Кондрачук Сергій Юрійович

Джерело
Фото з фейсбуку Сергія Кондрачука

Депутат Рівненської обласної ради 8-го скликання (2020-2025). Обраний головою ради цього ж скликання 2 грудня 2020-го року. Голова Здолбунівської райдержадміністрації (2015-2019).

Біографія 

Народився 18 лютого 1986 року у Здовбиці. 

Освіта

У 2003 році закінчив Здовбицьку ЗОШ І-ІІІ ст. Здолбунівського району Рівненської області із золотою медаллю.

2003-2008 роки навчався в Національному університеті «Острозька академія». Вивчав фінанси.

Робота

З листопада 2008 до січня 2012-го року працював керівником редакції Здолбунівського районного радіо. У своєму профілі на work.ua вказав, що за перший рік роботи на посаді дохід установи був більшим, ніж за попередні 5 років разом узяті.

З березня до червня 2012-го був приватним підприємцем.

У 2013-2015-му роках – редактор відділу інформації та реклами комунальної Здолбунівської районної громадсько-політичної газети «Нове життя».

Місцеве ЗМІ «Здолбунів. Сіті» писало: «різкий старт із спробами змінити політику комунальної газети спочатку призвів до конфлікту із попереднім головою РДА і звільнення з посади головного редактора та перехід у статус в.о.».

Вересень 2013-го року. Журналіст здолбунівської комунальної газети «Нове життя» Сергій Кондрачук та редактор газети і сайту «Здолбунів City» Микола Орлов на практиці у редакції «Четвертої влади»

Громадська  діяльність

З 2008 року член Національної Спілки журналістів України.

З 2008 року довірена особа настоятеля Гурбенського Свято-Воскресенського чоловічого монастиря на Повстанських могилах.

З 2009 року член правління Здолбунівського районного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка.

З 2009 року член президії Здолбунівської РГО «Українська Народна Рада Здолбунівщини».

З 2010 року член правління Здолбунівської районної організації Товариства Червоного хреста України.

Член громадського формування «Здолбунівська сотня самооборони». 

У 2019-му отримав грамоту від Епіфанія за заслуги перед Українською православною церквою. 

Політика

У 2008-2012 роках – заступник голови Здолбунівської РО ПП «Наша Україна», голова РО МГО «Молодіжний союз Наша Україна».

З 2010 до 2012 року  – помічник-консультант на громадських засадах народного депутата України Віктора Матчука.

З 2010 року – депутат Здолбунівської районної ради VI скликання.

З 2011 року – член громадської ради при Рівненській ОДА.

У 2012 працював головою окружної виборчої комісії на окрузі №154 на виборах народних депутатів від партії «Християнсько-демократичний союз». За сумлінне виконання своїх обов’язків нагороджений Почесною грамотою Центральної виборчої комісії, вказано у його профілі на work.ua.

Також на цих виборах був довіреною особою кандидата від «Удару» Василя Тимощука.

У 2014 році на позачергових виборах президента працював головою ОВК на окрузі №155 від Петра Порошенка.

З 2015 до 2019 року – голова Здолбунівської райдержадміністрації. 

Працював помічником на громадських засадах народного депутата 7-го скликання від «Блоку Петра Порошенка» Олександра Дехтярчука (2014-2019рр.)

2019-2020 – керівник секретаріату Рівненської територіальної організації Політичної партії «Європейська Солідарність».

Родина

Батьки: Юрій Іванович та Ніна Миколаївна. Батько інженер. За словами Сергія Кондрачука працював директором ТзОВ «РЗВА-Електрик» кілька років. Мати секретарка-друкарка Здовбицької ЗОШ. Її син будучи головою Здолбунівської РДА перевів її на 0,75 ставки, зізнався сам Сергій Кондрачук. Але цього можна не писати, додав він натомість.

Також у Сергія Кондрачука є сестра Оксана Мітякіна. Працює на приватній фірмі діловодом.

Батьки живуть у Здовбиці, сестра у Рівному. Володіє тут квартирою.

Сергій Кондрачук розлучився з дружиною Оксаною (дівоче прізвище Пушкар) у серпні 2020-го. У заяві про розірвання шлюбу зазначено, що між членами подружжя відсутнє взаєморозуміння і взаємоповага. 10-річний шлюб завершився.

Від шлюбу мають двох дітей: Дарину та Івана. У рішенні суду вказано, що вони проживають з матір’ю.

Кондрачуки з дітьми. Фото з фейсбуку Сергія Кондрачука датоване 2019-м роком

Ми запитали голову облради чи він бере участь у вихованні і догляді за дітьми після розлучення, на що він розсміявся. Потім сказав, що аліменти не платить.

– Я приділяю дітям стільки часу, як і раніше. Зараз у зв'язку з посадою бачу їх менше, ніж хотілося б.

– Я приїжджаю і живу з дітьми. В мене нічого не змінилося в стосунках з ними у зв'язку з розлученням.

На сторінці у фейсбуку Сергія Кондрачука вказано, що він зустрічається з журналісткою Оленою Діденко, колишньою дружиною екс-депутата облради Володимира Муляра.

Майно

До 2018-го року у декларацій Сергія Кондрачука не було житла.

Потім в декларації з’явився батьківський будинок у Здовбиці площею 87,3 квадратних метри і будинок, де він фактично проживав – у Новомильську, площею 87,1 квадратний метр. Належить він Лесі Пушкар, колишній тещі голови облради.

Сергій Кондрачук пояснив, що коли законодавець зобов'язав подавати декларації, багато пунктів було без роз'яснень.

– Тому в перших деклараціях я нерухомість не вказував, бо в мене її не було. Потім було роз'яснення, що потрібно вказувати житло, де проживаєш, навіть якщо ти в ньому не маєш жодної частки. І я вказав будинок у Новомильську, який належав тещі і її двом сестрам.

У декларації після звільнення Сергія Кондрачука з посади голови Здолбунівської РДА до двох вже відомих будинків додалися земельна ділянка (4,08 сотки), гараж (22,1 кв.м.) та будинок (108,9 кв.м) у Здолбунові. Власність ділянки та будинку розділена на двох з колишньою дружиною. Її частки по 75%. Усі у власності з 2019-го року.

Вартість будинку у декларації 295 тисяч гривень, ділянки – 4 тисячі гривень. Ціна гаража не вказана.

Ми помітили, що ніяких збережень голова облради не декларував і запитали, звідки гроші на це майно. За його словами, допомогли придбати це його власні батьки та теща. Вона бувала на заробітках в Італії.

У деклараціях Сергія Кондрачука є також авто Nissan Maxima QX A33 2002-го року. Схоже авто на auto.ria  коштує 5 тисяч доларів. У електронному кабіеті водія вказано, що авто належить батьку Сергія. 

Схожим авто користується Сергій КОндрачук, згідно декларацій. Фото з сайту auto.ria

У 2020-му у Оксани Кондрачук з'явилась автівка RENAULT SCENIC 2006-го року. Схожі автомобілі на auto.ria оцінені від 4-х з половиною до 7-ми тисяч доларів. Сергій Кондрачук розповів, що ймовірно авто колишній дружині допоміг придбати її брат.

Доходи

2015 рік: 51 тисяча 118 гривень на посаді голови Здолбунівської РДА і 10 тисяч 320 гривень матеріальної допомоги дружини.

2016 рік: 125 тисяч 725 гривень зарплати і 10 тисяч 320 гривень матеріальної допомоги дружини.

2017 рік: 152 тисячі 603 гривні зарплати і 7 тисяч 740 гривень матеріальної допомоги дружини.

2018 рік: 240 тисяч 842 гривні зарплати.

2019 рік: 156 тисяч 37 гривень зарплати, 35 тисяч 784 виплата по безробіттю і 150 гривень профспілкова виплата.

Суди

Агітація голови ОВК

У 2012-му до Сергія Кондрачука позивався кандидат в нардепи на 154-му окрузі, де той був головою окружної комісії.

В судовій ухвалі йдеться, що Кондрачук на відкритті пам’ятника Степану Бандері подякував одному з кандидатів на окрузі. Цим, на думку позивача, висловив підтримку кандидату і спонукав виборців голосувати за нього.

Позовну заяву суд не прийняв

Бійка з колегою

У 2016-му році Сергій Кондрачук на сесії отримав кулаком по обличчю від депутата Здолбунівської райради Олександра Андріюка. Через що голова РДА подав на депутата до суду

Дії Андріюка кваліфікували як умисне тілесне ушкодження посадовій особі (ч.2 ст.350 ККУ). Причина, через яку Андріюк вдарив Кондрачука – незгода з рішенням останнього закрити Здолбунівське терапевтичне відділення №2 у Мізочі.

Рішенням суду Андріюка звільнили від кримінальної відповідальності і віддали на поруки колективу ПАТ «Мізоцьке Ремонтно-Транспортне Підприємство» за умови, що той «протягом року з дня передачі його на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку».

Спростування інформації

З Кондрачуком судиться Володимир Дмитрук. Колишній директор Будеразької ЗОШ, якого ЗМІ спіймало лежачим поряд з пляшкою горілки. Інформація розійшлась обласними і районними ЗМІ з коментарями голови Здолбунівської РДА про те, така поведінка директора ганьба і, що він не раз отримував скарги на поведінку директора. 

Це Дмирук вважає недостовірної інформацією і просить в суду стягнути з Кондрачука 45 тисяч гривень компенсації. Остання ухвала у цій справі від травня 2019-го, де суддя взяв відвід. Новіших ми не знайшли. 

Захисник української церкви

Сергій Кондрачук активно підтримував перехід Української православної церкви (Московського патріархату) до Київського патріархату. Настільки активно, що священики УПЦ (МП) звинувачували його в тиску. За що під Здолбунівською РДА у лютому 2019-го влаштували протест.

Дружина одного із священників УПЦ (МП) Валентина Ілліна у 2020-му навіть хотіла позиватися до Сергія Кондрачука про захист честі і гідності. Але її заяву повернули.

Ми звернулися до Ілліної із проханням розповісти, чого саме стосувався позов.

За її словами, вона деякий час підміняла головного редактора газети, яку колись редагував Кондрачук, «Нове життя». Влітку цього року вона опублікувала матеріал про бійця АТО з Мізоча Тараса Якимчука, який загинув на війні.

За словами Ілліної, Кондрачук опублікував на фейсбуку пост про це і вказав, що Ілліна підтримує Російську Федерацію.

Ми знайшли цей пост. У ньому Сергій Кондрачук звертається до голови райради Олега Дацюка, запитуючи, чому редакторкою комунальної газети призначили людину з «русскомірними» поглядами. Свій висновок аргументує передісторією про свої переконання нібито жінка є авторкою сайту Російської православної церкви в Україні (РПЦвУ) «Союз православних журналистов» та третьою стороною у справі СБУ проти предстаників РПЦвУ. Окрім цього, показує зображення ліду до статті про загиблого воїна.

У ньому зокрема пише таке: «Тисячі українців позбавлені спокійного сну через жорстоку гру шкурних інтересів однієї держави до іншої», «Невже, маючи усі привілеї комфортного життя, у 21 столітті потрібно воювати, провокувати один одного на вбивство та кровопролиття, змушуючи тисячі матерів чекати своїх синів звідти, звідки нерідко вже нема вороття?».

Люди у коментарях цей лід називають «класичною московсько-патріаршою проповіддю». 

Сама ж Ілліна у відповіді на допис Кондрачука вважає це цькуванням вірян УПЦ (МП). До слова, вона цьоріч також балотувалась в депутатки міської ради Рівного від проросійської партії «Опозиційна платформа за життя».

Жінка каже, буде далі судитися. Спробує подати заяву до Рівненського міського суду.

Стежити за матеріалами «Четвертої влади» за тегом Сергій Кондрачук

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте