Миколаївських журналістів-розслідувачів атакували хакери

Джерело
Ілюстраційне зображення з сайту Миколаївського ЦЖР

Сайт миколаївського Центру журналістських розслідувань атакували невідомі і змінили зміст матеріалів про мера Одеси Геннадія Труханова, одесита Олександра Ангерта, якого ЗМІ називають авторитетом, і пов'язану з ними фірму «Євротермінал».

Про це повідомляють в миколаївському Центрі журналістських розслідувань.

Втручанню в роботу сайту передувало звернення представників ТОВ «Євротермінал» з вимогами видалити розслідування, в якому розповідалося, як ця компанія, порушуючи законодавство, брала гроші за в'їзд вантажного транспорту в Одеський порт.

Засновником фірми є кіпрська компанія «Northington Holdings Ltd». Її кінцевим бенефіціаром вказано Павла Лісіцина, якого пов'язують з авторитетним одеським бізнесменом Олександром Ангертом.

Пізніше представники Олександра Ангерта вимагали від редакції Центру видалити розслідування «З Одеси з грошима». У матеріалі згадувалося кримінальне минуле мера Одеси Труханова і Ангерта, який, згідно зі звітами італійської поліції, в 90-х очолював злочинне угруповання і торгував зброєю. 

Також на ці публікації неодноразово скаржилися в Google, щоб пошуковик зняв їх з індексації. За такою схемою в 2019-му році видалили з пошукової системи критичні матеріали Центру про бізнесменів Олексія Пелипаса і Владислава Чайки, який в 2020-му році став депутатом Миколаївської міськради.

За словами IT-координаторки проєкту фонду Internews Europe «Audience Understanding and Digital Support» Наталії Онищенко, яка допомогла Центру відновити захист сайту, хакери скористалися уразливістю системи управління сайтом.

Вони отримали доступ до облікових записів користувача, зламали пароль і замінили публікації інформаційним сміттям.

Розслідування, розміщене на сайті Центру, замінили інформаційним сміттям
Ще один приклад заміни розслідування на сайті Центру інформаційним сміттям

Центр журналістських розслідувань вже відновив публікації і готує заяву в поліцію.

Нагадуємо, «Четверта влада» також кілька разів зазнавала атак. Найважчим виявився 2018-й рік, коли викрали сервери у хостера, де лежав наш сайт (а з серверами зникла і попередня версія нашого сайту), а потім підпалили редакцію.

Читайте деталі: Підпали редакцій рівненських журналістів: куди рухаються справи і які у них перспективи


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте