«Ми хочемо, щоб Сухляк перепросив»: чи є порушення закону в призначенні нової директорки здолбунівського садка

На колажі зліва направо новопризначена директорка садка Оксана Гук, музична керівниця садка Лідія Романчук та міський голова Здолбунова Владислав Сухляк
Джерело
Колаж «Четвертої влади» на основі фото з фейсбук-сторінок та сайту садка «Ладоньки»

2-го червня на фейсбук-сторінці здолбунівського дитсадка «Ладоньки» з’явився допис про те, що колектив садка обурений призначенням нової керівниці. З допису зрозуміло, що її призначив міський голова Здолбунова і що колектив садка цим призначенням незадоволений.

Ми поспілкувалися із представницею садка, мером Здолбунова та з юристом, який пояснив, чи є в цій історії проблеми з точки зору закону.

На сторінці «Ладоньок» написали, що мер Здолбунова Владислав Сухляк призначив директоркою садка «власного секретаря». І що в новопризначеної директорки немає профільної освіти та досвіду роботи «на ідентичних посадах». Згодом цей допис видалили, але є скриншот.

Новопризначеною директоркою дитсадка стала Оксана Гук. У розмові з працівницями садка сказала, що має вищу педагогічну освіту і є лінгвісткою за фахом.

Здолбунівчанка Віра Антонюк на своїй фейбсук-сторінці написала, що 2-го червня Володимир Сухляк представив Оксану Гук колективу і що «з перших слів звучала зверхність та пихатість до працівників садочка, мер говорив на криках та з погрозами»:

Музична керівниця «Ладоньок» Лідія Романчук у коментарі «Четвертій владі» сказала, що «до нової людини претензій немає, бо з нею тільки вчора познайомились»:

– У нас є претензії до мера міста, який нам представив нову директору, і не відповів на запитання, чому він не дослухався до поради шанованої нашої колишньої директорки, до думки колективу.

Порада колишньої директорки полягала в тому, аби директоркою садка стала психологиня, яка там працює. Зараз вона начебто відмовляється навіть претендувати на керівництво.

– Під час війни міський голова має право призначати директорку одноосібно, але ми просили пояснити, чим не влаштовує наша кандидатка, який заміняв раніше завідувачку і викликав в неї і в колективу довіру, – каже Лідія Романчук.

– Сухляк сказав, що психологиня – це наша людина і вона з нами не впорається. А я йому висловила припущення, що в нього є власні інтереси поставити свою людину.

Лідія Романчук нарікає: «Влада показує, що ми нічого не варті. Що до нашої думки не дослухаються і нічого не пояснюють». Фото з фейсук-сторінки Лідії Романчук

За словами Лідії Романчук, Сухляк «підвищував голос на старших людей, на вихователів, дехто з яких у цьому колективі пропрацював 40 років».

– У нас немає юридичних підстав казати, що новопризначена людина не відповідає посаді. Але ми хочемо, щоб мер перепросив.

– Нова директорка ще ніяк себе не показала. Вона стверджує, що не знала про цю ситуацію і це стало для неї вчора новиною, – додає Лідія Романчук. 

– Сьогодні, 3-го червня, приходив заступник Сухляка із трояндами – вітати нову директорку. А ми якраз давали інтерв’ю «Суспільному». То журналістка запитала його, чи він не хоче щось сказати, а він відповів, що вже все сказав трояндами і що «Ладоньки» будуть найкращими. А ми йому: «Ми й були найкращими, а тепер сумніваємося».

Новопризначена директорка садка «Ладоньки» Оксана Гук. Фото з сайту Здолбунівської міської ради

Адвокат, представник громадської організації «Платформа прав людини» Євген Воробйов до якого ми звернулися за правовою консультацією, розповів, що з точки зору закону, проблем із призначенням директорки садка немає. 

Конкурс на посаду обов’язковий тільки для керівників закладів загальної та середньої освіти. Для керівників дошкільних закладів такий конкурс не є обов’язковим.

Водночас проведення конкурсу може передбачатись самим статутом садка або іншими документами органу місцевого самоврядування.

За статтею 31 закону «Про дошкільну освіту», керівником закладу дошкільної освіти може бути людина, яка:

  • є громадянином України;
  • вільно володіє державною мовою;
  • має вищу педагогічну освіту;
  • має стаж педагогічної та/або науково-педагогічної роботи не менше трьох років (крім керівників приватних, корпоративних закладів освіти);
  • має організаторські здібності;
  • має стан фізичного і психічного здоров’я, що не перешкоджає виконанню професійних обов’язків.

Юрист пояснює, що керівника садка призначає на посаду та звільняє з посади засновник (Здолбунівська міська рада в цьому випадку – ред.) або уповноважений ним орган.

За статтею 42 закону «Про місцеве самоврядування», у міського голови є право призначати та звільняти з посад керівників підприємств, установ комунальної власності.

До того ж, 20 травня набув чинності закон, за яким під час воєнного стану керівники місцевих рад можуть без конкурсу призначати людей на посади керівників усіх комунальних підприємств.

Після припинення чи скасування воєнного стану протягом пів року мають провести конкурс. А людина, яку призначили без конкурсу, може бути на посаді максимум рік.

Міський голова Здолбунова Владислав Сухляк, до якого ми звернулися з проханням відповісти на питання та претензії працівників, говорити відмовився. Сказав, що прокоментує ситуацію з дитячим садком у понеділок, а сьогодні «ніяк не може прокоментувати». Потім додав:

– «Суспільному» я вже повідомляв, все пояснив, от із джерел отримаєте інформацію.

Для «Суспільне Рівне» Владислав Сухляк теж не був багатослівним. Телефоном розповів, що Оксану Гук на посаду призначили законно і вона відповідає всім вимогам.

Раніше міський голова Здолбунова Владислав Сухляк був директорм Здолбунівсько міської лікарні. Він вважав, що з посади його звільнили незаконно, і судився через це

Новопризначена директорка «Ладоньок» Оксана Гук теж відмовилася спілкуватися з журналісткою:

– Я не маю жодних повноважень давати будь-які коментарі стосовно ситуації щодо протесту колективу закладу.

Вона сказала, що за коментарями треба звертатися до Управління з гуманітарних питань Здолбунівської міської ради.

Тим не менше, на камеру для «Суспільного» такі повноваження посадовиця знайшла і видала цілий монолог, який щоправда не має відповідей стосовно претензій до її призначення. «Для початку планую зробити ознайомлення із закладом, освоїти роботу, познайомитися з колективом, підготувати заклад до відновлення освітнього процесу», сказала Оксана Гук для «Суспільне Рівне».


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу».

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте