Корабельня, алея майстрів, стрільбища, кемпінг: яким має бути новий громадський парк Рівного
Поплавати на човнах, випробувати стародавню зброю, повправлятися у давніх ремеслах і зануритися в атмосферу давньоруського міста зможуть рівняни цієї весни.
На березі Басівкутського озера відтворюють давньоруське поселення. Проєкт парку історичної реконструкції «Городище Оствиця» отримав мільйон гривень з громадського бюджету.
Ініціатори проєкту сподіваються, що парк стане туристичною принадою Рівного. Там взаємодіятимуть реконструктори, майстри та археологи. На території парку планують проводити фестивалі, свята, семінари, майстер-класи, наукові дослідження тощо.
Як має виглядати новий парк та які культурно-розважальні заходи чекають на рівнян та гостей міста, далі у матеріалі.
«Четверта влада» поспілкувалися з ініціатором проєкту і керівником клубу історичної реконструкції Юрієм Ойцюсем.
Юрій розповідає, що ідея створити парк виникла близько двох років тому. А першим кроком для її втілення стала реконструкція дев’ятиметрового човна «Драккар Гунгнір».
Виготовлення човна було перевіркою сил для активістів та своєрідною рекламою майбутнього проєкту. У парку, який створять, теж планують виготовляти човни.
– Ми плануємо досліджувати прадавнє суднобудування, – розповідає ініціатор проєкту Юрій Ойцюсь.
На 9-11 травня у Рівному запланований фестиваль прадавніх човнів. Юрій Ойцюсь розповідає, що на фестиваль приїдуть учасники із своїми прадавніми човнами із інших міст України. Також хочуть запросити білорусів і поляків.
– До 9-го травня ми маємо прибрати територію і створити перші елементи інфраструктури. Дуже надіюся, що ми хоча би збудуємо один навіс, лави по берегу, пристань, будиночок теслі для виготовлення човнів, сцену. І хочеться вірити, що ми встигнемо зробити в’їздну браму, вона важливий елемент, – каже Ойцюсь.
Додає, що початок і темп робіт залежать від фінансування: якщо гроші отримають вже, заплановане до травня виконають.
Чому саме Басів Кут
Новий парк історичної реконструкції «Городище Оствиця» вирішили розташувати на лівому березі Басового Кута, тому що там в ХІ-ХІІ століттях було давньоруське поселення. А назва Оствиця – це прадавня назва річки Устя.
Юрій Ойцюсь розповідає, що в Рівненській області є приблизно сто подібних городищ. Обрали Басівкутське, бо воно в Рівному і до нього зручно діставатися містянам і туристам.
Що очікувати: музей чи парк розваг
Юрій Ойцюсь наголошує, що «Городище Оствиця» буде парком історичної реконструкції, а не музеєм. Для створення музею потрібно було би врахувати багато нюансів: залучити наукових працівників, створити фонди, приміщення для зберігання експонатів тощо.
– Будемо проводити в рамках створення парку історичної реконструкції розкопки, але експонати, які знайдемо, будуть передані в Краєзнавчий музей, – розповідає Юрій Ойцюсь.
Основний акцент у парку робитимуть на зображенні побуту Київської Русі.
– Буде будинок коваля, де покажемо, які були інструменти, як кували, які створювали прикраси, знаряддя праці, зброю і тому подібне. Буде будинок гончара, буде стародавня гончарна піч, відтворимо сам процес випалу горщиків, їх ліплення, покажемо гончарні кола. Буде реконструкція човнів, – каже Ойцюсь.
Як виглядатиме парк
Проєкт парку історичної реконструкції «Городище Оствиця» отримав майже мільйон гривень із громадського бюджету Рівного.
За ці кошти планують збудувати дві дерев'яні споруди, пристань, огорожу у вигляді частоколу та вхідну браму. Крім цього, побудують сцену та альтанку у вигляді стародавнього горщика. Але на все задумане в парку коштів не вистачить.
Територію парку планують поділити на п’ять зон:
- Автентична зона. Вхідна брама, адміністрація, алея майстрів, горіховий гай, корабельня і пристань.
- Розважальна зона. Вона складатиметься зі сцени, трибун, ристалища, стрільбища та кемпінгу.
- Фудкорт – їжа та напої.
- Господарська зона, де буде майстерня та господарський в’їзд.
- Парковка на сто місць.
Переглянути презентацію MOST парку історичної реконструкції «Городище Оствиця» можна за посиланням або на слайдах:
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти