«Критику я люблю, якщо вона позитивна»: як звітувала староста Квасилова Віта Кисільова (+відео)

У березні мешканці Квасилова мали можливість відвідати публічний звіт старости Віти Кисільової за 2024 рік. Млявий анонс заходу та невдалий час, – це публічне звітування мало схожі проблеми, як і в звітуванні в.о.міського голови Рівного. Наша журналістка побувала на звітуванні старости і ділиться що там відбувалося. Також можете переглянути повне відео звіту.
Знову формальне інформування про звіт
У звіті староста згадала про ремонт прибудинкових територій, забезпечення роботи місцевої амбулаторії, вирішення проблем з транспортним сполученням та ліфтовим господарством, проходження опалювального сезону та відновлення електропостачання. Також розповіла про важливість відкриття Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) у Квасилові.

Відповідно до статті №62 нового Статуту Рівненської територіальної громади та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» староста звітує перед мешканцями старостинського округу на відкритій зустрічі не менше одного разу на рік протягом першого кварталу року, що настає за звітним, з одночасним поданням письмового звіту у спосіб та строки, які визначені в частині 7 статті 59 цього ж Статуту.
Про місце, час і спосіб звітування староста повідомляє не пізніше ніж за 7 днів до дня звітування через місцеві засоби масової інформації та/або шляхом розміщення відповідної інформації та тексту звіту на офіційному вебсайті Ради.
13 березня на офіційному сайті Рівненської міської ради у розділі «Анонс» повідомили, що подія звітування старости селища Квасилів Віти Кисільової відбудеться 18 березня, тобто анонс розмістили за 5 днів. На офіційній фейсбук-сторінці ради анонсу не було.

Ми запитали у мешканців Квасилова, де вони дізнаються про актуальні новини селища. Найбільш відвідуваними спільнотами у фейсбуці, за версією опитаних нами квасилівчан, є приватна група, яку адмініструє староста Квасилова Віта Кисільова, «Я люблю Квасилів» із 7,6 тисяч підписників та «Інший Квасилів», в якої 6,2 тисяч учасників і адмініструє групу опонент старости Павло Дутко.
Напередодні звітування ми надіслали заявку про вступ до обидвох спільнот, щоб побачити чи анонсували там звіт старости.

У групу «Я люблю Квасилів» на час випуску цього матеріалу нас так і не приєднали, а оскільки вона приватна, то побачити що там не вдалося. Головного редактора «Четвертої влади» взагалі заблокували в цій групі. Схоже, не сподобався матеріал: Хто така староста Квасилова і скільки вона заробила у 2022-му
Єдине повідомлення чи то його скрин, який завірусився в мережі напередодні звітності, це пост образливого змісту з обвинуваченнями проти депутата Рівненської районної ради, військовослужбовця Павла Дутка.
У групі «Інший Квасилів» анонс з’явився 14 березня.
Звіт посеред робочого дня
Звіт старости Квасилова Віти Кисільової запланували 18 березня 2025 року, тобто у вівторок, посеред робочого дня на 15:00 у залі Квасилівського будинку культури.
Ми прийшли за тридцять хвилин до звітування, щоб налаштувати камеру. У приміщенні вже була Віта Кисільова та директор Квасилівського будинку культури Олександр Каразій.

В залі облаштували місця для сидіння з чорних офісних крісел, розділивши їх по центру проходом. У першому ряду лежали аркуші білого паперу формату А4. Ймовірно, так староста Квасилова Віта Кисільова «зайняла» місця для особливих гостей, які так і не прийшли.
– Зміни нашого Квасилова на краще, це не лише робота старости. Це командна робота, якою завжди керував виконуючий обов’язки голови Рівненської міської територіально громади Віктор Шакирзян. Сьогодні він має бути присутній. Зараз він перебуває в обласній військовій адміністрації. Там була запланована зустріч і не можна було її відмінить. Сподіваємося, що до завершення звіту він встигне на звіт старости, адже обіцяв мені, – каже Віта Кисільова.

Люди, які прийшли на звітування старости, заповнили приблизно половину зали.
Серед присутніх ми побачили представників Рівненської місцевої влади: керівниця прес служби Рівненської міської ради Яна Євтушок, депутатка від фракції «Рівне Разом» Світлана Марчук, керівниця громадської приймальні «Рівне Разом» та голови молодіжної ради Іванна Одейчук, колишній керівник Тресту зеленого господарства Ігор Романчук, помічник-консультант виконуючого обов’язки міського голови Рівного Павло Дмитришин, заступник в.о. мера Артем Ганущак.
За нашими спостереженнями, мешканцям селища, які прийшли на звіт, було понад 50-60 років.
Староста Квасилова під час свого виступу розповіла про заходи, спрямовані на покращення життя мешканців.

– Однією з найбільш важливих подій стало відкриття віддаленого робочого місця Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) 22 листопада 2024 року. Це дало мешканцям доступ до понад 115 адміністративних послуг без необхідності виїжджати до Рівного, що суттєво покращило якість життя в селищі.
Староста розповідала про організовану підтримку сімей загиблих героїв-захисників України та сімей військовослужбовців, які зникли безвісти. Зустрічі щодо реалізації програм «Рівне – місто Героїв» та «Соціальний захист Захисників та Захисниць України», благодійну акцію для дітей загиблих героїв та дітей з інвалідністю, яку організували спільно з релігійною організацією «Зоря».

– У сфері благоустрою селища проведено поточний ремонт зовнішнього освітлення, благоустрій кладовища та ліквідацію стихійних сміттєзвалищ. Також запущено громадський транспорт за маршрутом №46 «селище Квасилів – Залізничний вокзал».
Відповіді на запитання із залу
– Свій звіт я зачитала, відзвітувала про проведену роботу. Тепер я чекаю від вас запитань, пропозицій, зауважень, – каже староста. – Шановні квасилівчани та усі присутні жителі нашої громади. Я усім дякую за взаємодію, за підтримку, за критику. Критику я люблю, якщо вона позитивна, не принизлива. Завжди на неї реагую.

– Реагую на всі звернення. Всі звернення, які до мне надходять перенаправляю за належністю керівнкиам управлінь, департаментів та профільним заступникам, аби їх вирішити належним чином, – каже Віта Кисільова.
Директор Квасилівського будинку культури Олександр Каразій взяв до рук мікрофона і пішов у зал.
Перше запитання прозвучало від чоловіка, який не представився.

– Ви тільки що сказали, що на Шкільній вулиці зроблений капітальний ремонт. Там зовсім ніякого ремонту зовсім не зроблено. Скажіть, що зроблено для того, щоб щось поміняти? – звертається до старости чоловік.
Питання чоловіка, як ми зрозуміли згодом з відповіді старости, стосувалось курсування асенізаційного транспорту з Корнинського району до очисних споруд у Квасилові. Мешканці Квасилова зверталися до місцевої влади щодо встановлення знаків, які забороняють рух великовагового транспорту.
– Особисто з Віктором Володимировичем [Шакирзяном] виїжджали в Корнин до Корнинського міського голови. Рішення в Корнині було прийнято колегіально. Це не сам голова ухвалив рішення і він не міг його відмінити. На моє запитання, чим керувалися депутати, якщо село Корнин, Колоденка, Тайкури, Порозове абсолютно не каналізоване і вони всю каналізацію вивозять асенізаційним транспортом на Квасилівські очисні споруди.
– Мені було надано відповідь, що це колегіальне рішення і навіть якщо ви підете до суду, ви його не виграєте, тому що це приймали рішення депутати.
Староста каже, що Рівненська громада пропонувала Корнинському голові створити об'їзну дорогу.

– Зараз її там немає, вона тільки в проекті, намальована навіть на карті, але вона повністю грунтова. Там потрібно витратити, якщо я не помиляюся, близько 10 мільйонів гривень, щоб її підсипати. І пустити асоціаційний транспорт по об'їзній, потім над гаражним кооперативом, мотором, і потім по грунтовці до очисних споруд. Ми теж цю територію заміряли, там понад кілометр, який треба повністю вимощувати щебенем, гравієм, піщаною сумішшю, фрезерувати.
Так щоб транспорт міг курсувати. І дольова участь Корнинської громади мала бути половина. І депутати Корнинської громади не проголосували за будівництво цієї об'їзної дороги. Має бути якесь співробітництво.
Ми не можемо за них повністю заплатити. Нас теж не зрозуміють жителі громади, якщо ми витратимо 10 мільйонів гривень на жителів Корнина. Вони ж теж ведуть господарську діяльність і утримують свою громаду зі своїх податків. А ми маємо дбати про свою громаду. Але це питання не закрите.
Далі староста додала, що вулиця Шкільна не ремонтувалася і що «там тільки холодним асфальтом трішечки ямковість видалили».

Друге питання було також від мешканця селища. Чоловік проживає на вулиці Волинських Чехів, де є певні проблеми з інфраструктурою, зокрема аварійні електроопори та освітлення. Красилівчанин запитує, коли відбудеться заміна електроопор. На що староста відповіла, що Рівнеобленерго планує заміну цих опор згідно з інвестиційною програмою.
Третє питання задала журналістка «Четвертої влади».
Перед звітуванням Віти Кисільової до нас звернулася волонтерка, квасилівчанка Юлія Яремчук, щоб ми запитали у старости про підготовку до забудови на ділянці поблизу кафе «Затишок», що по вулиці Молодіжна у селищі Квасилів. Після звітування виконуючого обов’язки міського голови Рівного волонтерка запитувала у пані Віти про цю ділянку. Тоді староста відповіла, що їй не відомо, що там планують будувати.
На звітуванні назагал ми запитали про цю ділянку.
– Що там має будуватись? Підготовка до якого будівництв іде? – запитуємо.
– Мешканці, з яким питанням до вас звертались?, – перепитала староста.
Запис волонтерки Юлії Яремчук, яка запитує старосту про майбутню забудову:
– Яке будівництво там має відбуватися?
– А там відбувається?
– Зараз там відбувається підготовка до будівництва.
– Поки що там немає будівництва. Так, там готує власник земельної ділянки, наш забудовник, інвестор, який прийшов у Квасилів і почав розбудовувати селище, будуючи багатоповерхові будинки.
Він готує земельну ділянку під будівництво п'ятиповерхівки. Але там ще немає будівництва, тому що коли починається будівництво, там вивішується паспорт, робляться всі дозволи в архітектурі та містобудуванні. У нас будівельний контроль не надає дозволів, якщо немає затвердженої проектної документації та паспорта на будівництво, який вивішується безпосередньо на об'єкті, який будується. Поки що там нічого вирішеного не видно, – відповідає староста.
Звітування схоже, як у шефа
Як краще інформувати мешканців про збори розповідає керівник рівненського осередку громадської організації «Громадянська мережа «Опора», член робочої групи з розробки нового Статуту Рівненської територіальної громади Андрій Токарський.

– Належне інформування, яке стосується того, що якщо ми дійсно належно інформуємо, яке є завчасним, із повним наданням інформації, як передбачає наш статут, це треба за сім днів і зі звітом, а не там просто анонс про те, що відбудеться.
– Люди, які хотіли би долучитися, хотіли би бути ознайомленими з тим, що робиться і або про те, що будуть говорити. То відповідно їм би важливо володіти цією інформацією, а тоді, коли я приходжу на звіт, то я вже знаю, що я би хотів запитати, наприклад.
Керівник рівненського осередку громадської організації «Громадянська мережа «Опора» Андрій Токарський каже, що історія звітування старости селища Квасилів, подібна до нещодавнього звітування виконуючого обов'язки міського голови Рівного Віктора Шакирзяна
– Якщо ми говоримо про жителів відповідно Старосинського округу, то ми зробимо все, щоб вони прийшли. І відповідно ми будемо враховувати їхні особливості того, де вони споживають інформацію, де вони беруть цю інформацію. І через ті джерела будемо її поширювати, – пояснює логіку, яка б мала бути, Андрій Токарський.
– Для ефективного інформування можна використовувати різні джерела, включаючи громадські джерела та закриті групи. Наприклад, у регіонах, де люди часто користуються громадським транспортом, можна розмістити інформацію про зібрання в маршрутках.
Андрій Токарський каже, що, наприклад, маршрут №46, яким активно користуються мешканці селища Квасилів, міг би бути корисним у цьому плані.

Щодо години звітування, Андрій Токарський каже, що це подібна історія до звітування виконуючого обов’язки міського голови Рівного Віктора Шакирзяна, а саме обраний час, коли більшість на роботі.
Нагадаємо, що Віта Кисільова балотувалася в депутати Рівнеради у 2020 році від партії «Рівне разом» по округу №6, але не пройшла, набравши 235 голосів. Її залучила до команди «Рівне разом» Світлана Марчук, з якою Кисільова знайома понад 20 років, і яка познайомила її з Віктором Шакирзяном.
Віта Кисільова стала старостою Квасилова 24 грудня 2020 року після відповідного рішення Рівненської міськради VIII скликання. А 5 січня 2021 року офіційно почала виконувати свої обов'язки.
Як представник міської громади у Квасилові, вона відповідає за захист інтересів мешканців селища.
Дивіться відео Влада Мартинчука зі звіту Віти Кисільової:
Дивіться також: Що не так зі звітом в.о. Рівненського міського голови Віктора Шакирзяна
«Четверта влада» та БФ «Скарбниця Надії» збирають гроші на FPV-дрони для бійців 71 окремої єгерської бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ, які збиратиме ініціатива «Рівненський дрон».
Якщо вам сподобався матеріал, перерахуйте, будь ласка, 50 гривень на волонтерську монобанку чи на картку благодійного фонду, прив'язану до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184
Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693
Якщо підтримали Сили оборони і хочете підтримати рівненських журналістів-розслідувачів будь-якою сумою:
Підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграмі, ютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці, твітері, тіктоці, вотсапі. Вдячні за ваші коментарі в соцмережах та поширення матеріалів.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти