Коронавірус в «Епіцентрі»: скільки хворих працівників у рівненському гіпермаркеті

З початком карантину в «Епіцентр» вишиковувалися черги. Після послаблення карантину і дозволі обслуговувати одночасно більше людей – черг на вулиці немає, хоча покупців не поменшало
Джерело
Стоп-кадр з відео Юрія Компанця

Чотири дні тому до редакції «Четвертої влади» звернулася читачка, яка просить не розголошувати її ім’я. За її словами, у торговельному центрі «Епіцентр» у Рівному на COVID-19 захворіло близько тридцяти працівників.

Ми зателефонували до адміністрації закладу, щоб перевірити цю інформацію.

На дзвінок відповіла дівчина, яка назвалася адміністраторкою. Ми попросили з’єднати нас із директором гіпермаркету. Почувши навіщо ми телефонуємо, вона витримала паузу і схвильованим голосом попросила залишатися на зв’язку. За дві хвилини відповіла:

– Ми не можемо відповісти на ваше запитання. Це конфіденційна інформація. Можете спробувати написати нам електронного листа. Можливо, вам дадуть відповідь. Так просив передати директор.

Нагадаємо, що з початком карантину всі торговельні мережі, які не мали стосунку до торгівлі продуктами, закрилися і винятком серед маркетів стала мережа «Епіцентру», що викликало не раз хвилі обурень у соцмережах щодо порушення однакових правил для всіх.

За інформацією одного з працівників «Епіцентру», який просив його не називати, в гіпермаркеті не тридцять, а вісім хворих. Двоє працівників вже одужали і вийшли на роботу.

Не отримавши відповідь від представників торгового центру, звернулися за перевіркою інформації до головного санітарного лікаря області Романа Сафонова.

– В «Епіцентрі» чотири лабораторно підтверджені випадки COVID-19. Там, де є численна організація, завжди буде зараження кількох працівників. Коли пандемія, це нормальне явище, – каже Сафонов.

Епідеміолог каже, що після виявлення хворого, людей, які з ним контактували, відразу ізолюють. Лабораторія повідомляє діагноз сімейному лікарю, а адміністрація магазину дезінфікує приміщення.

Стосовно інших рівненських супермаркетів Роман Сафонов каже, що точних даних не має, але якщо такі випадки є, то поодинокі.

Ця інформація не є конфіденційною, адже не розкриває імена та прізвище хворих. Водночас вона є суспільно-важливою, бо може допомогти людям без нагальної потреби уникати зайвої можливості зараження в магазині.

Колишній працівник «Епіцентру» каже, що офіційно кількість хворих може бути меншою, бо не всі працюючі в гіпермаркеті є безпосередньо працівниками «Епіцентру».


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте