КАТП-1728 змусили розкрити інформацію про мільйон, сплачений для підприємця за місяць

Начальник КАТП-1728 Сергій Марчук змушений був надати публічну інформацію, яку раніше приховував, рівнянці Мирославі Примак
Джерело
Колаж на основі скриншоту з відео «Суспільне Рівне», фото КАТП-1728 та «Четвертої влади»

Комунальне підприємство Рівного КАТП-1728 приховувало, за що сплатило рівненському підприємцю 1 мільйон 130 тисяч гривень, та відмовилося давати відповідь на запит представниці громадської ініціативи «За чесний тендер». Але допомогла скарга до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

За два тижні підприємство надало акти виконаних робіт, в яких виявилося чимало цікавого.

Підписали договір з підприємцем, який не мав усіх документів

Комунальне автотранспортне підприємство 1728 є комунальним комерційним унітарним підприємством, засновником та власником якого є Рівненська міська громада в особі Рівненської міської ради. Для рівнян воно найбільш відоме тим, що вивозить з-під будинків сміття.

9 лютого 2023 року КАТП-1728 за результатами закупівлі уклало договір на 4 мільйони 988 тисяч гривень щодо надання послуг з ремонту і технічного обслуговування автотранспорту, спецтранспорту, обладнання.

Підписали договір з єдиним учасником, який прийшов на тендер, – підприємцем Сергієм Зіновійовичем Калюжним. Але як з’ясувала представниця громадської ініціативи «За чесний тендер», експертка з питань публічних закупівель Мирослава Примак, переможець не надав належні документи. 

За скаргою Мирослави Примак Держаудитслужба провела моніторинг і підтвердила, що Сергій Калюжний не надав усіх документів на працівників та належної кількості аналогічних договорів.

Замовник був змушений розірвати договір, адже учасник не відповідав кваліфікаційним критеріям.

Договір розірвали 8 березня. Але за місяць поки він діяв, як виявилося, підприємець надав КАТП-1728 послуг на 1 мільйон 130 тисяч гривень, що становить майже 23% від річної суми договору.

КАТП-1728 спробувало приховати інформацію, бо «не суб’єкт владних повноважень»

Мирослава Примак попросила КАТП-1728 надати копії актів виконаних робіт, за якими Сергію Калюжному сплатили понад 1 мільйон гривень. Але отримала відмову, яку підписав начальник КАТП-1728 Сергій Марчук – чоловік депутатки Рівнеради Катерини Марчук з фракції «Рівне Разом».

Представниця громадської ініціативи «За чесний тендер», експертка з питань публічних закупівель Мирослава Примак змогла отримати публічну інформацію, котру намагалося приховати рівненське комунальне підприємство КАТП-1728. Фото з архіву

– Керівник комунального підприємства відповів, що, мовляв, КАТП-1728 не є тим суб’єктом, який підпадає під дію закону України «Про доступ до публічної інформації», – розповідає Мирослава Примак. –  Ще у відповіді додали, що інформація, що є в актах наданих послуг ФОПом, – це не інформація, що створена в процесі виконання службовими особами своїх обов’язків, а КАТП-1728 – не суб’єкт владних повноважень.

– Я ж подумала інакше, – продовжує експертка. – КАТП-1728 – це комунальне, а не приватне підприємство. І фактично, воно належить усім мешканцям громади Рівного. Крім того, КАТП-1728 визначено Рівненською міською радою на конкурсі як суб’єкт господарювання, що здійснює вивезення побутових відходів у Рівному. Жоден інший суб’єкт господарювання цим не займається. Інший суб’єкт я, як споживачка, обрати не можу. Тобто КАТП-1728 є «монополістами».

Витрати КАТП-1728, розповідає Мирослава Примак, закладаються у тариф на послугу з поводження з побутовими відходами. Господарський кодекс каже, що майно комунального підприємства є комунальним майном (значить, мешканців громади), а підприємство лише керує ним. Також в кодексі вказано, що джерелом формування такого майна є і гроші від наданих послуг.

Крім того, закон України «Про відкритість використання публічних коштів» зазначає, що кошти суб’єктів господарювання  комунальної власності, отримані ними від їхньої господарської діяльності, – це публічні кошти.

– Через це я вирішила, що КАТП-1728 підпадає під розпорядника публічної інформації і обмежити доступ до інформації про використання коштів не може, – розповідає рівнянка. – 3 квітня я відправила скаргу Уповноваженому Верховної Ради з прав людини електронною поштою.

Відповідь – за два тижні на 48 аркушах 

10 квітня Секретаріат Уповноваженого повідомив, що розпочав провадження за зверненням Мирослави Примак.

А вже 17 квітня КАТП-1728 надіслало лист, що повторно розглянуло запит і з урахуванням звернення Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини надає всі акти, укладені за результатами виконання договору з ФОПом Калюжним.

Ми розпитали детальніше Мирославу Примак, що найбільше зацікавило її в отриманих документах:

– Помітила, що ремонт одного і того ж сміттєвоза за договором, що діяв місяць, оплачували тричі на загальну суму близько 200 тисяч гривень. Двічі ремонтували бульдозер – майже по 160 та 145 тисяч гривень. Приблизно така ж була сума ремонту МТЗ, Т130, Б10М та МАЗа.

Також в актах була вказана ціна однієї години послуги з ремонту – 400 гривень. Відповідно до підписаних актів виконаних робіт, найдовше ФОП робив рихтовку верхньої правої частини контейнера МАЗа – 57 годин. А виготовляв і замінював «вуха» кріплення задньої частини контейнера 55 годин.

Про підприємця Калюжного

Сергій Калюжний підприємцем зареєстрований з 1994 року. Основний вид діяльності – технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів.

У документах, які подавав як учасник торгів, вказав, що орендує земельну ділянку у Рівненської міської ради на вулиці Київській – якраз з таким призначенням, як вимагалося на тендері. Там розміщені його 10 цехів.

Відповідно до цих же документів, він має  техніку для транспортування та чотирьох працівників. Але, як розповідає Мирослава Примак, серед працівників не було мідника, як того вимагало КАТП-1728 на тендері.

Щодо підтвердження наявності досвіду, то на тендер Сергій Калюжний подав замість хоча б двох один договір від 1 лютого 2021 року. Договір був на заміну плити пресуючої і підписаний був також з КАТП-1728.

Саме через ці недоліки в документах комунальне підприємство і змушене було відмінити закупівлю з Калюжним 8 березня 2023 року. 

– На повторний тендер знову прийшов лише Сергій Калюжний. Під нього навіть вимоги змінили: забрали вимогу про мідника та вказали надати хоча б один аналогічний договір, – розповідає Мирослава Примак.

– До слова, у 2022 році, уже під час повномасштабного вторгнення, КАТП-1728 теж укладало договір з Сергієм Калюжним на технічне обслуговування та ремонт транспортних засобів – без конкурсу і на 3 мільйони 600 тисяч гривень. З цієї суми два мільйони мали піти на оплату 5 тисяч людино-годин послуг за ціною 500 гривень за годину (це помилка – насправді 400 гривень за годину. – Ред.), а ще 1 мільйон 600 тисяч – на запчастини.

Сергій Калюжний у 2021 році купив комунальне майно – будівлю гаражів з блоком побутових приміщень, загальною площею 315,4 кв.м. на вулиці Поповича, 65-В у Рівному. 

Також, як писала раніше «Четверта влада», Сергій Калюжний – чоловік Тетяни Шелестюк. Людина з таким прізвищем, ім’ям, по батькові у 2011 році потрапила у корупційний скандал, коли працювала начальницею відділу землеустрою, правового забезпечення, планування та охорони земель у Рівненському міському управлінні земельних ресурсів.

Тоді, за рішенням суду, її визнали винною у шахрайстві та присудили 510 гривень штрафу.

За деклараціями, до 2016 року Шелестюк працювала начальницею відділу землеустрою, охорони та ринку земель Управління Держгеокадастру в Рівному. А з 2017-го до 2021 року була головною спеціалісткою в Головному управлінні Держгеокадастру у Рівненській області. 

«Четвертій владі» Сергій Калюжний раніше підтвердив, що його дружину звати Тетяна Шелестюк, але відмовився відповідати, чи саме вона була начальницею відділу землеустрою.


Ця публікація створена в рамках проекту «Інституту висвітлення війни та миру» за фінансової підтримки МЗС Королівства Норвегії. Її зміст – виключна відповідальність редакції онлайн-медіа «Четверта влада» i не відображає погляди МЗС Королівства Норвегії чи «Інституту висвітлення війни та миру».


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте