Конфлікт на запаркованій маленькій рівненській вулиці: відео

Над сюжетом працювали журналістка Ольга Підгородецька та відеограф Владислав Мартинчук

Мешканці вулиці Петра Могили у Рівному кажуть, що більше десяти років страждають від водіїв, які приїжджають на їхню вулицю у справах, ставлять авто під їхніми подвір’ями, блокують виїзди і ще й часом проявляють агресію.

Два роки тому люди звернулися до міської влади, щоб та допомогла вирішити проблему, але влада ніяк не відреагувала на звернення. Ми спробували дізнатись, чи є вихід для мешканців вулиці.

Поліція каже: вплинути не може

На вулиці Петра Могили у Рівному розташовані районне відділення поліції, відділення банку, управління пенсійного фонду, суд, спортивні зали, адвокатські офіси, ресторан, неподалік – районна лікарня. Тому рух на ній інтенсивний, а вздовж дороги щільно припарковані автівки.

Вулиця Петра Могили
Запаркована з порушеннями вулиця Петра Могили у Рівному в районі пивзаводу

– Буває, я припарковую свій автомобіль десь дуже далеко, тому що в'їзд заблоковано. Я не можу потрапити додому, – розповідає мешканка вулиці Петра Могили Сніжана Миколайчук.

– Практично кожного дня зранку виїзд блокується автомобілями. Вулиця – з двостороннім рухом, але вона вузенька і автомобілями запарковано повністю. Виїхати неможливо на роботу, – каже жінка.

Сніжана
Мешканка вулиці Петра Могили Сніжана Миколайчук

У червні, після чергового блокування виїзду, Сніжана викликала поліцію.

– Приїхала поліція. Сказала, що зробить попередження водійці. От на тому все закінчилось, – розповідає Сніжана.

Речниця патрульної поліції Рівненщини Оксана Юрченко каже, що поліцейські не можуть кардинально вплинути на ситуацію з паркуванням:

– На жаль, ситуація з паркуванням в нашому місті складна, і зазначена вами ділянка – не виняток. І мешканців, яким створюють реальні проблеми недобросовісні водії, які паркуються без дотримання ПДР, можна зрозуміти. За пунктом «15.9 и» Правил дорожнього руху, водіям заборонено зупинятись ближче 10 метрів від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду.

Відповідальність передбачена частиною першою статті 122 КУпАП. Якщо створена перешкода в русі, то буде частина 3 статті 122 КУпАП, там ще більший штраф, але за умови, якщо є водій на місці. В іншому випадку тут є робота для муніципалів.

Оксана Юрченко
Речниця патрульної поліції Рівненщини Оксана Юрченко каже, що основна відповідальність за вулицю на місцевій владі

Начальник відділу контролю за паркуваннями Департаменту муніципальної варти Рівненської міської ради Артур Шибрук пояснює, що заборонних знаків на цій ділянці дороги немає, тому зупинка та стоянка дозволена біля правого краю проїзної частини. Але діє вже згаданий пункт ПДР про заборону зупинятися біля виїздів та прилеглих територій.

Начальник відділу контролю за паркуваннями Департаменту муніципальної варти Рівненської міської ради Артур Шибрук каже, що не порушувати правила дорожнього руху на цій вулиці практично неможливо

– Оскільки у нас тут майже стовідсотково приватна забудова і виїздів з прилеглої дуже багато, то, фактично, знайти місця для зупинки на цій ділянці  так, щоб не порушувати ПДР, практично неможливо, – каже муніципал.

Вихід – встановити знак

Інспектори мунварти фіксують порушення та штрафують. Або проводять профілактичні бесіди з водіями. На цьому повноваження інспекторів з паркування закінчуються, але в муніципальній варті кажуть, що вихід із ситуації є.

Мунварта
Муніципальна варта періодично штрафує на цій вулиці за недозволену зупинку чи стоянку

– Потрібно жителям звернутися у відповідні структурні підрозділи із заявою, що автомобілі тут паркуються, заважають виїзду з дворів, унеможливлюють зустрічний роз'їзд, оскільки вулиця трошки вузенька.

Тоді координаційна рада розгляне це питання. Можливо, ухвалить рішення встановити тут дорожній знак «Зупинка заборонена» або «Стоянка заборонена», і тоді буде зовсім все по-іншому, – розповідає начальник відділу контролю за паркуваннями муніципальної варти Артур Шибрук.

– Відповідно до статей 16, 17 Закону України «Про автомобільні дороги», вулиці, дороги населених пунктів перебувають у віданні органів місцевого самоврядування. Є комунальною власністю, – каже речниця патрульної поліції Рівного Оксана Юрченко.

За словами Юрченко, наразі немає проєкту щодо встановлення нових дорожніх знаків на вулиці Петра Могили.

– Але ми, запевняю, зробимо все у межах нашої компетенції, щоб мешканцям там було комфортно. Але не все залежить, на жаль, від нас, – додає речниця патрульної.

Міська влада: «розглядається питання»

Мешканець вулиці Петра Могили Дмитро Сараєв, два роки тому ініціював звернення до міської влади:

–  У липні 21 року ми зверталися з колективним зверненням. Просили впорядкувати місця для паркування для тих людей, які тут не проживають. Встановити відповідні знаки, зробити розмітку. Відповіді не було ніякої.

Дмитро Сараєв
Мешканець вулиці Петра Могили Дмитро Сараєв каже, що влада не реагує

«Четверта влада» звернулася у міську раду із запитом, щоб дізнатися, як виконавчий комітет відреагував на звернення мешканців вулиці щодо ситуації з паркуваннями. Міська рада відповіла коротко: «Розглядається питання щодо можливості зміни схеми організації дорожнього руху на вулиці Петра Могили».

Дмитро Сараєв каже, що мешканці планують знову звертатися до влади. А поки намагаються самі навести лад з паркуванням біля своїх дворів – розмовляючи і сперечаючись із водіями.

Продовження історії: Таємнича поява і зникнення дорожніх знаків на вулиці Петра Могили у Рівному


Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, ютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте