Владислав Сухляк приховує трудову біографію керівниці дитсадка: справу розглядатимуть у суді

Справа про неповну відповідь на запит щодо трудової біографії керівниці дитсадка дійшла до суду
Джерело
Колаж «Четвертої влади» на основі фото мера Здолбунова Владислава Сухляка із сайту zdolbunivcity та фото із сайту Здолбунівського райсуду

На початку червня у здолбунівському дитсадку «Ладоньки» призначили нову керівницю. Тоді працівники дитсадка були обурені, що мер призначив на цю посаду «власну секретарку».

Згодом ми надіслали запит у Здолбунівську міськраду із проханням надати копію трудової біографії нової керівниці дитсадка. Проте нам двічі відмовилися дати відповідь.

Працівниця дитсадка «Ладоньки» Лідія Романчук на початку червня розповідала нам, що, за її припущенням, мер Здолбунова призначив Оксану Гук керівницею садка з власних інтересів як «свою людину».

Ми вирішили більше дізнатися про Оксану Гук та надіслали запит у Здолбунівську міську раду.

Попросили нам надати копію її трудової біографії та копію декларації про доходи та майно. Також запитували, який у неї оклад. Це було 13 червня.

Спочатку міський голова Здолбунова Владислав Сухляк повідомив, що директорка дитсадка взагалі не має подавати декларації, а її оклад – 8 тисяч 878 гривень 10 копійок.

Також Сухляк відписав, що трудова біографія є складовою особової справи працівника, а особова справа – документом для службового користування. І що у трудовій біографії є персональні дані.

Далі у відповіді вже йдеться, що конфiденцiйну iнформацiю не можна розголошувати без згоди самої людини. 

Однак за законом «Про захист персональних даних», персональні дані, що стосуються виконання людиною своїх посадових повноважень, не є конфіденційною інформацією.

Юристка проєкту «Тисни» (Bihus.Info) Єлизавета Середіна роз'яснює, що до конфіденційної інформації належать дані про національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров‘я людини, а також адреса, дата і місце народження.

– Трудової біографії в списку немає. Але в самій трудовій біографії може бути конфіденційна інформація (наприклад, про ту ж освіту). Але вони могли надати ту частину біографії, яка не є конфіденційною, а інші дані приховати, – каже юристка.

У законі «Про доступ до публічної інформації» зазначено, що можна обмежити доступ до інформації, а не до документу.

Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.

Оскільки нам надали неповну відповідь на запит, ми надіслали скаргу до Секретаріату Офісу Уповноваженого Верховної ради з прав людини.

Секретаріат Уповноваженого надіслав Здолбунівській міськраді роз’яснювальні листи і вона повторно відповіла на наш запит, знову не надавши копію трудової біографії Оксани Гук.

Тепер через те, що журналісти не обґрунтували, яким чином ця інформація «впливає на інтереси національної безпеки, економічний добробут та права людини».

Така відмова теж є протиправною.

Зрештою Офіс уповноваженого з прав людини передав цю справу до суду.

Нагадаємо, що свою освіту в трудовій біографії приховав також заступник начальника управління містобудування і архітектури Рівного Віктор Вівсянник і суд зобов'язав Управління надати цю інформацію.

Біографію свого слідчого на Рівненщині також приховує Державне бюро розслідувань і суд також зобов'язав її надати, а приховування визнав правопорушенням.

Чи поповнить ряди порушників прав людини міський голова Здолбунова Владислав Сухляк можна буде побачити після судового розгляду. Розгляд справи призначили на 12:30 20 вересня у Здолбунівському райсуді.

Справу буде розглядати суддя Андрій Шуляк.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте