-декору» на тендерах.

У 2017-му році слідчі запідозрили, що Юрій Фалко, власник «Фіалки», організатор діяльності низки будівельних фірм, які беруть участь у тендерах, в тому числі і «Стиль-декору». А згодом Антимонопольний Комітет визнав, що «Фіалка», «Стиль-декор» та ще дві наближені до Фалка фірми подавали пропозиції з однієї ІР-адреси.

Партія ж Юрія Вознюка платила Рожчукам оренду у 2016-2017-му роках за офіси через фірму батька Юрія Фалка.

Тобто, ці троє можуть знатися між собою.

– Але чому ваша партія платила Вірі Рожчук через фірму батька Юрія Фалка? Це ви так рекомендували? – Запитали ми у Юрія Вознюка.

– Мені важко відповісти, оскільки я не займався цими досить поточними питаннями. Думаю, це було на рівні бухгалтерій.

Окрім самого Вознюка, ми знайшли зв'язок Фалка та Рожчуків із Тарасом Ілючком – чоловіком, який тепер керує першою фірмою, яку ми помітили на березі біля «Червоної калини».

Той самий новий власник «Лендгруп» і помічник Вознюка Тарас Ілючок також вказаний засновником фірми «Будремок». У 2019-му у фірмі на місяць змінився засновник і тоді ним став Роман Мартин.

Він же значився співвласником ще однієї з компаній Рожчуків – «Агро-Альфа-Інвест». Яка, в свою чергу, теж прописана в бізнес-центрі «Ранг» і має однаковий телефон із ТОВ «Княжий ліс». Номер належить самій Ірині Рожчук.

Ми намагались зв’язатися із Вірою, Олександром та Іриною Рожчуками. Але нам не вдалось.

Ми написали Ірині Рожчук повідомлення у Вайбер, але на момент публікації відповіді про бізнес-стосунки її родини із екснардепом, Тарасом Ілючком та Юрієм Фалком не отримали.

Екснардеп Юрій Вознюк підтвердив, що з Рожчуками знайомий. Але, каже, що бізнесу з ними не вів. А орендував приміщення у їхньому бізнес-центрі, бо вони підходили під його «діяльність».

Щодо бізнесу свого помічника нардеп не в курсі. Каже, що тісно спілкувався із Ілючком до завершення своєї каденції, а зараз рідше. На запитання, що помічник робив для нардепа, Вознюк відповідає: 

– Мої помічники не обмежувались умовною територією. Вони мені допомагали у тих питаннях, які для мене були актуальні та потребували підсилення у тих чи інших сферах. Оренда приміщень, розрахунки та ціна відбувались централізовано через партійну організацію у Києві, тому нюанси не зможу вам чітко повідомити.

– Щодо ділянок про які ви запитуєте (вчергове), мені важко відповісти, оскільки не маю до цього жодного відношення. Ще раз, я не маю спільного бізнесу із згадуваними людьми, – каже Юрій Вознюк.

Власник «Фіалки» Юрій Фалко з Вознюком і з Рожчуком, каже, знайомий, як і з багатьма людьми у своїх телефонній книзі. Про «Княжий ліс», каже, не чув і не знає нічого. Як і про оплату оренди офісів партії Юрія Вознюка через фірму його батька.

Рішення Антимономольного комітету, що «Стиль-декор» та «Фіалка» пов'язані Юрій Фалко називає припущенням.

– Ваша «Фіалка» потрапляла у скандали на тендерах разом із «Стиль-декором» і досі не покарана.

– Ну, ваш портал теж потрапляв у скандали і теж не покараний (не зрозуміло про які скандали і про яку потребу покарання говорить забудовник, – ред.). Я ж про це не задаю вам запитання.

– Є законодавство. Буде суд. Контролюючі органи винесуть свої рішення, які набудуть законної сили і тоді будемо говорити. Зараз це недоконаний факт. Це просто припущення певними органами. Будуть рішення суду, значить будем покарані.

Хоча суд першої інстанції фірми програли, але подали апеляцію.

Ще одна фірма, окрім «Стиль-декору» з якою Антимонопольний комітет та слідчі пов'язували Юрія Фалка – це ТОВ «Укрбудреммонтаж Інжиніринг». Її власником є чоловік сестри Фалка Вадим Сак. А керівник цієї фірми Сергій Іванчук. Він також вказаний серед засновників ТОВ «Західсервіс». Цю фірму разом із Іванчуком засновував той же Тарас Ілючок, як вказано в історії товариства на youcontrol

Юрій Фалко про свій зв'язок із Тарасом Ілючком відповів таке:

– Нажаль, чи на щастя, мене з Тарасом Ілючком нічого не пов’язує, з «Червоною калиною» також, з їх берегом тим паче. Я навіть не розумію про що йдеться. Тараса знаю, бо по дитинству перетиналися на футбольному полі, в моїх інтересах він точно не діє. Ви мене і мої можливості переоцінюєте.

На фото в центрі стоїть Тарас Ілючок помічник екснардепа, праворуч від нього Юрій Вознюк. Фото із фейсбуку Олександра Курсика, кума Юрія Вознюка, датоване 2019-м роком

Тарас Ілючок говорить, що його справи з екснардепом не пов'язані, а фірму, яку купив у людей Романа Куриса називає «чистою» і не дуже цікавиться її минулим. За скільки і для чого купив ТОВ АН «Лендгруп» не признається.

«Чиста» фірма, якою тепер володіє Тарас Ілючок вказана засновницею ТОВ «Ріелті Груп РВ». Товариством керує Олександр Луцюк. Той самий, що світився у фірмах пов'язаних із тусовкою Романа Куриса. Але і від зв'язків із цим забудовником Ілючок відрікається.

Про зв'язок із Юрієм Фалком Тарас Ілючок не відповів нічого.

Помічник нардепа про бізнес-зв'язки із Рожчуками каже:

– Тут не можна приписувати щось, тут все місто знайоме, бо це Рівне. ...Прив'язувати бізнес немає логіки.

Але логіка все ж є. Пам'ятаєте, що ділянки отримували, зокрема працівники СБУ?

А в схемі зв'язків різних фірм «бізнес-тусовки» фігурує також ексзаступник начальника УСБУ в Рівненській області Олег Назарук. Ну, і брат Тараса Ілючка Олег Ілючок на той час працював у рівненському УСБУ. Тому в нас виникло запитання, чи виведення землі на фірми через приватних осіб бува не схема СБУ?.

– Це не схема Сбу!!!!!!!!!!!!! (саме така відповідь у месенджері Телеграм – авт.)

– Це схема колишніх працівників СБУ?

– Ні. Ніякої схеми взагалі не знаю!. До чого тут хтось?!

– Хто саме – хтось? Брат – це близька людина, хіба ні?

– Не хочу хамити) але Ви перегинаєте! 

Виходить, що Тарас Ілючок поєднуюча ланка між фірмами, які зайняли берег навпроти санаторію «Червона калина». Такий факт чоловік називає «випадковістю».

Що означає ця вся історія?

Бачимо, що весь берег, який спочатку виводили на фізичних осіб, а потім на фірми, насправді тепер контролюється пов'язаними людьми.

І помітно, що люди діяли за знайомою нам схемою та мають бізнесові та сімейні зв’язки із СБУ. А її управління у Рівненській області вже неодноразово отримувало землі за різними схемами.

Читайте також: Чому СБУ Рівненщини не помічає «прихватизацію» державної землі на мільйони


Розслідування створене в партнерстві з Bihus.Info в рамках проекту «Лабораторія викриттів».

Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Коментуйте, поширюйте.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте