На Рівненщині утворили 4 райони: кого тепер обиратимуть на місцевих виборах
Сьогодні, 17 липня, Верховна Рада прийняла Постанову №3650 «Про утворення та ліквідацію районів», якою утворила 136 районів. У Рівненській області утворили 4 райони: Вараський, Дубенський, Рівненський та Сарненський.
Про це йдеться на сайті Верховної ради.
Поділ на райони виглядатиме так:
Раніше уряд затвердив план 64-х об'єднаних громад Рівненщини.
Відповідно до цих рішень, а також враховуючи що 15-го липня Верховна рада ухвалила Постанову «Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році», місцева асоціація органів місцевого самоврядування «Об’єднані територіальні громади Рівненщини» розповідає до яких місцевих рад відбудуться вибори цієї осені.
Отож, виборці Рівненщини 25-го жовтня будуть обирати:
- депутатів Рівненської обласної ради;
- депутатів 4 районних рад;
- депутатів та голів 64-х територіальних громад;
- в окремих громадах обиратимуть сільських старост (за словами консультанта Офісу реформ Асоціації міст України на Рівненщині Василя Куриласа)
Як випливає із прийнятої Постанови №3650 «Про утворення та ліквідацію районів», межі районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу відповідного району.
Так, у складі Вараського району є 8 територіальних громад, у складі Дубенського – 19 громад, у складі Рівненського – 26 громад, у складі Сарненського – 11 громад.
Також читайте: До Рівного приєднають Квасилів: уряд затвердив план 64-х об'єднаних громад області
Постановою ліквідують усі нині існуючі райони в областях. Однак реальні зміни розпочнуться вже після виборів до місцевих рад, які заплановані на 25 жовтня 2020-го року.
– Після цього виборча комісія встановлює підсумки голосування, крім цього, вибори мерів відбуватимуться в два тури, тобто ще три тижні на проведення другого туру, – пояснює «Четвертій владі» консультант Офісу реформ Асоціації міст України на Рівненщині Василь Курилас.
Після того як оберуть голову, можна буде створювати повноцінні виконавчі органи.
– Тому говоримо що листопад буде таким суто технічним місяцем, коли ще будуть варитися над встановленням результатів голосування, – каже експерт. – Лише в грудні запрацюють новостворені органи, які розпочнуть процедуру реорганізації, наприклад, тих районних рад, які увійдуть в новий район, і тих територіальних громад, які не об'єднувалися до цього. І вже в грудні будуть затверджувати бюджети громад.
Які повноваження матимуть новостворені районні ради – поки що однозначно сказати складно. Адже це залежатиме від прийняття іншого законопроєкту, 3614, у якому йдеться про визначення повноважень та фінансування цих рад.
Також дивіться: «Укрупнення районів: як Рівненщину поділили по-новому і що та коли тепер матимемо».
«Жодна держава не хоче віддавати владу на місця»: чому поділ Рівненщини на нові райони знову завис
Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти