Закупівельнику «соковитого жиру» для пунктів незламності у Рівному суд обрав найлегший запобіжний захід

Для екскерівника Департементу економічного розвитку Володимира Липка обрали запобіжний захід
Джерело
«Четверта влада», Ярослава Нікітюк

28 лютого у Рівненському міському суді обрали запобіжний захід для екскерівника Департаменту економічного розвитку Рівненської міської ради Володимира Липка.

Суддя міського суду Євген Сидорук задовольнив клопотання прокурора Олександра Станкевича та призначив Липку два місяці особистого зобов’язання (колись це називалося «підпискою про невиїзд». – Ред.). Протягом цього часу екскерівник має звітувати прокурору і суду про зміну місця проживання, роботи та утримуватись від спілкування зі свідками та спеціалістами у справі.

Нагадаємо, департамент Липка у грудні 2022 року закупив продукти для пунктів незламності: 10 з половиною тонн небезпечного тваринного жиру та сік, який можна було купити удвічі дешевше. 9-го лютого провадження щодо купівлі жиру та соку об’єднали в одне.

«Жирні» і «сочні» клопотання в суді

Крім клопотання про обрання запобіжного заходу, суд 28 лютого розглянув ще два.

Перше подав захисник Володимира Липка Сергій Меркулов, ще коли провадження по сокам не передали до міського суду. Він хотів, щоб провадження через закупівлю тваринного жиру закрили через зміну обстановки. Меркулов заявив на останньому засіданні, що відмовляється від того клопотання, оскільки у суді розглядають об’єднані провадження щодо купівлі жиру і соку.

– Вважаємо, що на цьому етапі, в об’єднаному провадженні, вирішити це клопотання не є можливим. Вважаю за необхідне призначити справу до судового розгляду, оголосити зміст обвинувальних актів і в подальшому вирішити відповідне клопотання, – сказав на суді адвокат Меркулов.

– Значить, просто – залишити без розгляду, – сказав суддя Сидорук і додав, що Меркулов може знову подати це або інше клопотання під час судового розгляду.

На фото – Володимир Липко (ліворуч) та його захисник Сергій Меркулов під час судового засідання

Друге клопотання раніше подавав прокурор Олександр Станкевич. Він хотів, щоб суд дозволив знищити жир, адже досудова експертиза каже, що він є небезпечним для вживання. Проте з цим не погодився захисник Липка: підприємець, у якого купили цей жир – Сергій Омельчак – повернув кошти за неякісний товар, отже жир тепер має належати йому.

Меркулов: «Тут питання стосується інтересів третьої особи. Вирішити це питання, фактично, у відсутності підприємця не є можливим».

Прокурор: «Проведені під час досудового розслідування експертизи. Саме жир не відповідає вимогам безпечності і якості, а також…».

Меркулов: «Для харчових продуктів, пане прокуроре. Уточнюйте».

Прокурор: «Відповідно до законодавства, воно підлягає знищенню. Передати його ФОПу ми не можемо, навіть якщо…».

Суддя: «Це ж його власність».

Прокурор: «Воно може продатися в обіг далі».

Суддя: «Хай він, що хоче, робить з ним».

Прокурор: «А якщо в обіг продасть»?

Суддя: «Це його проблема».

Прокурор: «Порушення буде, люди можуть отруїтися в подальшому».

Суддя: «Почекайте, це його проблема».

Прокурор: «Думка сторони обвинувачення: просимо задовольнити клопотання – необхідно знищити».

Суддя: «А потім звернуться до суду, скажуть: “Вертайте назад”».

Прокурор: «Воно небезпечне».

Меркулов: «Для харчових. А якщо його на мило відправлять»?

Нагадаємо, судять за службову недбалість

На фото зліва на право прокурор Олександр Станкевич та юрист Рівнеради Андрій Шпак

Зрештою це клопотання не розглянули, а вирішили запросити до суду підприємця Омельчака.

Наступне судове засідання запланували на 10:00 1 березня.

Нагадаємо, Володимира Липка судять за службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України). 

Все тому, що 10 з половиною тонн жиру, які департамент купив для пунктів незламності, були неякісними та небезпечними. Державна аудиторська служба зробила висновок, що такою закупівлею департамент завдав збитку міському бюджету на всю витрачену на нього суму – на понад 1 мільйон 200 тисяч гривень.

Натомість сік можна було купити вполовину дешевше: 52 тисячі 500 літрів соку департамент закупив у підприємниці Аліни Максимець за ціною у 41 гривню 2 копійки за літр. Сама підприємниця купила напій за 20 гривень за літр у ПрАТ «Гощанський завод продтоварів».


«Четверта влада» разом з благодійним фондом «Скарбниця Надії» оголошує збір на 10 FPV-дронів для підрозділу морської піхоти в якому служить Роман Тишкун. Орієнтуємося на 170 тисяч гривень, які ми плануємо зібрати за три тижні.

LiqPay 
  
Монобанку зареєстрував у податковій, як волонтерський рахунок, журналіст «Четвертої влади» Дмитро Домащук: https://send.monobank.ua/jar/6hpeyQsBSk

Картка благодійного фонду, прив'язана до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA66 305299 00000 26006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693


Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу».

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Також маємо фанклуб у тиктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте