«Мамин експрокурор» учергове затягнув судовий процес, бо вважав приміщення суду небезпечним

З 2015-го року Андрію Таргонію вдається уникати судового розгляду справи з обвинуваченням його у хабарництві
Джерело
«Четверта влада», архів 2015-го року

Експрокурора Андрія Таргонія підозрюють у тому, що узяв хабар, пообіцявши натомість закрити кримінальне провадження. За п'ять років його справу не могли розглянути по суті 20 суддів, і він продовжує всіляко затягувати процес: просить змінити суддів, прокурорів, а тепер і… приміщення суду.

8-го липня Андрій Таргоній подав клопотання, щоб його справу скерували із Кузнецовського міського суду до Костопільського, за місцем проживання Таргонія, чи іншого найближчого.

Своє прохання Таргоній пояснив тим, що у Кузнецовському міському суді, де розглядають його справу, «приміщення не обладнано запасним виходом, наявні істотні порушення протипожежних норм, що створює велику небезпеку для життя та здоров’я».

Крім цього, зі слів Таргонія, на судах на нього тисне «група провокаторів», а в суді немає охорони. Також стверджує, що в суді погана якість відеозв’язку. 

Суд це клопотання не задовольнив. А нещодавно на сайті Кузнецовського міського суду повідомили, що з 22 червня співробітники Територіального управління Служби судової охорони в Рівненській області взяли під охорону суд.

Ми намагалися поспілкуватися з Андрієм Таргонієм, проте на наші дзвінки він не відповів.

Минулі рази він відмовлявся спілкуватися з журналістами «Четвертої влади», бо, за його словами, «протягом шести років представники редакції писали про нього замовні матеріали».

Публікації про експрокурора можна почитати за теґом Андрій Таргоній.

Експерт Центру політико-правових реформ Микола Хавронюк раніше пояснював, що неодноразові відводи суддів – затягування розгляду справи, що є зловживанням правом:

– Цивільний та господарський процесуальний кодекс, кодекс адміністративного судочинства передбачають можливість для врегулювання зловживання правом. А у кримінальному процесі такого немає. Хоча вже давно потрібно було зробити.

Микола Хавронюк каже, що, за законом, впливу на подібні дії обвинувачених немає.

Нагадаємо, раніше Таргоній хотів змінити у своїй справі суддю Ірину Незнамову, попередньо заповівши їй своє майно і доводячи, що через цей заповіт суддя упереджена. Суддя поскаржилась на Таргонія Вищій Раді правосуддя – що він дискредитує її та судову систему.

З рішення Вищої ради правосуддя щодо скарги судді Незнамової відомо, що через втручання Таргонія у роботу судді Нацполіція в Рівненській області відкрила кримінальне провадження за частиною 1 статті 376 Кримінального кодексу.

«Оскільки досудове розслідування у кримінальному провадженні триває, Вища рада правосуддя вважає, що наявні підстави для вжиття заходів забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя. Тому Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину», – йдеться у рішенні Вищої ради правосуддя.

Крім того у червні цього року Таргоній безуспішно намагався змінити у своїй справі прокурора, бо той ніби то втручався у приватне життя Таргонія – зробив запити до лікарень Рівного та Костополя про надання інформації щодо стану його здоров'я. Суд клопотання щодо зміни прокурора не підтримав.

За 2016-2019 роки 19 суддів Рівненського міського суду не змогли розпочати розгляд справи по суті. Зокрема, п'ятнадцять із них узяли самовідвід.

Нагадаємо, що в 2014 році керівник Правого сектору в Західному регіоні Олександр Музичко на прізвисько Сашко Білий потягав Андрія Таргонія за краватку.

Через кілька днів на пресконференції Правого сектора, мати Таргонія заступилася за нього перед представниками ЗМІ. Так Андрій Таргоній отримав прізвисько «мамин прокурор».


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте