Лікування раку на Рівненщині: де отримати безоплатну медичну допомогу

Усі види медичної допомоги для пацієнтів з онкологічними захворюваннями безоплатні, але не на всі послуги лікарні підписали договір з НСЗУ
Джерело
«Четверта влада»

На Рівненщині у 2023 році 4 тисячі 97 пацієнтів безоплатно лікувалися від онкологічних хвороб. Про це повідомляє Національна служба здоров’я України. Для цього НСЗУ виділила медзакладам торік понад 288 мільйонів гривень. Розповідаємо, скільки та за які послуги лікарням платить НСЗУ, щоб для пацієнта вони були безоплатні.

Щодо 2024-го, то на більшість послуг медзаклади до лютого не мали підписаних договорів з НСЗУ. Чи означає це, що з онкохворих пацієнтів могли брати за лікування кошти, а також на які безоплатні медичні послуги і в яких лікарнях на Рівненщині можуть розраховувати пацієнти нині – у нашому матеріалі.

В середньому майже 69 тисяч на пацієнта

Дорослих онкохворих на Рівненщині лікують у двох медзакладах. Це Рівненський обласний протипухлинний центр та Луганський обласний клінічний онкологічний диспансер, який релокувався із міста Кремінної у Сарни внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Окрім цих вузькоспеціалізованих лікарень певні послуги надає і низка інших багатопрофільних лікарень області.

У 2023 році всім цим лікарням виділили 281 мільйон 530 тисяч 115 гривень.

Із них 183 мільйони 272 тисячі 372 гривні – Рівненському обласному протипухлинному центру.

21 мільйон 826 тисяч 214 гривень – для Луганського обласного онкодиспансеру.

76 мільйонів 431 тисячу 529 гривень – для багатопрофільних лікарень Рівненської області. 

Якщо розділити загальну суму на 4 тисячі 97 пацієнтів, яких у минулому році пролікували ці заклади, то в середньому виходить 68 тисяч 716 гривень на одного пацієнта.

«Усі види медичної допомоги для пацієнтів з онкологічними захворюваннями є безоплатними, адже їх покриває програма медичних гарантій. Серед послуг – діагностика, лікування, включно з ліками, а також подальша реабілітація та паліативна допомога», – повідомляє пресслужба НСЗУ.

Безоплатні послуги можуть отримати ті пацієнти, які мають електронне направлення.

Серед безоплатних послуг: хіміотерапевтичне, радіологічне та лікування методом еферентної терапії або із застосуванням аферезу клітин крові, лабораторні й інструментальні дослідження, ліки, медичні вироби, витратні матеріали, інтенсивна терапія, киснева підтримка, знеболення, анестезія, хірургічне втручання.

Якщо в медзакладі є лінійний прискорювач, гамма-ніж або кібер-ніж, то променева терапія з цим обладнанням також безоплатна.

У НСЗУ наголошують, що сплачують медзакладам за лікування раку за ринковими тарифами:

  • хіміотерапія дорослих – майже 36 тисяч гривень;
  • хіміотерапія для дітей – понад 130 тисяч гривень;
  • радіологічна терапія – понад 51 тисяча гривень;
  • лікування онкогематологічних захворювань у дорослих – понад 61 тисяча гривень;
  • лікування онкогематологічних захворювань у дітей – майже 224 тисячі гривень.
– Коли проходили хіміотерапію, лікар повідомляв, що дасте медсестрі за капання хімії 500 гривень. Тобто за кожне капання треба було оплатити. Коли готували до колоноскопії, лікар повідомляв, дасте медсестрі 300 гривень. Лікарю теж давали, бо приходили на прийом, приходили з аналізами, приходили за консультацією. 

– Після реформи, звичайно, все рівно лікарю давали, лікар не відмовлявся. Сам не вимагав. Тільки вказував, яку суму дати медсестрі чи іншим працівникам з інших відділів. Собі особисто не вимагав, але я кажу, його поведінкою це було зрозуміло – розповідала у 2021 році дочка однієї з пацієнток Рівненського протипухлинного центру про побори у медзакладі. Скриншот із відео «Суспільне Рівне» та «Четвертої влади»

У 2023 році хіміотерапевтичне лікування за програмою медгарантій на Рівненщині отримали 2 тисячі 824 пацієнти, радіологічне лікування – 1 тисяча 99 пацієнтів, лікування гематологічних та онкогематологічних захворювань – 639 осіб.

Пацієнти, які досягли ремісії, мають право на безоплатний супровід лікаря. Якщо є потреба, лікар може скерувати пацієнта або на реабілітацію, або на отримання паліативної допомоги. Ці послуги безоплатні як в амбулаторних, так і в стаціонарних умовах.

Виявлення на ранніх стадіях: що входить у безоплатну діагностику

Для раннього виявлення онкозахворювання є шість безоплатних досліджень.

Це мамографія та колоноскопія (рекомендовано проходити регулярно пацієнтам у віці 40+), гастроскопія, бронхоскопія, цистоскопія та гістероскопія (мають бути регулярними для пацієнтів 50+ років).

За даними НСЗУ, у 2023 році за програмою медичних гарантій на Рівненщині мамографію зробили 10 тисяч 526 пацієнток, гістероскопію – 1 тисяча 27 пацієнтів, гастроскопію – 13 тисяч 362 людини, колоноскопію – 3 тисячі 354, цистоскопію – 259, бронхоскопію – 711.

Для пацієнтів із підозрою на онкологічне захворювання також безоплатні лабораторні аналізи та інструментальні дослідження.

Це, зокрема, аналіз крові, спинномозкової рідини, МРТ та КТ, зокрема з внутрішньовенним контрастуванням, рентген, УЗД.

Аналізи та обстеження можна зробити не лише в спеціалізованих онкозакладах, але й у багатопрофільних клінічних лікарнях. В останніх вони безоплатні теж, якщо медзаклад на ці послуги підписав договір із НСЗУ.

Комп'ютерний томограф у Рівненському обласному протипухлинному центрі

Дізнатися адреси закладів, де надають безоплатні послуги, можна за номером контакт центру НСЗУ 16-77 або за допомогою дашборда на сайті НСЗУ «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій».

Безоплатні ліки

Перелік безоплатних ліків, які на цей момент є, лікарні повинні публікувати на своїх сайтах та інформаційних стендах у приміщенні медичного закладу.

Також пацієнт може переглянути, чи є ліки у тій чи іншій лікарні та які саме, скориставшись сервісом «Є-ліки».

Загалом пацієнти з онкологічними захворюваннями можуть отримати ліки безоплатно з двох джерел: від медичного закладу, у якому перебувають на стаціонарному лікуванні, та від держави.

Держава закуповує їх централізовано та розподіляє по регіонах України. А вже у які медзаклади та у якій кількості потрапляють ці ліки, вирішують обласні департаменти охорони здоров’я. На Рівненщині це Департамент цивільного захисту та охорони здоров'я населення Рівненської обласної держадміністрації.

Отримати безоплатно можна ті ліки, які входять у Національний перелік основних лікарських засобів.

Переглянути його можна у Постанові уряду №333, через пошук на сайті МОЗ або встановивши мобільний застосунок «Ліки Контроль».

Лікування онкологічних захворювань на Рівненщині у 2024 році

У 2024 році медичні заклади Рівненщини отримають щонайменше 305 мільйонів 4 тисячі 498 гривень на обстеження пацієнтів та лікування онкологічних захворювань.

Але до лютого 2024 року медзаклади нашої області підписали договір з НСЗУ лише на кілька пакетів за програмою медичних гарантій.

Луганський обласний онкологічний диспансер  – лише на амбулаторну та паліативну допомогу. 

Рівненський обласний протипухлинний центр – лише на амбулаторні послуги загального профілю.

Понад 100 операцій за два місяці зробив Луганський онкодиспансер, повідомляло «Суспільне. Рівне» у відеосюжеті за 22 серпня 2022 року. У 2024-му онкодиспансер не мав підписаного договору із НСЗУ на цю безоплатну послугу до 6 лютого. Скриншот із сюжету «Суспільне. Рівне»

Ми запитали у керівників цих двох медичних закладів, чи означає це, що пацієнти понад місяць змушені були платити за лікування з власної кишені. 

У Рівненському обласному протипухлинному центрі журналістку «Четвертої влади» у приймальні директора пообіцяли сконтактувати із заступницею директора Лілією Курушиною, яка відповідає за укладення договорів із НСЗУ.

Проте пізніше працівниця приймальні повідомила, що Лілія Курушина відповіла, що потрібно написати запит, бо «вони об’єкт критичної інфраструктури, а зараз – воєнний стан». Це некоректна і протиправна відмова відповідати.

Пізніше нам вдалося дотелефонуватися до директора Рівненського протипухлинного центру Григорія Максим’яка. Він не зміг пояснити, чому договір з НСЗУ на більшість послуг підписали в лютому. Але стверджує, що НСЗУ їх фінансувала.

–  Напишіть мені запит, я вам дам відповідь. Я не хочу зараз говорити.

Керівник Луганського обласного онкодиспансеру Євген Хамчич також відмовився розповідати будь-що платникам податків за кошти яких він працює:

– Слухайте, я не даю інтерв’ю по телефону, я не знаю вас особисто, по-перше. Я не знаю з ким я розмовляю. Ви ж знаєте, як журналісти повинні планувати співбесіди.

– Телефонний зв’язок один із сучасних методів оперативного зв’язку, – журналістка.

– Я дуже радий. В мене не обозначено, я з вами не знайомий. Напишіть нам офіційного листа. По-друге, на всі ці питання ви зможете знайти відповідь в НСЗУ.

Прессекретар Національної служби здоров’я України Віталій Андронік каже, що попри те, що медзаклади підписали договори із запізненням, НСЗУ заплатила їм за січень-лютий 2024 року.

– Щоб медзаклади вчасно уклали договори із НСЗУ, заявки на пакети на 2024 рік потрібно було подати у грудні 2023. Тоді їх розглядатимуть за спрощеною процедурою.

Але спрощена процедура діє тільки у тому випадку, якщо:

► лікарня хоче отримати ті ж пакети і на той же період, що і в минулому році;

► медзаклад доведе, що відповідає усім вимогам і спроможний надавати ту послугу, на яку претендує;

► в дозвільних документах медзакладу не відбулися зміни.

– Якщо лікарня не підпадає під ці критерії, то претендувати на пакети програми медичних гарантій вона може лише за повною процедурою. У такому випадку пропозиції від медичних закладів приймають із січня. Повну перевірку пройдуть і ті лікарні, які не пройшли спрощену перевірку.

Віталій Андронік каже, так було і у випадку із Рівненським обласним протипухлинним центром та Луганським обласним онкодиспансером. Вони подавали свої пропозиції НСЗУ ще у грудні 2023-го.

Але обидвоє не пройшли спрощену перевірку на хіміотерапевтичне лікування. НСЗУ виявила, що умови для його здійснення не відповідали вимогам.

Після того, як медзаклади виправили недоліки, НСЗУ підписала договір із Луганським обласним онкодиспансером – 6 лютого, а з Рівненським протипухлинним центром – 9 лютого 2024 року.

Рівненський протипухлинний претендував ще на два пакети:

► лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями в стаціонарних та амбулаторних умовах;

► забезпечення кадрового потенціалу системи охорони здоров’я шляхом організації надання медичної допомоги із залученням лікарів-інтернів.

НСЗУ двічі перевіряло спроможність медзакладу і надавало можливість виправити недоліки. Та в результаті Рівненському протипухлинному центру відмовили.

Рівненський обласний протипухлинний центр підписав із НСЗУ договори на 13 пакетів по програмі медичних гарантій. Загалом за ці послуги він отримає у 2024 році 199 мільйонів 830 тисяч 765 гривень (у минулому році це було 183 мільйони 272 тисячі гривень).

Рівненський обласний протипухлинний центр
Назва медичної послуги Фінансування у 2024 році
1  Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення   хірургічних операцій  775 039
2  Хірургічні операції дорослим та дітям в стаціонарних умовах  45 609 179
3  Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару   одного дня  397 687
4  Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в   амбулаторних умовах  2 134 969
5  Гістероскопія  282 888
6  Езофагогастродуоденоскопія  682 980
7  Колоноскопія  1 358 640
8  Цистоскопія  45 264
9  Бронхоскопія  27 312
10  Мамографія  745 920
11  Хіміотерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з   онкологічними захворюваннями в стаціонарних та   амбулаторних умовах  59 875 419
12  Радіологічне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними   захворюваннями в стаціонарних та амбулаторних умовах  87 839 280
13  Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям  56 187

Наразі Рівненський протипухлинний центр – єдиний медичний заклад в області, де пацієнти можуть отримати радіологічне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями в стаціонарних та амбулаторних умовах.

Також протипухлинний центр не надаватиме послуг з медичної реабілітації пацієнтів в стаціонарних та амбулаторних умовах, бо не подавав заявки на ці пакети послуг.

Загалом Луганський онкодиспансер підписав із НСЗУ договори на 12 пакетів і отримає протягом 2024 року 34 мільйони 885 тисяч 908 гривень на лікування раку (у минулому році це було 21 мільйон 826 тисяч гривень).

Луганський обласний клінічний онкологічний диспансер
Назва медичної послуги Фінансування у 2024 році
1  Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення   хірургічних операцій  974 44
2  Хірургічні операції дорослим та дітям в стаціонарних умовах  12 460 374
3  Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару   одного дня  131 25
4  Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в   амбулаторних умовах  1 460 866
5  Гістероскопія  244 56
6  Езофагогастродуоденоскопія  39 120
7  Колоноскопія  49 284
8  Цистоскопія  231 972
9  Хіміотерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з   онкологічними захворюваннями в стаціонарних та   амбулаторних умовах  18 803 960
10  Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям  247 223
11  Мобільна паліативна медична допомога дорослим та дітям  17 331
12  Забезпечення кадрового потенціалу системи охорони здоров’я   шляхом організації надання медичної допомоги із залученням   лікарів-інтернів  227 652

Пацієнти не зможуть безоплатно отримати у Луганському онкодиспансері такі послуги:

► мамографія; 

► бронхоскопія;

► радіологічне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями в стаціонарних та амбулаторних умовах;

► лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями в стаціонарних та амбулаторних умовах;

► медична реабілітація пацієнтів в стаціонарних та амбулаторних умовах.

Луганський онкодиспансер не подавав заявки на ці послуги.

Де ще лікують від раку

Пацієнти можуть безоплатно лікуватися від раку та проходити безоплатні обстеження не лише у вузькоспеціалізованих лікарнях.

Наприклад, пацієнтів, які хворіють на гематологічні та онкогематологічні хвороби лікують два медзаклади у Рівному. Загалом у 2024 році НСЗУ перерахує для них 35 мільйонів 768 тисяч 792 гривні.

Нагадаємо, це ті послуги, яких немає у Рівненському протипухлинному центрі та у Луганському обласному онкодиспансері.

Гематологія та онкогематологія в стаціонарі та амбулаторно
Назва медзакладу Фінансування у 2024 році
1  Рівненська обласна лікарня  26 365 730
2  Рівненський обласна дитяча лікарня  9 403 072

У 2024 році НСЗУ за цистоскопію медичним закладам Рівненщини заплатить 728 тисяч 736 гривень.

Цистоскопія
Назва медзакладу Фінансування у 2024 році
1  Рівненська обласна лікарня  11 316
2  Рівненський обласний діагностичний центр  75 816
3  Рівненська міська лікарня  67 896
4  Рівненська міська лікарня №2  95 052
5  Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни  11 316
6  Клеванська лікарні імені Михайла Вервеги  106 368
7  Дубенська міська лікарня  11 316
8  Острозька багатопрофільна лікарня  11 316
9  Костопільська багатопрофільна лікарня  11 316
10  Радивилівська ЦМЛ  30 552
11  Вараська багатопрофільна лікарня  30 552
12  Сарненська ЦРЛ  117 684
13  Березнівська ЦМЛ  117 684
14  Дубровицька міська лікарня  30 552

На бронхоскопію НСЗУ перерахує впродовж 2024 року 1 мільйон 134 тисячі 876 гривень.

Бронхоскопія
Назва медзакладу Фінансування у 2024 році
1  Рівненська обласна лікарня  639 120
2  Рівненський обласний діагностичний центр  13 656
3  Рівненська міська лікарня  36 876
4  Рівненський обласний фтизіопульмонологічний медичний   центр  95 592
5  Здолбунівська ЦМЛ  13 656
6  Костопільська багатопрофільна лікарня  13 656
7  Вараська багатопрофільна лікарня  73 752
8  Сарненська ЦРЛ  211 692
9  Дубровицька міська лікарня  36 876

На колоноскопію НСЗУ перерахує впродовж 2024 року 4 мільйони 368 тисяч 960 гривень.

Колоноскопія
Назва медзакладу Фінансування у 2024 році
1  Рівненська обласна лікарня  1 198 800
2  Рівненський обласний діагностичний центр  520 812
3  Рівненський обласний спеціалізований диспансер   радіаційного захисту населення  226 440
4  Центр первинної медико-санітарної допомоги Рівненської   міської ради «Центральний»  170 496
5  Рівненська міська лікарня  187 812
6  Рівненська міська лікарня №2  89 244
7  Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни  22 644
8  Здолбунівська ЦМЛ  149 184
9  Клеванська лікарні імені Михайла Вервеги  111 888
10  Дубенська міська лікарня  35 964
11  Млинівська ЦРЛ  169 164
12  Острозька багатопрофільна лікарня  219 780
13  Костопільська багатопрофільна лікарня  75 924
14  Демидівська ЦРЛ  151 848
15  Радивилівська ЦМЛ  13 320
16  Вараська багатопрофільна лікарня  103 896
17  Сарненська ЦРЛ  49 284
18  Березнівська ЦМЛ  265 068
19  Рокитнівська багатопрофільна лікарня  265 068
20  Володимирецька багатопрофільна лікарня  238 428
21  Дубровицька міська лікарня  103 896

На гістероскопію НСЗУ перерахує впродовж 2024 року 4 мільйони 709 тисяч 124 гривні.

Гістероскопія
Назва медзакладу Фінансування у 2024 році
1  Рівненська обласна лікарня  604 572
2  Рівненський обласний діагностичний центр  47 148
3  Рівненський обласний перинатальний центр  47 148
4  Рівненська міська лікарня №2  83 196
5  Рівненський міський пологовий будинок  734 952
6  Здолбунівська ЦМЛ  244 056
7  Дубенський міський пологовий будинок  196 908
8  Острозька багатопрофільна лікарня  299 520
9  Костопільська багатопрофільна лікарня  263 472
10  Радивилівська ЦМЛ  55 464
11  Вараська багатопрофільна лікарня  299 520
12  Сарненська ЦРЛ  299 520
13  Зарічненська багатопрофільна лікарня  499 212
14  Володимирецька багатопрофільна лікарня  687 768
15  Рокитнівська багатопрофільна лікарня  299 520
16  Дубровицька міська лікарня  47 148

На езофагогастродуоденоскопію НСЗУ перерахує медичним закладам впродовж 2024 року 14 мільйонів 329 тисяч 356 гривень.

Езофагогастродуоденоскопія
Назва медзакладу Фінансування у 2024 році
1  Рівненська обласна лікарня  2 515 536
2  Рівненський обласний діагностичний центр  3 348 732
3  Центр первинної медико-санітарної допомоги «Центральний»   Рівненської міської ради  1 107 108
4  Рівненська міська лікарня  624 852
5  Рівненська міська лікарня №2  488 448
6  Рівненський обласний спеціалізований диспансер   радіаційного захисту населення  226 284
7  Здолбунівська ЦМЛ  588 972
8  Дядьковицька лікарня з центром палативної допомоги   Дядьковицької сільської ради  70 836
9  Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни  28 548
10  Клеванська лікарні імені Михайла Вервеги  60 264
11  Корецька міська лікарня  156 480
12  Дубенська міська лікарня  734 880
13  Острозька багатопрофільна лікарня  60 264
14  Костопільська багатопрофільна лікарня  320 364
15  Радивилівська ЦМЛ  105 720
16  Млинівська ЦРЛ  381 660
17  Демидівська ЦРЛ  169 152
18  Вараська багатопрофільна лікарня  518 100
19  Сарненська ЦРЛ  363 684
20  Березнівська ЦМЛ  549 852
21  Володимирецька багатопрофільна лікарня  493 752
22  Рокитнівська багатопрофільна лікарня  614 352
23  Дубровицька міська лікарня  801 516

На хіміотерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями в стаціонарних та амбулаторних умовах НСЗУ перерахує впродовж 2024 року 7 мільйонів 481 тисячу 21 гривню.

Хіміотерапія
Назва медзакладу Фінансування у 2024 році
1  Рівненська обласна лікарня  6 172 533
2  Рівненський обласна дитяча лікарня  1 308 488

У 2024 медичні заклади Рівненської області отримають на мамографію 1 мільйон 766 тисячі 960 гривень.

Мамографія
Назва медзакладу Фінансування у 2024 році
1  Рівненський обласний діагностичний центр  645 120
2  Пологовий будинок Рівненської міської ради  14 400
3  Костопільська багатопрофільна лікарня  904 320
4  Радивилівська ЦМЛ  11 520
5  Вараська багатопрофільна лікарня  201 600

До 31 березня 2024 року за мобільну паліативну допомогу для дорослих та дітей НСЗУ заплатить лікарням 11 мільйонів 906 тисяч 747 гривень. Слід зважати, що ці кошти передбачені не лише для хворих на рак, а усіх, хто потребує мобільної паліативної допомоги.

Мобільна паліативна медична допомога дорослим і дітям
Назва медзакладу Фінансування до 31 березня 2024 року
1  Рівненська міська дитяча лікарня  485 282
2  Рівненська міська лікарня №2  207 978
3  Центр первинної медико-санітарної допомоги «Ювілейний»   Рівненської міської ради  294 635
4  Рівненський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр  225 309
5  Рівненський обласний спеціалізований будинок дитини з   центром реабілітації дітей з органічними ураженнями   центральної нервової системи з порушенням психіки та   паліативної допомоги дітям  779 918
6  Рівненська обласна лікарня  814 581
7  Рівненський обласний спеціалізований диспансер радіаційного   захисту населення  69 326
8  Рівненський обласний інформаційно-аналітичний центр   медичної статистики  121 320
9  Центр первинної медико-санітарної допомоги «Медичний   простір» Городоцької сільської ради  155 983
10  Дядьковицька лікарня з центром паліативної допомоги  1 351 858
11  Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни  17 331
12  Клеванська лікарня імені Михайла Вервеги  34 663
13  Олександрійська лікарня  51 994
14  Костопільська багатопрофільна лікарня  294 635
15  Костопільський центр первинної медико-санітарної допомоги  173 315
16  Деражненська лікарня (Костопільський район)  155 983
17  Млинівська ЦРЛ  17 331
18  Здолбунівська ЦМЛ  17 331
19  Здолбунівський центр первинної медико-санітарної допомоги  138 652
20  Гощанська багатопрофільна лікарня  17 331
21  Гощанський центр первинної медико-санітарної допомоги  51 994
22  Корецька міська лікарня  51 994
23  Корецький центр первинної медико-санітарної допомоги  34 663
24  Дубенська міська лікарня  329 298
25  Дубенська міська поліклініка  121 320
26  Смизький центр первинної медико-санітарної допомоги  17 331
27  Радивилівська ЦМЛ  1 941 129
28  Демидівська ЦРЛ  294 635
29  Острозька багатопрофільна лікарня  294 635
30  Острозька обласна психіатрична лікарня  103 989
31  Острозький центр первинної медико-санітарної допомоги  207 978
32  ТОВ «Вагаском» (м. Острог)  17 331
33  Зарічненська багатопрофільна лікарня  485 282
34  Зарічненський центр первинної медико-санітарної допомоги  17 331
35  Рокитнівська багатопрофільна лікарня  103 989
36  Рокитнівський центр первинної медико-санітарної допомоги  17 331
37  Вараська багатопрофільна лікарня  433 287
38  Володимирецька багатопрофільна лікарня  544 608
39  Володимирецький центр первинної медико-санітарної допомоги  17 331
40  Березнівська ЦМЛ  121 320
41  Березнівський центр первинної медико-санітарної допомоги  34 663
42  Зірненська лікарня «Хоспіс» (Березнівщина)  398 624
43  Сарненська ЦРЛ  51 994
44  Сарненський центр первинної медико-санітарної допомоги  190 646
45  Немовицький центр первинної медико-санітарної допомоги  17 331
46  Степанська районна лікарня (Сарненський район)  69 326
47  Клесівська районна лікарня (Сарненський район)  51 994
48  Клесівський центр первинної медико-санітарної допомоги  17 331
49  Дубровицький центр первинної медико-санітарної допомоги  433 287

За паліативну допомогу у стаціонарі НСЗУ заплатить лікарням до 31 березня 12 мільйонів 632 тисячі тисяч 710 гривень. Слід зважати, що ці кошти передбачені не лише для хворих на рак, а усіх, хто потребує стаціонарної паліативної допомоги.

Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям
Назва медзакладу Фінансування до 31 березня 2024 року
1  Гощанська багатопрофільна лікарня  29 966
2  Рівненська ЦМЛ  56 187
3  Рівненська дитяча міська лікарня  67 424
4  Рівненська обласна лікарня  805 347
5  Рівненська обласна дитяча лікарня  56 187
6  Рівненський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр  262 206
7  Рівненський обласний спеціалізований будинок дитини з   центром реабілітації дітей з органічними ураженнями   центральної нервової системи з порушенням психіки та   паліативної допомоги дітям  469 225
8  Рівненський обласний спеціалізований диспансер радіаційного   захисту населення  584 345
9  Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни  149 832
10  Клеванська лікарня імені Михайла Вервеги  516 920
11  Дядьковицька лікарня з центром паліативної допомоги  1 404 675
12  Здолбунівська ЦМЛ  168 561
13  Деражненська лікарня (Костопільський район)  194 782
14  Корецька міська лікарня  337 122
15  Острозька багатопрофільна лікарня  393 309
16  Млинівська ЦРЛ  597 455
17  Дубенська міська лікарня  988 891
18  Радивилівська ЦМЛ  112 374
19  Демидівська ЦРЛ  1 245 479
20  Сарненська ЦРЛ  157 324
21  Клесівська районна лікарня (Сарненський район)  824 086
22  Степанська районна лікарня (Сарненський район)  1 095 647
23  Зірненська лікарня «Хоспіс» (Березнівщина)  1 179 927
24  Вараська багатопрофільна лікарня  224 748
25  Володимирецька багатопрофільна лікарня  353 978
26  Зарічненська багатопрофільна лікарня  164 815
27  Рокитнівська багатопрофільна лікарня  61 806
28  Дубровицька міська лікарня  74 916

За реабілітацію в амбулаторних умовах НСЗУ заплатить лікарням до 31 березня 2024 року 8 мільйонів 50 тисяч 80 гривень. Слід зважати, що ці кошти передбачені не лише для хворих на рак, а усіх, хто потребує реабілітації амбулаторно.

Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних умовах
Назва медзакладу Фінансування до 31 березня 2024 року
1  Рівненська міська дитяча лікарня  1 752 840
2  Рівненський міський пологовий будинок  324 600
3  Приватне підприємство «Клініка Мед Ок» (м.Рівне)  389 520
4  Рівненська обласна лікарня  32 460
5  Рівненська обласна дитяча лікарня  421 980
6  Рівненський обласний спеціалізований будинок дитини з   центром реабілітації дітей з органічними ураженнями   центральної нервової системи з порушенням психіки та   паліативної допомоги дітям  681 660
7  Рівненський обласний спеціалізований диспансер радіаційного   захисту населення  324 600
8  Рівненський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр  324 600
9  Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни  227 220
10  Клеванська лікарня імені Михайла Вервеги  324 600
11  Олександрійська лікарня  389 520
12  Корецька обласна лікарня відновного лікування  1 395 780
13  Дубенська міська поліклініка  324 600
14  Дубенська міська лікарня  324 600
15  Радивилівська ЦМЛ  292 140
16  Вараська багатопрофільна лікарня  519 360

За реабілітацію у стаціонарі НСЗУ заплатить лікарням у 2024 році 104 мільйони 759 тисяч 196 гривень. Слід зважати, що ці кошти передбачені не лише для хворих на рак, а усіх, хто потребує реабілітації у стаціонарі.

Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в стаціонарних умовах
Назва медзакладу Фінансування у 2024 році
1  Рівненська міська лікарня  9 394 152
2  Рівненська міська лікарня №2  4 791 984
3  Рівненська обласна дитяча лікарня  2 324 820
4  Рівненська обласна лікарня  3 178 824
5  Рівненський обласний спеціалізований будинок дитини з   центром реабілітації дітей з органічними ураженнями   центральної нервової системи з порушенням психіки та   паліативної допомоги дітям  3 890 508
6  Рівненський обласний фтизіопульмонологічний медичний   центр  7 472 640
7  Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни  35 275 572
8  Клеванська лікарня імені Михайла Вервеги  7 614 960
9  Дубенська міська лікарня  11 624 100
10  Корецька обласна лікарня відновного лікування  5 598 564
11  Острозька багатопрофільна лікарня  7 472 640
12  Вараська багатопрофільна лікарня  6 120 432

Загалом хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах та в умовах стаціонару одного дня для у 2024 році робитимуть 28 багатопрофільних лікарень Рівненщини. 

Це багатопрофільні лікарні в Острозі, Гощі, Рокитному, Вараші, Володимирці. Костополі, Зарічному.

Міські лікарні в Рівному (міська, дитяча, лікарня №2), Корці, Здолбунові, Дубровиці, Дубні, Радивилові, Березному.

Обласні: лікарня імені Юрія Семенюка, дитяча, діагностичний центр, госпіталь ветеранів війни та фтизіопульмонологічний медичний центр.

Районні лікарні в Демидівці, Млинові, Сарнах, Клевані.

Пологові будинки у Дубні, Рівному (міський та обласний перинатальний центр).

Загалом НСЗУ заплатить цим медзакладам 949 мільйонів 599 тисяч 384 гривні

Проте слід зважати, що ці кошти передбачені не тільки на онкологію, а для усіх типів хірургічних втручань.

Крім того, звертаючись за такою допомогою у лікарні, які не спеціалізуються суто на лікуванні раку, потрібно з’ясувати, чи є там відповідні фахівці.


Долучайтеся до збору на FPV дрони для рівненських військових.

Волонтерська монобанка https://send.monobank.ua/jar/6hpeyQsBSk

Картка благодійного фонду, прив'язана до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA66 305299 00000 26006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Також маємо фанклуб у тиктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте