Скільки вакцинованих та повторно перехворілих померли на Рівненщині від коронавірусної інфекції

Повторно захворілі на коронавірусну інфекцію приблизно з тою самою частотою потрапляють до лікарень, що й вакциновані. А померлих серед повторно захворілих станом на 28 жовтня не було взагалі. Серед вакцинованих померли одиниці
Джерело
Стоп-кадр із фільму «Будні ковідні», знятого у Центральній міській лікарні Рівного

«Четверта влада» з'ясувала, як на Рівненщині хворіють вакциновані та ті, хто раніше вже перехворів на коронавірусну інфекцію. Для цього звернулися в Рівненську ОДА та обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ із запитами.

«Щепитися варто навіть тим, хто вже перехворів, адже наразі невідомо, скільки саме триває природний імунітет після перенесеного захворювання», – пишуть на сторінці Міністерства охорони здоров'я. МОЗ також називає вакцинацію «єдиним ефективним способом захиститися від коронавірусної хвороби».

Ті, хто хворів на коронавірусну інфекцію до початку листопада, наразі обмежені в правах у «червоних зонах», як і ті, хто не хворів зовсім і не вакцинований. МОЗ пообіцяв, що для людей, які перехворіють після 8-го листопада, «Дія» підвантажуватиме довідку на 90 днів, яка зніматиме для цих людей обмеження «червоної зони».

При цьому вчені з Каліфорнії Ноа Коджіма та Джефрі Клознер проаналізували низку досліджень та на основі цього аналізу 8-го листопада опублікували коментар у науковому журналі The Lancet (українською цитати з цього коментаря можна почитати у публікації Liga.net). 

Суть цього коментаря: ті, хто перехворів на коронавірусну хворобу, мають низькі показники повторного інфікування, а колективного імунітету для боротьби з пандемією коронавірусу «можна досягти як за допомогою особистого імунітету, набутого внаслідок хвороби, так і після вакцинації. Останній варіант, безумовно, набагато безпечніший і кращий».

Ми не знайшли статистики МОЗу, як переносять наразі інфікування ті, хто раніше вже хворів, і чи є вони загрозою для медичної системи. Тому спробували з'ясувати самі хоча б те, як з цим на Рівненщині.

Ми запитали про статистику за період від початку пандемії та до 28 жовтня 2021 року включно.

Станом на 28 жовтня 2021 року в області НЕ було зафіксовано жодної смерті від коронавірусної хвороби серед повторно захворілих.

Станом на цей же день в області зафіксували загалом дві смерті від коронавірусної хвороби серед тих, у кого після другої дози щеплення минуло понад 2 тижні (тобто повинна була сформуватися повноцінна імунна відповідь).

І ще п'ять смертей від коронавірусної хвороби було в тих, хто щепився однією чи двома дозами, але час для формування достатньої імунної відповіді ще не пройшов (ось доказ).

Ось статистика, сформована з відповідей на запит з Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ щодо захворюваності повторно перехворілих у Рівненській області.

Статистика захворюваності перехворілих COVID-19 Кількість людей %
Загальна кількість офіційно перехворілих у області станом на 28.10.2021 100 192 100
Повторно інфіковані станом на 28.10 469 0,47

Госпіталізовані серед повторно інфікованих станом на 28.10

31 0,0309
Померли з повторно інфікованих станом на 28.10 0 0

А ось статистика на 28 жовтня 2021 щодо захворюваності вакцинованих:

Статистика захворюваності щеплених однією дозою вакцини від COVID-19 Кількість людей %
Загальна кількість щеплень станом на 28.10 226 303 100,00
Серед них хворих на ковід станом на 28.10 404 0,18
Серед них госпіталізовані з ковід станом на 28.10 67 0,0296
Серед них померли станом на 28.10 3 0,0013

Статистика захворюваності щеплених двома дозами вакцини від COVID-19 Кількість людей %
Загальна кількість щеплень станом на 28.10 164 981 100
Серед них хворих станом на 28.10 623 0,38
Серед них госпіталізовані станом на 28.10 33 0,02
Серед них померли станом на 28.10 4 0,0024

З цих цифр випливає, що:

1. Повторно захворілі на коронавірусну інфекцію приблизно з тою самою частотою потрапляють до лікарень, що й вакциновані.

2. Частка госпіталізованих серед повторно захворілих та вакцинованих мізерна: від 0,02% до 0,03%.

3. Серед повторно захворілих не помер ніхто, а серед вакцинованих – одиниці (на момент нашого запиту).

Аналіз випадків смертей серед вакцинованих ще проведуть після стабілізації ситуації із захворюваннями в області. Зокрема, вивчатимуть супутні захворювання і чи були сертифікати справжніми. Про це нам сказав заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.

А головний санітарний лікар Рівненщини Роман Сафонов у коментарі наголосив, що для більш коректної оцінки ситуації потрібен час і що наведені цифри описують ситуацію лише з тими пацієнтами, які звертаються по медичну допомогу до лікарень.

– Скільки насправді перехворіло людей, з цієї статистики ми не дізнаємось. Ці дані нам підкажуть лише розрахунки на підставі наукових досліджень, – каже Роман Сафонов.

Наводимо також інформацію із сайту Рівненської ОДА як доказ того, що кількість померлих від коронавірусної хвороби за весь час епідемії на Рівненщині перевищує кількість усіх тих, хто захворів після щеплення:

Статистика захворюваності на COVID-19 у Рівненській області Кількість людей %
Загальна кількість офіційно захворілих станом на 28.10 100 192 100
Загальна кількість тих, хто з них одужав на цей день 88 236 88,07
Загальна кількість госпіталізованих з ковід за весь час невідома з відкритих джерел  
Загальна кількість летальних випадків серед офіційно захворілих станом на 28.10 1 564 1,56

Випереджуючи хвилю негативу у соцмережах, зважаючи на дедалі більшу поляризацію суспільства, додатково роз'яснимо: ми не стверджуємо, що перехворіти – краще, ніж вакцинуватися. Однак очевидним є те, що імунітет перехворілих потребує глибшого вивчення і висвітлення цього питання як науковцями, так і посадовцями та медиками, а також лідерами думок.

Наразі, як пише МОЗ, загалом в Україні провели 19 мільйонів 852 тисячі 176 щеплень. 91,1% госпіталізованих із коронавірусною хворобою минулого тижня – невакциновані та не мали жодної дози вакцини.

А «УП.Життя» раніше писала, що найбільша частка хворих на коронавірусну інфекцію в Україні серед людей віком понад 50 років.

Дивіться також: Ті, хто перехворів COVID-19, можуть бути краще захищені, ніж лише вакциновані: рівненська статистика


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте