Кандидата в народні депутати від Рівненщини затримало НАБУ

Сергій Тупальський – заступник начальника Київської митниці. Цьогоріч він балотувався у народні депутати по 156-му округу на Рівненщині: Березнівський, Костопільський і Сарненський райони
Джерело
Фото із особистої сторінки Сергія Тупальського у фейсбуку

Сергій Тупальський балотувався до Верховної ради влітку 2019-го від округу на Рівненщині.

Вдома та на робочому місці Сергія Тупальського проводило обшуки Національне антикорупційне бюро України. Про це повідомив він сам на своїй сторінці у фейсбуку 26-го листопада.

«В цю хвилину в мене вдома відбуваються обшуки. Поки що я не можу точно сказати, в межах якої справи це відбувається», – написав екскандидат.

Також заступник начальника митниці додав, що завжди дотримувався законодавства і працював на користь держави. Окрім цього, назвав обшуки безпідставними. 

За інформацією «Української правди», Сергія Тупальського затримало НАБУ.

Ми запитали в пресслужби НАБУ, чи правда, що в Київській митниці проводились обшуки і затримали Сергія Тупальського.

Ось відповідь: «Детективи НАБУ за процесуального керівництва САП (Спеціалізованої антикорупційної прокуратури – ред.) затримали 10 осіб за підозрою у вчиненні злочинів, пов'язаних із порушенням митного законодавства.

Попередньо дії затриманих, серед яких 7 співробітників органів митного контролю, кваліфіковано за ч.2 ст.364 (тяжкі наслідки внаслідок зловживання владою чи службовим становищем), ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів в особливо великих розмірах), ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації) Кримінального кодексу України.

Вирішується питання про повідомлення затриманим про підозру. Детективи та прокурори здійснюють інші слідчі дії, пов'язані зі встановленням обставин вчинення злочину. Наразі це вся інформація, яку можемо повідомити з огляду на збереження таємниці слідства».

«Справа, в рамках якої затримали митника, пов'язана з "одним із найвідоміших контрабандистів" України одеським бізнесменом Вадимом Альперіним, який нібито пропонував детективам НАБУ хабар 800 тисяч доларів. За словами джерела УП, Альперіну вдалося втекти», – пише видання.

Вадим Альперін контролював два десятки одеських компаній. У 2017 році ДФС та НАБУ заарештували 450 мільйонів гривень, які належали фірмам. Пізніше в НАБУ заявили, що Альперін пропонув їм хабар 800 тисяч доларів, щоб зняти арешт.

Печерський райсуд арештував підприємця із можливістю внесення застави у 21 мільйон гривень. Альперін вийшов під заставу, а Апеляційний суд змінив суму застави до 141 тисячі гривень. 

В кінці 2018 року – на початку 2019 року Тупальський виконував обов'язки керівника Одеської митниці.

Згодом Сергій Тупальський написав на фейсбуку, що обшуки відбуваються через відомості про справу дворічної давнини. Що це за справа, він не написав за порадою адвоката.

«Четверта влада» писала про Сергія Тупальського у розслідуванні «Фейсбук-кандидати Рівненщини: хто найбільше витратив на рекламу і не відзвітував».

На агітацію у соцмережі кандидат витратив 10 тисяч доларів, 6 тисяч із яких не вказав у звіті.

 

Тоді він пояснив, що не вказав цю суму, бо SMM-агенція перевищила суму в договорі на рекламу і не повідомила про це. Кампанія передбачала на фейсбук-рекламу 118 тисяч 135 гривень, але підрядник перевищив бюджет.

– Ми це з'ясували за кілька днів до завершення передвиборчої кампанії. Ми переказали SMM-агенції решту, яка була визначена договором, – 17 тисяч 135 гривень. А надмірно витрачені кошти компенсувати відмовились.

Сергій Тупальський у декларації за 2018 рік вказав 250 тисяч гривень власних коштів. Дружині належать 150 тисяч гривень, 26 тисяч доларів та 30 тисяч євро готівки.

Згідно з фінансовим звітом кандидата, виборчий фонд склав 380 тисяч 500 гривень.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у Telegram або на сторінку у Фейсбук.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте