Корабельня, алея майстрів, стрільбища, кемпінг: яким має бути новий громадський парк Рівного

Запланована в парку алея майстрів
Джерело
Майстерня MOST

Поплавати на човнах, випробувати стародавню зброю, повправлятися у давніх ремеслах і зануритися в атмосферу давньоруського міста зможуть рівняни цієї весни.

На березі Басівкутського озера відтворюють давньоруське поселення. Проєкт парку історичної реконструкції «Городище Оствиця» отримав мільйон гривень з громадського бюджету.

Ініціатори проєкту сподіваються, що парк стане туристичною принадою Рівного. Там взаємодіятимуть реконструктори, майстри та археологи. На території парку планують проводити фестивалі, свята, семінари, майстер-класи, наукові дослідження тощо.

Як має виглядати новий парк та які культурно-розважальні заходи чекають на рівнян та гостей міста, далі у матеріалі.

Ініціатор проєкту Юрій Ойцюсь (у центрі фото з дитиною) планує відтворити давньоруське поселення на березі Басового кута. Фото минулорічних Музейних гостин з фейсбук-сторінки Дракар Гунгнір. Історична реконструкція прадавнього човна

«Четверта влада» поспілкувалися з ініціатором проєкту і керівником клубу історичної реконструкції Юрієм Ойцюсем.

Юрій розповідає, що ідея створити парк виникла близько двох років тому. А першим кроком для її втілення стала реконструкція дев’ятиметрового човна «Драккар Гунгнір».

Минулоріч рівнянам презентували «Драккар Гунгнір». Фото з фейсбук-сторінки Дракар Гунгнір. Історична реконструкція прадавнього човна

Виготовлення човна було перевіркою сил для активістів та своєрідною рекламою майбутнього проєкту. У парку, який створять, теж планують виготовляти човни. 

– Ми плануємо досліджувати прадавнє суднобудування, – розповідає ініціатор проєкту Юрій Ойцюсь.

Зараз активісти працюють над новим човном. Його роблять до фестивалю, який відбудеться тут у травні. Фото з фейсбук-сторінки Юрія Ойцюся

На 9-11 травня у Рівному запланований фестиваль прадавніх човнів. Юрій Ойцюсь розповідає, що на фестиваль приїдуть учасники із своїми прадавніми човнами із інших міст України. Також хочуть запросити білорусів і поляків.

– До 9-го травня ми маємо прибрати територію і створити перші елементи інфраструктури. Дуже надіюся, що ми хоча би збудуємо один навіс, лави по берегу, пристань, будиночок теслі для виготовлення човнів, сцену. І хочеться вірити, що ми встигнемо зробити в’їздну браму, вона важливий елемент, – каже Ойцюсь.

Додає, що початок і темп робіт залежать від фінансування: якщо гроші отримають вже, заплановане до травня виконають.

Чому саме Басів Кут

Новий парк історичної реконструкції «Городище Оствиця» вирішили розташувати на лівому березі Басового Кута, тому що там в ХІ-ХІІ століттях було давньоруське поселення. А назва Оствиця – це прадавня назва річки Устя.

Юрій Ойцюсь розповідає, що в Рівненській області є приблизно сто подібних городищ. Обрали Басівкутське, бо воно в Рівному і до нього зручно діставатися містянам і туристам.

Ініціатори проєкту показують, як краще дістатися до парку. Фото з фейсбук-сторінки Городище Оствиця

Що очікувати: музей чи парк розваг

Юрій Ойцюсь наголошує, що «Городище Оствиця» буде парком історичної реконструкції, а не музеєм. Для створення музею потрібно було би врахувати багато нюансів: залучити наукових працівників, створити фонди, приміщення для зберігання експонатів тощо.

– Будемо проводити в рамках створення парку історичної реконструкції розкопки, але експонати, які знайдемо, будуть передані в Краєзнавчий музей, – розповідає Юрій Ойцюсь.

Основний акцент у парку робитимуть на зображенні побуту Київської Русі.

– Буде будинок коваля, де покажемо, які були інструменти, як кували, які створювали прикраси, знаряддя праці, зброю і тому подібне. Буде будинок гончара, буде стародавня гончарна піч, відтворимо сам процес випалу горщиків, їх ліплення, покажемо гончарні кола. Буде реконструкція човнів, – каже Ойцюсь.

Як виглядатиме парк

Проєкт парку історичної реконструкції «Городище Оствиця» отримав майже мільйон гривень із громадського бюджету Рівного.

Загальна площа парку – близько двох гектарів. Кадр із презентації MOST

За ці кошти планують збудувати дві дерев'яні споруди, пристань, огорожу у вигляді частоколу та вхідну браму. Крім цього, побудують сцену та альтанку у вигляді стародавнього горщика. Але на все задумане в парку коштів не вистачить.

Схема зонування території парку із презентації Майстерні MOST, яку очолює архітектор Дмитро Котляров

Територію парку планують поділити на п’ять зон:

  1. Автентична зона. Вхідна брама, адміністрація, алея майстрів, горіховий гай, корабельня і пристань.
  2. Розважальна зона. Вона складатиметься зі сцени, трибун, ристалища, стрільбища та кемпінгу.
  3. Фудкорт – їжа та напої.
  4. Господарська зона, де буде майстерня та господарський в’їзд.
  5. Парковка на сто місць.

Переглянути презентацію MOST парку історичної реконструкції «Городище Оствиця» можна за посиланням або на слайдах:

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте