«Ви мужні люди...», «Що ти мелеш!?»: як парафіяни УПЦ МП з головою Здолбунівської РДА спілкувались

Здолбунівські священники московського патріархату влаштували мітинг під стінами Здолбунівської РДА
Джерело
Стоп-кадр із відео на Фейсбук сторінці Сергія Кондрачука

Здолбунівські священики московського патріархату кажуть, що їх змушують переходити до української церкви. Зокрема, звинувачують у цьому голову Здолбунівської райдержадміністрації Сергія Кондрачука. Через це кілька днів тому прийшли до нього на роботу. 

6-го січня Вселенський патріарх Варфоломій у Стамбулі урочисто вручив томос про автокефалію главі Православної церкви України митрополиту Епіфанію. А Верховна Рада прийняла зміни до законодавства в результаті яких УПЦ МП має змінити назву з відтворенням назви церкви, філією якої вона є.

Наприклад – Російська православна церква в Україні.

А всі релігійні громади УПЦ МП, які хочуть залишитися частиною української церкви, можуть це зробити добровільно, вступивши у ПЦУ.

Однак, на Здолбунівщині священники УПЦ МП кажуть, що перехід до української церкви відбувається під тиском. Тому, 4-го лютого влаштували «молитовне стояння за мир в Україні» під Здолбунівської РДА. 

Відео із заходу на своїй сторінці у Фесбук оприлюднив голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук.

На відео парафіяни УПЦ (МП) обуруються, коли посадовець називає їх прихожанами Російської православної церкви. Також викрикували «тебе ніхто слухати не буде» та кричали «ганьба».  

– Слава Україні! – крикнув хтось із хлопців у камуфляжі, які приїхали підтримати голову РДА, після того як священик припинив молитву.

– Слава Богу! Богу слава! Слава Богу, а потім Україні! Бог вищий від України! – загукали люди в натовпі.

– Хочете нас спровокувати? – питає благочинний Юрій Шевчук і хреститься – Ні, ні, не получиться. Героям слава!

Після цього Голова Здолбунівської РДА просить дозволу висловитись, використовуючи мегафон.

– Шановні отці! Шановні прихожани Російської православної церкви в Україні! – каже Сергій Кондрачук і натовп майже одночасно: Української! Української!

– Я хочу сказати, що ви дуже мужні люди! – продовжує голова.

– Такі ж мужні, як і ваш владика Рівненський і Острозький Варфоломій, який не побоявся, буквально декілька днів тому, на п'ятому році російсько-української війни, будучи великим патріотом України, не раз заявляючи, що Крим український, а Росія агресор, не побоявся поїхати в сам Кремль на святкування дєсятілєтія інтронізації патріарха Кіріла.

– Не побоявся поповнити списки полонених українських моряків. Інших полонених, яких незаконно утримує Москва. Не побоявся бути полоненим.

І на цьому етапі, до окремих людей в натовпі починає доходити сарказм голови РДА:

– Що ти мелеш?!

Що було далі і як все було дивіться у майже 5-ти хвилинному відео.

«Четверта влада» зв’язалася із благочинним Здолбунівського району УПЦ (МП) протоієреєм Юрієм Шевчуком (на відео він з посрібленим хрестом) аби поспілкуватися про нещодавній захід. Однак, коли журналістка представилася, він кинув слухавку. В подальшому на дзвінки не відповідав.

Хоча раніше в інтерв’ю UA:Рівне благочинний зазначав, що на Здолбунівщині за останніх три тижні почались нехороші речі. 

– Проходять збори в клубах і нібито мирний перехід в ПЦУ. Але він не є мирний, підписи збираються під тиском. Це не є вільне волевиявлення.

– Збори мають відбуватись у храмі і з благословення настоятеля, бо збори парафіяльної громади і територіальної – то зовсім різні речі. І приходять ті, хто і в церкву не ходять і вирішують долю храму. Це села Нова Мощаниця, Півча, Буща, Копитків, – говорить він.

Також звернувся і до голови районної держадміністрації, щоб не брав участі у подібних заходах.

Прихожани Московського патріархату стверджують, що вони не частина Російської православної церкви. Фото із Фейсбук сторінки Сергія Кондрачука

– Він в соцмережах підтримує активно (переходи до ПЦУ, – ред.). Коли відбулось захоплення храму в селі Урвенна, то пан Сергій приїхав на службу, привітав людей і вручив їм ікону. Мав би бути голова нейтральним у цьому.

Ми передали йому звернення. В мене син – офіцер, мені дуже прикро, що нас називають не патріотами і «руськім міром», – сказав протоієрей Юрій Шевчук.

Натомість голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук каже, що священники не сказали жодного факту, який вказує на тиск із боку влади. 

Голова Здолбунівської РДА каже, що заявка про захід була подана в міську раду Здолбунова в той самий день, коли він відбувся

– Жодного факту, жодних дій, кажу в них багата уява, вони не підтверджують, вони просто кажуть, що влада втручається. Вони читають мій Фейсбук кажуть, що я підтримую Православну церкву України, так я її підтримую, – розповідає він. 

І додає:

– Було оце їхнє молитовне стояння слабенько. А чому було не розгорнути під адміністрацією наметове містечко і щоб священники, тому що прихожани були переважно пенсіонери, і щоб священики місяці зо три пожили в наметах, «укрепиться в вере» так сказати.

За його словами, у Здолбунівському районі до української церкви вирішили перейти п’ять релігійних громад. Зокрема, це Урвенна, Копитків, Півча, Нова Мощаниця та Буща.

Заступник начальника відділу організаційно-планової роботи, релігії та національностей управління культури і туризму Рівненської ОДА Ігор Соколовський каже, що в Рівненській області приєднатися до ПЦУ вже вирішили 12 релігійних громад. 

– Громади на своїх зборах загальних вирішили. Документів ще не приносили, до нас ще не зверталися. Планують найближчим часом, але я точно не скажу, – зазначає він.

Аби перейти у підпорядкування ПЦУ, релігійні громади мають подати заяву про перехід з УПЦ (МП) до ПЦУ, яку повинен підписати керівник або уповноважений цієї громади.

Також принести статут у новій редакції, протокол загальних зборів, оригінал або належним чином завірена копія свідоцтва чинного статуту і оригінал свідоцтва про реєстрацію статуту, якщо такий є.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте