Лікарняний онлайн: чи готові до нововведення у Рівному

Наразі невідомо чи проголошений курс на діджиталізацію, після відставки уряду, зберігатиметься. І чи медреформа не уповільниться. А поки що лікарняні – на папері
Джерело
Ілюстраційне фото з Центру «Ювілейний», «Четверта влада»

Від початку квітня українці зможуть оформити лікарняний онлайн – більше не потрібно виписувати їх на паперових бланках у поліклініці. Принаймні, про це повідомив тепер уже колишній прем'єр-міністр Олексій Гончарук. Втім у Рівному ще не знають, як ця система працюватиме. 

За словами експрем'єра, уряд запроваджує систему електронних лікарняних, де лікар зможе електронним підписом затвердити документ. 

«Система автоматично надсилатиме інформацію про лікарняний роботодавцю працівника та до Фонду соціального страхування», – йдеться у повідомленні.

Гончарук переконаний, що оформлення лікарняних онлайн пришвидшить процедуру отримання страхових виплат та зменшить шахрайство – продаж і купівлю несправжніх довідок.  

Чи готові медзаклади Рівного запровадити онлайн-лікарняний у рівненському управлінні охорони здоров’я про це не знають, радять звертатися безпосередньо до головних лікарів медзакладів.

«Четверта влада» поспілкувалася із керівництвом Центру первинної медико-санітарної допомоги «Ювілейний», аби дізнатися про готовність закладу до змін.

– Роз'яснення щодо виписки електронних листків непрацездатності у заклад не надходило, – розповідає заступник головного лікаря «Ювілейного» Микола Долик.

Проте додає, що працівники центру вміють користуватися комп’ютерами та зможуть упровадити нововведення.

– У всіх кабінетах, де виписують лікарняні, є комп'ютери та інтернет. Очікуємо роз'яснення щодо виписки електронних листків непрацездатності, – каже Микола Долик.

В Центрах медико-санітарної допомоги «Центральний» і «Північний» на час публікації не відповіли на запитання, надіслані на офіційні електронні адреси.

Більше новин, що стосуються змін у медичній сфері ви можете знайти на сайті за тегом МЕДИЧНА РЕФОРМА.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуку.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)