Міський голова Рівного і партії відреагували на перспективу незаконної забудови в парку на Басовому куті

Міський голова Рівного Олександр Третяк каже, що багатоповерхівки у парку на Басовому Куті не повинно бути. Обіцяє шукати варіанти, як зупинити плани будівництва
Джерело
Колаж «Четвертої влади»

Міський голова Рівного та міські осередки партій «Європейська солідарність» та «Голос» відреагували на публікацію «Четвертої влади». Усі погоджуються з тим, що парк поруч Басового кута – не місце для готелю.

Нагадуємо, як з'ясувала «Четверта влада», посеред парку біля пляжу Басового кута може з'явитися ще одна багатоповерхівка. Щоправда, для початку під виглядом готелю. Це будівництво пов'язане з інтересами людей з орбіти «Набережного кварталу».

Це стало можливим через те, що ще у 2005-му році Рівнерада віддала в оренду на 49 років маловідомій підприємиці Любові Скринник 9,43 сотки землі у парку поруч із Басовим Кутом. Віддала буцімто під будівництво кафе.

А у грудні 2020-го року заступник начальника управління містобудування та архітектури Віктор Вівсянник підписав зміни до містобудівних умов та обмежень цієї ділянки, якими дозволив зводити тут, окрім кафе, ще й готель.

Будівлі ще немає, але права на неї Любов Скринник вже продала людині, пов'язаній з «Набережним кварталом».

В «ЄС» хочуть скасування дозволу на будівництво

Першими на публікацію публічно зреагували в рівненському осередку партії «Європейська солідарність».

В дописі на своїй фейсбук-сторінці тут звертають увагу, що згідно із затвердженим Детальним планом території, на ділянці не передбачена можливість будувати ні готель, ні кафе. А тому партія буде ініціювати скасування містобудівних умов та обмежень.

«Ставлячись з повагою до права власності як інституції, ми хочемо зауважити, що забудова цієї ділянки має значні складнощі: відсутній під'їзд-доїзд і його неможливо влаштувати, не завдавши великої шкоди парку», – йдеться у заяві партії.

В партії підсумовують, що забудова саме цієї ділянки порушує інтереси рівненської громади, а тому потрібно розглянути варіанти, як не забудовувати цю ділянку і залишити її парку.

Нагадаємо, що право власності на цю ділянку якраз у Рівненської міської громади.

В «Голосі» вимагають відсторонити Віктора Вівсянника від виконання службових обов’язків

Після цього з'явилася публічна оцінка рівненського осередку «Голосу» щодо цієї перспективи забудови парку. В дописі на фейсбук-сторінці тут так само пишуть, що потрібно скасувати містобудівні умови та обмеження. Окрім цього, партійці вимагають в посадовців таких дій:

  • Розірвати договір оренди цієї ділянки.
  • Розпочати службове розслідування щодо посадовців, які видали документи на це незаконне будівництво, яке суперечить Генеральному плану та інтересам рівнян. Зокрема, йдеться про заступника начальника управління містобудування та архітектури Рівного Віктора Вівсянника. На час розслідування просять відсторонити його від виконання службових обов’язків.
  • Вжити усіх необхідних дій для недопущення забудови парку біля Басівкутського озера.

«Працюємо над варіантами» та «досліджуємо фактори»: що каже міський голова

Невдовзі після оприлюднення позицій партійців, на фейсбук-сторінці міського голови Рівного Олександра Третяка також з'явився допис з оцінкою перспективи цього будівництва.

В дописі йдеться, що позиція міського голови та його команди така, що серед парку біля пляжу Басового кута не може з'явитися багатоповерхівка під виглядом готелю.

«Я вважаю, що забудова цієї ділянки в тому форматі, в якому видані містобудівні умови і обмеження – суперечать інтересам громади. Оскільки зміни, внесені 11 грудня 2020 року, видані не у відповідності до діючого детального плану територій», – йдеться на сторінці посадовця.

Допис завершується словами про те що «ми працюємо над варіантами їх скасування та досліджуємо фактори, що зумовили таку ситуацію». 

«Четверта влада» ще 12 березня, під час роботи над згаданою вище публікацією на цю тему, пропонувала Віктору Вівсяннику пояснити нашим читачам, чому він дозволив зводити готель у парку. Хоч повідомлення прочитане, посадовець нам досі не відповів.

Також ми намагалися поспілкуватися з орендаркою ділянки Любов'ю Скринник та власником прав на кафе Миколою Бочаровим (який пов'язаний з «Набережним кварталом»), але підприємиця проігнорувала наші повідомлення, а контакти Миколи Бочарова нам не вдалося поки що знайти.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте