На Рівненщині звернулися до депутатів, щоб ті не призначали міністром ексрегіонала: що з того вийшло

Міністр освіти часів Віктора Януковича Дмитро Табачник (справа) вручає нагороду Сергію Шкарлету (зліва)
Джерело
www.liga.net

Понад три місяці Міністерство освіти та науки України залишається без повноцінного міністра. Тепер у це крісло хочуть посадити ректора Чернігівського університету Сергія Шкарлета, який певний час поділяв політику «Партії Регіонів».

Представники громадськості Рівненщини долучилися до звернення, яким просять цього не робити.

Що відбувається в Міністерстві освіти – в експлейнері Радіо Свобода:

Що сталося

Ввечері 17-го червня на сайті Верховної Ради з’явився офіційний документ: проєкт постанови про призначення ректора Чернігівського державного технологічного університету Сергія Шкарлета новим міністром освіти та науки, пише Ліга.

Подав прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За словами заступниці голови фракції «Слуга народу» Євгенії Кравчук, Шкарлет уже пройшов співбесіду і у прем'єр-міністра, і у президента.

Найбільші «освітянські» громадські організації – Батьки SOS, Освіторія, Смарт освіта, Едкемп Україна та інші – закликали не призначати Шкарлета міністром освіти та науки.

А ось текст відкритого звернення громадськості Рівненщини до народних депутатів:

«Ми, небайдужі громадяни, представники громадських організацій, освітяни та батьки, висловлюємо категоричне несприйняття кандидатури на посаду нового міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета.

Ймовірне призначення такої одіозної фігури – це прямий реванш проросійських сил в гуманітарній сфері. Шкарлет був членом «Партії регіонів» та отримував нагороди від міністра-втікача Дмитра Табачника.

До того ж, активісти знайшли в академічному доробку Шкарлета плагіат. Це прямо суперечить принципам наукової доброчесності і є зневагою всіх науковців України.

Після Революції Гідності в Україні розпочато реформу середньої школи: «Нова українська школа», розпочались кроки щодо реформи закладів вищої освіти, відновлено фінансування науки. Ці реформи мають на меті дати нову якість освіти дітям та молоді, припинити відтік мізків та талантів з України за кордон. Не можна згаяти здобутки, важко здобуті роками праці.

З відкритим зверненням до Президента, уряду та депутатів звернулись представники освітніх громадських організацій, ініціатива «Батьки SOS» та педагоги. Підтримуємо суспільний запит на продовження освітньої реформи та недопущення до керівництва освітньою галуззю сумнівних осіб.

Нововведення в сфері освіти є важливою складовою всіх інших реформ. Адже лише якісна освіта наших дітей сьогодні дасть змогу в майбутньому успішно розвиватись нашій країні.

Новим міністром освіти і науки має бути людина, яка відповідає критеріям професійності, патріотизму, порядності.

Звернення відкрите, закликаємо громадськість підтримати його в коментарях та поширеннями».

Звернення наразі підтримали:

  • Алла Черній, ректорка Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, голова постійної комісії з питань гуманітарної політики Рівненської обласної ради, кандидат політичних наук
  • Сергій Терентьєв, директор приватної школи «Світло»
  • Мар’яна Рева, волонтерка, Благодійний фонд «Скарбниця Надії»
  • Володимир Торбіч, директор ГО «Агенція журналістських розслідувань «Четверта влада»
  • Тарас Давидюк, доброволець російсько-української війни, головний редактор сайту «Горинь.інфо», в минулому вчитель історії та правознавства
  • Оксана Кравець, засновниця проекту «Пузата мама», головна редакторка сайту ЧаРівне
  • Юрій Шадий, заступник директора з методичної роботи Рівненського районного ЦДЮТ, депутат Здолбунівської районної ради
  • Святослав Клічук, керівник Громадської ініціативи «За чесний тендер»
  • Микола Бендюк, мистецтвознавець, громадський активіст
  • Олександр Курсик, директор ТРК «Ритм», депутат Рівненської міської ради
  • Наталія Сосюк, директор КЗ «Рівненський обласний науковий ліцей-інтернат»
  • Олександр Подвишенний, громадський активіст, науковець
  • Олександр Аліксійчук, народний депутат

В коментарях підписалися й інші рівняни.

То чим усе завершилося

Зранку 18-го червня під парламентом зібралися декілька десятків науковців та активістів, які виступали проти такого призначення. Вони навіть влаштували перформанс – «плагіатний паравозик»: ніби крали один в одного наукові роботи, і ходили з плакатами проти Сергія Шкарлета.

Сам Сергій Шкарлет усі звинувачення в плагіаті заперечує.

О 12-й годині засідав профільний освітній комітет Верховної ради, куди уже вдруге прийшов співбесідуватися кандидат.

Комітет його вислухав, але думки розділилися. Фактично, комітет не підтримав його на посаду міністра і дав можливість вирішити його долю Верховній Раді.

Саме через відсутність підтримки в комітеті кандидатуру ректора на голосування так і не поставили, розповів LIGA.net депутат Слуги народу на умовах анонімності.

То хто все-таки очолить Міносвіти?

Наразі спрогнозувати важко. Один з депутатів припускає, що Сергія Шкарлета уже «збили остаточно» і його не виноситимуть в зал. Але 100% впевненості немає.

Тим паче, що завтра, 19 червня, на порядку денному Верховної Ради є пункт: «Про призначення члена Кабінету Міністрів України».

Також дивіться: Руки геть від ЗНО: підготовка до тестування триває, але її можуть зупинити

Оскільки чернігівського ректора називали єдиним кандидатом на посаду, міністерство освіти та науки продовжує залишатись безголовим перед самим початком ЗНО та вступної кампанії до вишів.


Якщо наша робота вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна за цим посиланням.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте