У Рівному затримали групу, яка займалася вбивствами і підпалами

Член цієї групи зізнався у підпалі редакції журналістів-розслідувачів і розповів про замовника

Підпали і вбивства на замовлення виконували раніше судимі злочинці
Джерело
Фото з архіву на основі фоторобота і портрета підозрюваного зі слів свідка

У Рівному поліція інсценувала вбивство чоловіка пов'язаного з незаконним бурштиновидобутком. Кажуть, що попередили цим реально запланований злочин. Під час вивчення діяльності злочинної групи, яка планувала вбивство, з'ясували що ці ж люди ймовірно причетні до кількох підпалів. Серед них – і підпал редакції «Четвертої влади».

Про це «Четверта влада» дізналася у поліції Рівненської області та під час впізнання свідком підпалювача редакції.

Нагадуємо, раніше поліція повідомляла, що 17 липня у Рівному на вулиці Небесної Сотні застрелили чоловіка.

Інсценування замовного вбивства чоловіка, який пов'язаний з незаконним бурштиновидобутком

«Тіло людини з вогнепальним пораненням виявили між автомобілями на парковці. За попередньою інформацією рівненської поліції, загиблим є 42-річний рівнянин, приватний підприємець», – йшлося у повідомленні, яке, як наразі з'ясувалося, було ширмою для інсценізації.

В поліції розповіли, що оперативники Департаменту та управління карного розшуку Нацполіції спільно із спецпідрозділом КОРД незадовго до злочину затримали двох чоловіків, яких найняли для вбивства 42-річного рівнянина.

В поліції знали, що в місті перебуває двоє осіб, які готуються вбити людину. Тож вранці 17 липня їх затримали. Двоє чоловіків – раніше судимі кияни.

В автомобілі киян знайшли гранату, пістолет із глушником та гроші.

«І жертва, і замовник мають стосунок до кримінального світу, а тому інсценування дало змогу поліцейським прослідкувати внутрішні комунікації зв'язки та хто які ролі займав у всій цій історії», – так у поліції пояснюють причину свого рішення.

Один із виконавців зізнався у тому, що підпалив редакцію «Четвертої влади». А також розповів про замовника, ім'я якого поліція не озвучує, але каже, що він пов'язаний з кримінальним світом Рівненщини і Західної України. Кримінальний авторитет «Вова Большой».

Підпал редакції журналістських розслідувань – спроба залякати його працівників, кажуть у поліції, посилаючись на свідчення виконавця. Ймовірного підпалювача упізнав і свідок, який був тоді у приміщенні редакції і бачив цього чоловіка.

За цей підпал заплатили 2 тисячі доларів, кажуть в поліції.

Так виглядала одна з кімнат редакції в яку підпалювач закинув два бутлі з бензином

Заступниця керівника Агенції журналістських розслідувань «Четверта влада» Антоніна Торбіч розповідає про те як вона із сином ходила на впізнання підпалювача.

– Запросили нас в поліцію, не повідомили для чого, але сказали що це важливо і терміново. Тож ми приїхали з сином. Коли приїхали, нам сказали що затримали чоловіка, якого підозрюють у підпалі. Більше того, що він визнає цей підпал і детально про нього розповідає.

Потім ми ще чекали якийсь час. Зрештою нас завели в кімнату, в якій було скло, через яке тільки з одного боку добре видно. За склом, в сусідній кімнаті, стояли четверо. Син, придивившись, упізнав одного з них, – каже журналістка.

– Цей чоловік справді схожий на обидва портрети, які складали в поліції, тільки поголений і старший, – каже Антоніна.

Фоторобот і портрет підозрюваного у підпалі схожі із затриманим. Він тільки худіший ніж на портреті і поголений

За інформацією з поліції, підозрюваний визнав свою вину та співпрацює зі слідством.

Антоніна засмучена, що досі не затримали замовника підпалу

– Цілий день після впізнання було важко на серці. Хоч і рада, що затримали підпалювача, але поки не затримали замовника, через якого постраждала наша сім'я і погіршилося здоров'я сина. Ніби стара рана, яка почала затягуватися, відкрилася і почала кровити, – каже Антоніна.

Нагадуємо, редакцію підпалили 22 лютого 2018-го року. Близько 19.10 невідомий чоловік забіг у порожню кімнату першого поверху редакції Агенції журналістських розслідувань «Четверта влада». Він мав із собою два пластикових бутлі горючої суміші. Один він кинув на підлогу, а з іншого облив стіну поряд з газовим котлом і підпалив.

Головний редактор «Четвертої влади» Володимир Торбіч припускає, що ще не всіх замовників знайшли.

Володимир Торбіч сподівається, що посередники у замовленні просто не розібралися в тому, що не на всіх діють їхні методи і може бути зворотній ефект. Фото Олександра Могулька

– Попри те, що замовники вже дорослі люди, але вони так і не навчилися мудрості. Очевидно не знають про правило бумеранга. Все повертається.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте