Рівнерада через суд розірвала договір оренди землі в парку на Басовому Куті, де планували будувати багатоповерхівку

Але рішення ще не остаточне

У Господарському суді Рівненської області розглядали справу щодо ділянки на березі Басового Кута
Джерело
Колаж «Четвертої влади», Влад Мартинчук

24 жовтня у Господарському суді Рівненської області розірвали договір про оренду 9,43 сотки землі біля Басового Кута. Мова йде про ділянку у парку на вулиці В’ячеслава Чорновола, де пов'язані з «Набережним кварталом» люди, хотіли будувати черговий «готель».

Раніше ми писали, як Рівнерада, розриваючи договір своїм рішенням, а не через суд, сприяла забудовнику забрати цю землю. Однак тепер рада вирішила піти юридично правильним шляхом – і розірвати договір у судовому порядку.

У договорі є пункт 36. За ним, договір можна розірвати, якщо одна зі сторін не виконуватиме своїх обов’язків. А в орендарки Любові Скринник за період 2019-2021 років утворилася заборгованість у розмірі 239 тисяч 554 гривні та 58 копійок.

– Як вбачається з листа Головного управління Державної податкової служби, що доданий до позовної заяви, Скринник Любов Миколаївна упродовж 2019-2021 років податкової декларації щодо сплати за землю не подавала, оплату за вказаний період не проводила, – наголосив в суді юрист Рівнеради Андрій Шпак.

Юрист Рівнеради Андрій Шпак під час судового засідання

Натомість самої підприємиці Скринник на суді не було: надіслані із суду листи на її адресу поштарі повертали назад, бо «адресат відсутній за вказаною адресою».

– Адреса та ж, яка зазначена судом, міститься в Єдиному державному реєстрі та вказана у позовній заяві з міською радою. Таким чином суд вважає, що було вчинено всіх відповідних дій стосовно належного повідомлення відповідача у даній справі та немає перешкод, щоб розпочати розгляд справи по суті, – повідомив суддя Андрій Качур.

Так, заслухавши аргументи Андрія Шпака, Господарський суд Рівненської області вирішив задовольнити позов Рівнеради і розірвати договір. Також стягнути з Любові Скринник на користь міської ради 2 тисячі 684 гривні судового збору.

У вайбері ми запитали Любов Скринник, чи погоджується вона з рішенням суду та чи подаватиме апеляційну скаргу. Однак наше повідомлення вона не прочитала.

Нагадаємо, історія цієї ділянки почалася ще у 2005 році. Саме тоді Рівнерада віддала її маловідомій підприємиці Любові Скринник буцімто під будівництво кафе. Потім для неї дозволили зводити там ще й готель.

Після розслідування «Четвертої влади» «”Набережний квартал” планує будувати багатоповерхівку в парку біля пляжу Басового кута» депутати Рівнеради скасували наказ Управління архітектури та містобудування, яким дозволили будувати готель. А у вересні 2021 року – через системну несплату орендної плати – своїм рішенням рада розірвала договір з підприємицею.

Після того розпочався період судових спорів.

Це рішення першої інстанції не остаточне і його можна оскаржити в апеляції.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте