Міністерка охорони здоров'я розповіла у Рівному, як збільшити зарплати медиків і водіїв медичного транспорту

«Четверта влада», оператор Влад Мартинчук. 16 січня 2020 року. Рівненська облдержадміністрація

Повна відповідь міністерки охорони здоров'я України Зоряни Скалецької на питання про низьку зарплату медбригад «швидких» (текст і відео). Про їхні зарплати у Рівному дивіться в нашому матеріалі: Дожити до наступної зарплати: за які гроші рятують людські життя рівненські медбригади

– Ми спілкувалися із працівниками швидкої допомоги: найбільше, що їх хвилює, – це дуже низькі заробітні плати. Як зміняться заробітні плати і чи реформа передбачає зміну заробітних плат також для водіїв? Нам відомо, що вони зараз часто звільняються зі «швидкої», і, як вони говорять, якщо буде така ситуація, то не буде кому їздити на тих машинах, – журналістка.

Пряма мова міністерки:

– Сьогодні на зустрічі ми це питання піднімали. І, я думаю, що є певні питання, як управлінські в межах закладу – приймати, розподіляти гроші, оскільки на сьогодні, ще раз наголошую, це не заклад, де чітко розподілені зарплати, і колись керівник не міг дати більшу зарплату, більшу надбавку, оскільки все було обмежено і зарегульовано.

На сьогодні керівник може виходити з потреб працівників і власного бюджету і приймати управлінські рішення, – це перше.

Друге. Сьогодні були задані питання щодо подій щодо санітарного транспорту і несанітарного транспорту. З нашої сторони ми подивимося, можливо, ми їм допоможемо деякі питання щодо цього врегулювати.

І ще одне: екстрена медична допомога з першого квітня буде фінансуватися за іншим принципом, і ми сподіваємося, що з кожним роком будемо цю ставку піднімати. Це перше.

А друге, насправді ми це вже сьогодні проговорили про те, що центр екстреної медичної допомоги може мати додаткові способи доходу для того, щоб наповнювати бюджет.

Щодо водіїв, одна з ідей, котра є можливою, це не обов'язкова, але крім перегляду чи реформи діяльності цих бригад, це є те, що водіям можна теж давати додаткові функції, додаткову певну роботу, тобто допомогу бригаді, а в такий спосіб, він теж фактично тоді заслуговує за певну додаткову доплату, що теж, фактично, піднімає його додаткову зарплату.

Є шляхи вирішення, є ще питання, які необхідно вдосконалювати, щодо зарплат – це в першу чергу є вже управлінські рішення в межах закладу. Я скажу, що по Україні ми маємо інструмент, котрий впливає на рівень зарплат, це є колективні договори в межах закладу.

Якщо керівник з колективом домовився і укладений колективний договір, то рівень зарплат регулюється і дійсно можна очікувати на щось. Якщо такого колективу договору не буде, або в ньому заклали низьку зарплату, то, звичайно, це є питання, чому колектив на таке погодився.

На сьогодні це буде втручанням у господарську діяльність підприємства, якщо міністерство буде визначати певні обмеження для керівника, керівник більш вільний в цьому плані.

Інша справа в тому, що міністерство буде робити все для того, щоб у закладів була можливість залучати різні види коштів для того, щоб мати достатньо фінансів для підвищення зарплат.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Більше медсестер, менше лікарів і як правильно заробляти: про що міністерка охорони здоров’я говорила з рівненськими медиками


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуку.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте