Керівника департаменту Рівнеради судитимуть за закупівлю неякісного жиру

Справу закупівлі тваринного жиру міським департаментом економічного розвитку розглядатимуть у Рівненському міському суді
Джерело
Колаж «Четвертої влади» на основі власного фото та фото з сайту Рівненської обласної прокуратури

Прокурори скерували до суду обвинувальний акт щодо керівника рівненського міського департаменту економічного розвитку Володимира Липка. Про це 5 вересня написали на фейсбук-сторінці Рівненської обласної прокуратури.

Володимир Липко ще у грудні 2022 року купив до пунктів незламності 10 з половиною тонн яловичо-овечо-свинячого жиру невідомої якості. І витратив на купівлю неякісного продукту 1,2 мільйона гривень. Детальніше про покупку – у нашому розслідуванні: «Жирний» мільйон: як влада Рівного задорого закупила 10 тонн жиру невідомого складу для пунктів незламності.

У чому звинувачують посадовця

Володимиру Липку інкримінують службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України).

Прокурори встановили, що він не організував належним чином приймання товару та не перевірив його кількість та якість. Так, департамент недоотримав майже 200 кілограмів оплаченої продукції. А той жир, що таки доставили, був у пошкодженому пакуванні, без маркування та з цвіллю на поверхні продукції. 

На сайті прокуратури раніше розміщували фото купленого жиру:

Натомість у висновку судової експертизи йдеться, що жири «не відповідають вимогам ДСТУ, містять суттєве перевищення гранично допустимих рівнів свинцю, заліза та нікелю і є небезпечними для здоров’я людини».

За статтею, у якій звинувачують Липка, його можуть позбавити волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 4 тисячі 250 до 12 тисяч 750 гривень.

Нагадаємо, через цю закупівлю Рівненський міський суд 27 липня відсторонив керівника департаменту економічного розвитку від займаної посади. Однак 17 серпня його поновив Рівненський апеляційний суд.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте