Черговий обман міської влади Рівного по темі кіосків-самобудів біля «Сільпо»
Як і хто має діяти, щоб запобігти остаточному захопленню землі скверу
У цьому матеріалі про те, як міська влада Рівного продовжує сприяти схемі захоплення землі скверу в комерційно привабливій зоні міста, поруч з автовокзалом та супермаркетом «Сільпо». І про те, як можна цілком законно, через суд, знести самовільне будівництво.
Рівненська міська рада не звертатиметься до антирейдерської комісії при Міністерстві юстиції, щоб скасувати реєстрацію нерухомості з кіосків навпроти «Сільпо» на вулиці Київській.
Про це «Четвертій владі» повідомив заступник міського голови Рівного Микола Дядюсь. А ще у квітні він казав протилежне: «Відповідні управління готують звернення до Мін’юсту стосовно скасування реєстрації права власності, з метою захисту прав Рівненської міської ради».
Таке звернення, нагадаємо, є найшвидшим методом скасувати незаконну реєстрацію права на нерухомість. І подати його можна протягом 2-х місяців, коли нерухомість зареєстрували або коли про це порушення стало відомо – пояснював київський експерт із земельного законодавства Георгій Могильний.
Зі слів Миколи Дядюся, звернення до Мін'юсту рада підготувала, його мали підписати і подати 18 травня. Однак цього не зробили. Привід – на кіоски наклали арешт в межах кримінального провадження, яке відкрила прокуратура.
– Немає сенсу зараз подавати цю заяву: якщо Мін’юст прийме рішення [про скасування реєстрації нерухомості], він не зможе виконати цю дію [через накладений арешт], – переживає за клопоти комісії при Мінюсті заступник міського голови.
– Якщо в межах цього кримінального провадження буде скасовано [реєстрацію], – буде класно, не скасують, тоді ми подамо і скасуємо за заявою міської ради, – каже Микола Дядюсь.
Про незаконну реєстрацію у раді почали говорити 30 березня 2023 року: тоді під час сесії міський голова Олександр Третяк доручив своєму заступнику Миколі Дядюсю розібратися з цим питанням.
Якщо рахувати 2 місяці від дня проведення сесії, то термін подачі звернення мине 30 травня. Тож міська рада має для цього ще 6 днів.
Однак Микола Дядюсь вважає, що рада для подання звернення має цілий рік від моменту реєстрації:
– [Рада може звернутися до Мін’юсту] з моменту, як дізналася [про порушення], але не пізніше 1 року. Але що значить рада дізналася? Міський голова [дізнався]? Це все не є критичним терміном, який визначає, коли нам звертатися.
Однак Георгій Могильний пояснює: якщо рада не звернеться до Мін’юсту до 30 травня, то зробити це потім вона вже не зможе:
– Вочевидь, особа, яка проводила самочинне будівництво і незаконно зареєструвала за собою право власності, в курсі виступу міського голови і його доручення 30 березня. Вона буде повідомлена про розгляд скарги ради і вона має право подавати усні чи письмові пояснення, тож Мін'юст гарантовано отримає докази обізнаності ради щонайменше з 30 березня і поверне скаргу, як подану із порушенням встановлених законодавством строків.
Що може зробити рада, якщо не звернеться до Мін’юсту
Олександр Сачевчич – власник кіосків на вулиці Київський – почав зводити їх одразу зі скандалів: замість тимчасових споруд, які мали бути без фундаменту, почав, фактично, будувати капітальні.
Сам підприємець наявність фундаменту заперечував, стверджував, що споруди – тимчасові. З ним у своєму висновку погодилося й управління державного архітектурного-будівельного контролю Рівненської міської ради, яке тоді очолював нинішній заступник мера Рівного Микола Дядюсь.
Однак у вересні 2022 року корнинська державна реєстраторка зареєструвала «тимчасові споруди» як нерухомість, вказала їх 14 торгово-офісними приміщеннями.
Натомість земельний експерт Георгій Могильний пояснював, що така реєстрація є незаконною і радив звернутися до Мін’юсту, а не до суду, щоб вирішити питання швидше.
Однак тепер, коли Рівнерада, найімовірніше, до Мін’юсту не звернеться, він радить звертатися міському голові в суд, щоб знести самочинне будівництво.
Мовляв, інформація у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно «апріорі вважається достовірною». І поки реєстрацію прав на нерухомість не скасували, її можна використати в суді:
– Міськрада [нехай] подає в суд про знесення самочинного будівництва, посилаючись на державну реєстрацію прав. І нехай аферист в суді сам доводить, що то не капітальні споруди і він у шахрайський спосіб незаконно зареєстрував право власності на тимчасові споруди, як нерухоме майно.
Ми запитали у Миколи Дядюся, чому міська рада не звертається до суду, щоб знести самочинне будівництво.
Він фактично підтверджує, що загалом не проти цих кіосків, попри протиправну їх реєстрацію як нерухомості. Каже, що зараз головне скасувати таку реєстрацію, бо як її скасують, то на кіоски діятимуть паспорти прив'язки і це знову будуть тимчасові споруди:
– Вони розміщені на підставі паспорта прив’язки [для тимчасових споруд]. Зараз іде спір про законність реєстрації права власності як об’єкт нерухомості. Ми зараз не говоримо про знесення. Якщо ми скасуємо право власності, то в них паспорт прив’язки діючий. Зараз спір іде про те, є він об’єктом нерухомості чи ні. Ми говоримо про те, що право власності зареєстроване незаконно.
Нагадаємо, міський голова Рівного Олександр Третяк півтора роки тому, на місці скверу, де нині стоять чотирнадцять кіосків, заявляв про своє обурення:
– Шановні рівняни, перебуваю наразі на локації так званій «Сільпо», яка викликала серйозний резонанс в мешканців нашого міста. І у мене також велике обурення через те, що відбувається на цій території.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти