Посадовця відсторонили з посади через закупівлю неякісного жиру – загрожує ув'язнення

Директора рівненського міського департаменту економічного розвитку Володимира Липка підозрюють у злочинній недбалості за купівлю неякісно тваринного жиру до пунктів незламності
Джерело
Колаж «Четвертої влади» на основі фото з сайту обласної прокуратури та фото Володимира Липка у фейсбуці

Рівненський міський суд 27 липня відсторонив керівника департаменту економічного розвитку Рівнеради Володимира Липка від займаної посади. Про це «Четвертій владі» повідомила прессекретарка прокуратури Оксана Жужельська.

Ще у грудні 2022 року департамент купив 10 з половиною тонн тваринного жиру до пунктів незламності. Ним у випадку нападу росіян зі сторони Білорусі або довготривалого блекауту мали годувати рівнян. І витратили на це понад 1 мільйон 200 тисяч гривень.

Детально про цю закупівлю «Четверта влада» писала у розслідуванні «”Жирний” мільйон: як влада Рівного задорого закупила 10 тонн жиру невідомого складу для пунктів незламності». У ньому, крім ймовірного завищення ціни, ми вказали на якість продукту: жир мав специфічний запах та зберігався у неосвітленій комірці одного з навчальних закладів Рівного.

Що каже прокуратура

25 липня прокуратура повідомила очільнику департаменту про підозру. Стаття – про службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України).

На сайті прокуратури вказали, що Володимир Липко «діючи із злочинною недбалістю та всупереч інтересам служби, належним чином не організував прийом товару, не перевірив його кількість та якість».

Крім того, органи правопорядку встановили, що «Департамент недоотримав майже 200 кілограмів продукції, яку оплатив». А самі жири доставили без маркування в пошкодженому упакуванні та з цвіллю.

– Відповідно до висновку судової експертизи ці жири не відповідають вимогам ДСТУ, містять суттєве перевищення гранично допустимих рівнів свинцю, заліза та нікелю і є небезпечними для здоров’я людини, – зазначають у прокуратурі.

Також на сайті прокуратури розмістили і фото тваринних жирів:

27 липня Рівненський міський суд, крім відсторонення, обрав Липку ще й запобіжний захід – особисте зобов’язання.

– У підозрюваного обов'язки прибувати за викликом до слідчого, прокурора та суду, повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи. У разі порушення цих обов'язків може бути застосовано більш жорсткий запобіжний захід, – пояснила Жужельська.

У неї ми також питали, скільки часу Володимир Липко буде відсторонений від посади, вона це не з’ясувала, «бо процесуальний керівник у відпустці».

Не отримали цю відповідь ми і від самого Володимира Липка: він прочитав наше повідомлення у вайбері, але не відповів.

Проігнорував він і питання про те, як так сталося, що департамент купив неякісний жир та чи відчуває він за це свою відповідальність.

За статтею, у якій підозрюють директора департаменту, Володимира Липка можуть позбавити волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 4 тисячі 250 до 12 тисяч 750 гривень.

Як дослідила «Четверта влада», Департамент економічного розвитку Рівного також розтратив мільйон на закупівлю соків у пункти незламності. Обидві закупівлі (жирів і соків) пов'язані з бізнес-групою острозьких бізнесменів, з якими тісно знайомий депутат обласної ради від «Європейської солідарності» Андрій Сорока.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте