«Ми виграємо всі проекти, тому що нас більше ніж вас», – кeрівник управління освіти рівнянам

Після голосування школярі фотографують бланки із проектами, за які віддали голос.
Джерело
«Четверта влада»

За проекти Громадського бюджету голосують школярі. Як розповів один із ініціаторів Громадського бюджету Андрій Токарський, на голосування приходять групи дітей, які пересилають фото бюлетеня з відмітками проектів, за які вони проголосували. 

Після голосування школярі фотографують бюлетені

Андрій Токарський на своїй сторінці у Facebook написав про ситуацію, яка триває вже кілька днів. За його словами, групи приходять, як у ЦНАП, так і в міську раду.

«Четвертій владі» він розповів, що приходять групи школярів та голосують, потім фотографують бюлетені та надсилають їх комусь. 

Школярі фотографують бюлетень із проектами, за які голосували. Фото Андрія Токарського

– Нам вдалося дізнатися, це дві школи, №11 та №12. Наглядачі намагалися побачити і почути за які проекти голосували групи дітей, які приходили, – розповів Токарський.

Він також озвучив номери проектів, за які, як йому відомо, масово голосували групи школярів, а також підказували госувати на дільницях різним людям, які сюди приходили. Серед цього списку два проекти голови Рівненської ОДА Олексія Муляренка та чотири проекти від шкіл.

Проект №64 – Будівництво пішохідної та велодоріжки вздовж пляжу о. Басів Кут
Проект №65 – Встановлення міні-скульптур туристичних об’єктів Рівного з використанням шрифту Брайля
Проект №67 – Адаптація міської туристичної інфраструктури до потреб людей з інвалідністю
Проект№74 – Спортивний комплекс «Платформа можливостей» на пляжі о. Басів Кут
Проект №75 – Спортивний комплекс «Платформа можливостей» в Меморіальному парку по вул. Київська
Проект № 22 – Будівництво спортивного майданчика на території Рівненської класичної гімназії «Престиж».
Проект №28 – Футбольне поле зі штучним покриттям на території Рівненської гімназії «Гармонія»
Проект №50 – Встановлення футбольного поля зі штучним покриттям на Боярці
Проект № 109 – Патріотичне виховання молоді
Проект №108 – Футбольне поле зі штучним покриттям у Рівненському навчально-виховному комплексі «Колегіум»

За його словами, ще минулого року навчальні заклади зрозуміли, як можна отримувати гроші на спортивні або дитячі майданчики і почали цим активно користуватися.

– Минулого року вже почало фіксуватись, що збирають копії паспортів від батьків збирають хто проголосував, хто не проголосував. І побачили, що через використання адмінресурсу можна притягувати проекти, – розповідає Андрій Токарський. 

Він також каже, що наступного року вноситимуть зміни до Положення громадського бюджету, які би зрівняли можливість всіх однаково приймати участь і максимально унеможливили зловживання адмінресурсом.

– Моє бачення взагалі варто заборонити на території дитячих садочків і шкіл давати можливість реалізовувати проекти Громадського бюджету, тому що ми бачимо, що перекручується вся його ідея і суть, – говорить він. 

«Четверта влада» вже писала про проекти Громадського бюджету. Автори та громадські активісти зазначають, що цьогоріч важко конкурувати із школами та садочками, які до голосування залучають батьків та школярів. 

«А що в цьому поганого що школи виграють», – начальник управління освіти 

Журналісти «Четвертої влади» розповіли про цю ситуацію начальнику управління освіти Рівного Василю Харковцю. Однак, керівник не бачить в цьому нічого поганого. 

– А що в цьому поганого що школи виграють. Завтра люди з мікрорайону будуть іти на стадіон зі штучним покриттям і бігати по нормальному штучному полі, а не в пилюці, – розповідає він.

Василь Харковець каже, що школярі хвилюються за свій навчальний заклад, тому і голосують

А про зловживання адмінресурсу сказав наступне:

– Якщо ви хочете від мене почути що це є зловживання адмінресурсу, то це не є зловживання адмінресурсу. Голосують учні, яким виповнилося 16 років, – говорить Василь Харковець.– Станом на сьогодні це 11 клас і таких учнів по всіх школах 1089 учнів. То це погоди вони не зіграють. 

Окрім того, він додав: 

– Якщо Вам не подобається те що школи виграють, то ми виграємо всі проекти, тому що нас більше ніж вас, – зазначив начальник освіти. 

Голосування за проекти Громадського бюджету триватиме до 1 жовтня.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте