Хто і за скільки купив державне та комунальне майно на аукціонах у Рівному

Протягом останніх двох років

Три найдорожчих рівненських об’єкти, які держава та місто продали з аукціонів. Зліва направо: Рівненський експертно-технічний центр Держпраці, ДП «Бурштин України» та нежитлові приміщення на вулиці Симона Петлюри, 5
Джерело
Колаж «Четвертої влади»

Протягом останніх двох років у Рівному на аукціонах продали дев’ять приміщень – державної та комунальної власності. Про це ми дізналися з відповідей на запити від Управління комунальною власністю Рівного та відділення Фонду державного майна. «Четверта влада» з’ясувала, що це за об’єкти та у чию власність та за які гроші вони перейшли.

Розпочнемо з найдорожчих об’єктів державної власності, які на торги виставляло Регіональне відділення Фонду держмайна по Рівненській та Житомирській областях.

Державне майно

Рівненський експертно-технічний центр Держпраці

Із купівлею єдиного майнового комплексу державного підприємства «Рівненський експертно-технічний центр Держпраці», що на вулиці Казимира Любомирського, 7 (колишній вулиці Лермонтова) в центрі Рівного, напряму пов'язаний брат рівненського адвоката і ділового партнера забудовника «На Щасливому» Андрія Давидюкакерівник адвокатського об'єднання «Скорпіон» Михайло Давидюк.

Аукціон відбувся з десятої спроби 1 листопада 2022 року. Єдиним конкурентом Давидюка було київське ТОВ «Нерухомість-закон та порядок», яке запропонувало на 200 тисяч меншу суму.

Михайло Давидюк заплатив за майновий комплекс 9,36 мільйонів гривень (сума з ПДВ). За договором, крім приміщень у чотириповерховій офісній будівлі, Давидюк купив автомобілі «Део Ланос» 2003 року та ГАЗ 27502 2002 року.

«Четвертій владі» Михайло Давидюк сказав, що ще не вирішив, що буде робити з придбаним майном.

ДП «Бурштин України»

У грудні 2022 року Регіональне відділення Фонду держмайна підписало договір про продаж єдиного майнового комплексу державного підприємства «Бурштин України» на вулиці Київській. Продати майно вдалося не з першого разу.

Аукціон оголошували ще у жовтні. Тоді фонд хотів отримати за підприємство понад 12,8 мільйонів. Проте торги не відбулися.

Повторний аукціон оголосили у листопаді і знизили ціну за лот удвічі – до 6,4 мільйона. Придбати підприємство зголосилося створене у вересні 2022 року рівненське ТОВ «Будтранс-логістик». Воно було єдиним учасником аукціону і запропонувало на торгах 6,7 мільйона (8,04 мільйона з ПДВ) та стало переможцем.

Що входить до цього майнового комплексу:

  • 69% адміністративно-побутового корпусу;
  • 67% виробничого корпусу;
  • трансформаторна підстанція;
  • контрольно-пропускний пункт;
  • склад балонів з рампою, адмінбудівля, ангар;
  • господарська цегляна будівля;
  • 11 земельних ділянок, дев'ять з яких у Клесові чи на території Клесівської громад і дві – у Рівному;
  • транспорт: бульдозер Т-170, авто УАЗ-31514, кран КрАЗ-255, авто ВАЗ-2107 та авто «Skoda Oktavia A5».

Окрім вказаної суми, новий власник майна «Бурштина України» у Рівному має сплатити протягом півроку ще 14,45 мільйонів боргу підприємства. Про це для «Рівне вечірнє» розповів начальник Регіонального відділення Фонду держмайна по Рівненській та Житомирській областях Кирило Бережний. Йдеться про борг із заробітної плати та перед бюджетом.

На момент купівлі майнового комплексу на Київській власником ТОВ «Будтранс-логістик» був рівнянин Анатолій Меснікович. Проте 13 січня – за два дні після завершення приватизації майна «Бурштина України» –  власницею товариства стала жителька Здолбунова Олена Тарар.

Ми хотіли поговорити з Анатолієм Месніковичем та Оленою Тарар про причину продажу товариства та чи почало воно виплачувати борги «Бурштина України». Але дотелефонуватися до них не змогли. Також Меснікович до моменту виходу матеріалу не прочитав повідомлення у телеграмі.

Припускаємо, що «новий власник» фірми вже не матиме зобов'язання повертати борги підприємства.

Будівля складу «У-1» на Київській, 106

Будівля складу «У-1», площею 97,9 квадрата, розташована на периферії міста – на Київській, 106. У жовтні 2021 року її з першого разу на аукціоні викупив Вакуліч Сергій Павлович. Він запропонував 1,3 мільйона (1,56 мільйонів з ПДВ). Загалом в аукціоні брали участь 12 учасників.

Сергій Вакуліч є власником двох будівельних фірм: ПП «ВСП-буд» і ТОВ «Домінвестбуд». Також з 2007 по 2011 роки він був ФОПом та спеціалізувався на розбиранні та знесенні будівель, земляних роботах.

«Рівне вечірнє» писало, що він володіє 120 квадратами в історичній будівлі на Михайла Драгоманова, 32. За цією адресою зареєстрований міжнародний благодійний фонд «Спортивні надії Рівненщини», у якому Вакуліч є співзасновником.

Ми телефонували до Сергія Вакуліча на номер, який вказаний на сайті «Прозоро.Продажі». Хотіли запитати, що він планує робити з придбаним майном. Але у слухавці почули, що номер не дійсний.

Будівля гаражів з блоком побутових приміщень на вулиці Поповича, 65-В

Будівлю гаражів з блоком побутових приміщень, загальною площею 315,4 кв.м. на вулиці Поповича, 65-В, вперше виставили на аукціон 25 червня 2021 року. Тоді охочих придбати її було 50 учасників.

Зі стартової ціни у близько 10 тисяч (без ПДВ) вартість лоту вдалося підняти до більше 4,4 мільйона. Цю суму запропонувало ТОВ «Захід імпорт постач». Але після перемоги не підписало протокол про результати електронного аукціону.

Після цього нерухомість виставляли на продаж ще шість разів. То відділення Фонду державного майна тричі відміняло торги, то переможці – Кичан Денис Володимирович та Мединський Андрій Володимирович – відмовлялися від своїх намірів купити майно. Перший не підписав протокол про результати електронного аукціону, а інший не уклав договір купівлі-продажу.

З сьомої спроби будівля перейшла Калюжному Сергію Зіновійовичу за 1,2 мільйони (з урахуванням ПДВ). Сергій Калюжний з 1994 року є ФОПом з технічного обслуговування та ремонту автотранспортних засобів.

За даними з порталу «Clarity Project», чоловік вигравав торги з ремонту автомобілів. А у 2019 році з ним уклали договір на проведення поточного ремонту фасаду будівлі Рівненської обласної філармонії на вулиці Драгоманова, 20.

Сергій Калюжний – чоловік Тетяни Шелестюк. Людина з таким прізвищем, ім’ям, по батькові у 2011 році потрапила у корупційний скандал, коли працювала начальницею відділу землеустрою, правового забезпечення, планування та охорони земель у Рівненському міському управлінні земельних ресурсів. Тоді, за рішенням суду, її визнали винною у шахрайстві та присудили 510 гривень штрафу.

За деклараціями, до 2016 року Шелестюк працювала начальницею відділу землеустрою, охорони та ринку земель Управління Держгеокадастру в Рівному. А з 2017-го до 2021 року була головною спеціалісткою в Головному управлінні Держгеокадастру у Рівненській області.

Для «Четвертої влади» Сергій Калюжний зазначив, що він поки не знає, що робитиме з придбаним майном. Також підтвердив, що його дружину звати Тетяна Шелестюк, але відмовився відповідати, чи саме вона була начальницею відділу землеустрою.

Ці гаражі поруч з так званим мажорним кварталом, де живе попередній міський голова Рівного Володимир Хомко. Також в цьому кварталі СБУ «прихватизувало» гектар державної землі для будівництва котеджів.

Наразі в кварталі, на вулиці Неофіта Кибалюка, продають котеджі в зблокованих будинках на 200-300 кв.м. з двома сотками землі по 74-97 тисяч доларів (грубо по 3-4 мільйони гривень).

Комунальне майно

Нежитлові приміщення на вулиці Симона Петлюри, 5

Комунальне майно Рівного на торги виставляє Управління комунальною власністю виконавчого комітету міськради. Найдорожчим лотом за останні два роки стали нежитлові приміщення на вулиці Симона Петлюри, 5, розташовані у самісінькому центрі міста, поблизу рівненського музично-драматичного театру.

До квітня 2019 року ними користувалося Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області. Начальник управління Володимир Лазарчук для «Рівне вечірнє» пояснив, що споруда – «в аварійному стані», і «ризикувати життям людей ніхто не хоче», тому управління звідти переїхало.

Приміщення, загальною площею 177,2 квадрата, виставили на продаж у грудні 2020 року. З 14 учасників аукціону перемогу здобув Василь Гайдур, запропонувавши 8 мільйонів гривень.

Василь Гайдур – підприємець та власник пабу «Бочка», що розташоване в іншій частині згаданої будівлі на Симона Петлюри Та частина – у його власності. «Бочка» щонайменше двічі була у центрах скандалів: через зараження відвідувачів гострою кишковою інфекцією та через ідею міської влади знести будівлю, щоб розвантажити центральну вулицю Соборну.

Розвантажити вулицю, на думку головного архітектора Рівного Дмитра Котлярова та колишнього начальника міського управління транспорту і зв’язку Івана Фурлета, можна, якщо з'єднати вулиці Гетьмана Сагайдачного та Симона Петлюри. Проте якраз на шляху – «Бочка».

Щоб з’єднати вулиці Гетьмана Сагайдачного та Симона Петлюри, потрібно продовжити вулицю гетьмана Сагайдачного. Проте втілити задум заважає кафе «Бочка»

У 2019 році Дмитро Котляров розповідав про плани домовитися з підприємцем: в обмін на знесення кафе пропонували віддати йому решту приміщення, яким раніше користувалося управління Держпродспоживслужби. Крім того, влада, за словами Котлярова, може дозволити реконструювати його «з одноповерхового на чотириповерхове», а також посприяти у реставрації будівлі по сусідству – на вулиці Сагайдачного, 1. Вона також –  у власності Гайдура і є історичною пам’яткою.

Проте приміщення на Симона Петлюри підприємець викупив з аукціону сам. Для «Четвертої влади» він зазначив, що «Бочку» «ніхто поки що зносити не буде», бо пропозиція влади у дозволі на більшу висотність в обмін на руйнацію його не влаштовує.

Розповідати про те, що хоче створити у придбаному приміщенні, підприємець не захотів:

«Буде реставрація. Щось буде. Будемо будувати, ремонтувати. Зрозуміло, що не дорогу будемо там будувати, як деяка влада хоче».

Незавершене будівництво на вулиці Михайла Старицького, 19-Б

Незавершене будівництво. Фото – «Прозоро продажі»

У січні 2021 року з молотка пішло незавершене будівництво вугільного складу, цеху з виробництва деталей на вулиці Старицького, 19-Б, площею 2779,4 квадрата. Це в промисловій зоні ближче до мікрорайону Ювілейного. На момент продажу приміщення було готове на 49%.

Цю нерухомість продали з третьої спроби. Спочатку міське управління комунальною власністю хотіло отримати за неї більше 2,87 мільйона. Але перші два аукціони не відбулися. А на третій стартову ціну спустили на 50% – до 1,44 мільйона.

На таку суму зголосилися дві фірми: ТОВ «ЮА Екобуд» та ТОВ-фірма «Лонопласт». Торги виграв «Лонопласт», бо запропонував на 1 гривню більшу суму, ніж його конкурент – 2 мільйони 200 тисяч і 1 гривню.

«Лонопласт» – фірма, яка зареєстрована у Рівному з 2000 року. На сайті компанії пишуть, що вона виготовляє поліетиленові пакети та мішки. Керівник «Лонопласту» Василь Нечипорук розповів, що викуплену на Старицького нерухомість товариство перепродало.

«Ми зразу продали, бо там з усіх сторін… і дорога, в тому числі, була приватизована. Заїздів не було», – пояснив Нечипорук причини продажу.

Нежитлові приміщення по вулиці Червонія, 57

У грудні 2021 року з першої спроби продали нежитлові приміщення на вулиці Василя Червонія, 57 (колишній Гагаріна) на Північному. Вони вбудовані у підвал та перший поверх п’ятиповерхової житлової будівлі. Загальна площа приміщень – 1072,4 квадрата.

На сайті «Прозоро. Продажі» вказано, що перший поверх – у незадовільному стані: відшаровується і падає штукатурка, є тріщини та інші проблеми, через які «приміщення потребують капітального ремонту». Підвал затоплений каналізаційними стоками.

На ці приміщення Управління комунальною власністю виставило стартову ціну у більше півтора мільйона гривень. Купити їх захотіли троє кандидатів: ТОВ «Граймар», Денис Біцюк та Володимир Жирик. Перемогу отримав «Граймар», запропонувавши 2,7 мільйона.

Проте згодом від своїх планів ця фірма відмовилася, тому переможцем став Володимир Жирик з пропозицією у 2,2 мільйона. Володимир Жирик є власником чотирьох фірм, три з них отримували ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

У 2015 та у 2020 роках він балотувався до Рівненської міської ради від «Європейської солідарності». Депутатом не став. ЗМІ до січня 2022 року вказували його позаштатним радником міського голови Олександра Третяка з питань економіки міста та розвитку підприємництва.

Проте сам Жирик «Четвертій владі» розповів, що «позаштатним радником, по суті, не був»:

– У мене було бачення, як можна було виправити ситуацію в економіці міста. Але потім я зрозумів, що мої ідеї, мабуть, не на часі.

А щодо планів на нерухомість зазначив, що ще до війни хотів облаштувати у приміщеннях клініку первинної медицини. Та поки що ідею не реалізовує.

– Такий стан у країні. Не зрозуміло було, чи підуть білоруси, чи не підуть. І коштів немає на реконструкцію: потрібно їх залучати, брати якісь кредити. З кредитами теж важко, бо дають більше на готовий бізнес, а не на стартапи, – пояснив Володимир Жирик.

Нежитлові приміщення по вулиці Данила Галицького, 5

Ще одне комунальне майно пішло з молотка у липні 2022 року. Це нежитлові приміщення на першому поверсі 9-поверхового гуртожитка на вулиці Данила Галицького, 5, неподалік автовокзалу. Загальна площа приміщень – 52,5 квадрата.

За це майно місто хотіло 230 тисяч. Переможець аукціону Анатолій Ковалик збільшив цю суму до 370 тисяч.

Цей чоловік не є ФОПом і на ньому не зареєстрована жодна фірма. З даними аналітичної платформи YouControl зрозуміло, що людина з таким самим ПІБ має спільне майно із Христиною Ковалик, завідувачкою сектору юридичного забезпечення Управління Державної міграційної служби у Рівненській області.

Запитати в Анатолія Ковалика про плани на придбану нерухомість не вдалося. За номером, вказаним на сайті «Прозоро.Продажі», в абонента був відсутній зв’язок.

Нежитлові приміщення на вулиці Небесної Сотні, 24

Нежитлові приміщення на вулиці Небесної Сотні, 24, неподалік залізничного вокзалу, продали з третьої спроби. Вони розташовані на першому поверсі 14-поверхового житлового будинку та мають загальну площу 26,4 квадрата. З інформації, оприлюдненої у «Прозоро. Продажі», йдеться про частину кафе-бару «Добрий Шубін».

Щоб ці приміщення (кухню, коридор, санвузол, мийню та підсобне приміщення) виставили на аукціон, домігся Анатолій Місяченко, який орендує їх з 2006 року і який є власником кафе. Він звернувся до міської ради, щоб їх включили до переліку об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації. 

Перший аукціон відмінило управління. А під час другої спроби переможець, ТОВ «Торговий дім Ра», не підписав договір купівлі-продажу.

Під час третьої спроби стартову ціну опустили на 50% – з  220,8 тисяч до 110,4 тисячі. Переможцем аукціону став рівненський адвокат Сергій Пилипака, який запропонував 227,1 тисяч.

Згодом Сергій Пилипака перепродав придбане майно Анатолію Місяченку. Каже, що «не вичитав, що щоб зайти до приміщень, йому треба йти через кафе «Шубін»:

– Там опис неправильний був, а я, знаєте, щось не перевірив і придбав його, потім почав розбиратися. Я, фактично, купив приміщення туалету, кухні й коридора, здається. Мені треба було встановлювати сервітут, я з цим не хотів бавитися – і продав його власнику «Шубіна».


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте