На що рівненські обласні осередки партій витратили торік майже 2,5 мільйона гривень

Найбільше офіційних коштів отримав і витратив рівненський обласний осередок БПП «Солідарність». На ілюстративному фото представник БПП, голова облради Олександр Данильчук
Джерело
«Четверта влада»

Обласні осередки шести політичних партій, які представлені у Рівненській обласній раді, у 2017 році витратили на свою діяльність майже 2,47 мільйона гривень.

Левова частка, а це майже 1,74 мільйона гривень, – заробітна плата працівників осередків і пов’язані з нею податки та збори. Ще понад півмільйона гривень партії витратили на оренду офісів та пропагандистську і рекламну діяльність.

Відповідна інформація міститься у фінансових звітах за минулий рік рівненських обласних осередків шести політичних партій, фракції яких утворені в облраді: БПП «Солідарність», «УКРОП», «Батьківщина», «Свобода», «Конкретних справ», а також Радикальної партії Олега Ляшка. 

Наймані працівники відображені у фінзвітах лише трьох партій:

БПП «Солідарність» (19 співробітників), «УКРОП» (3 співробітники) та РПЛ (3 співробітники).

Така перевага «Солідарності» пов’язана із чималим розміром державного фінансування, яке отримав осередок партії минулого року: понад 1,87 мільйона гривень. 

В «Солідарності» три чверті витрат – на зарплату і податки, в «УКРОПу» – на зарплату і оренду

Рівненська «Солідарність» торік мала найбільший бюджет, а отже й найбільше витрат – 1,96 мільйона гривень. Найвагоміші статті витрат: зарплата співробітників (1,27 мільйона грн.), пов’язані із нею податки (286 тисяч грн.) та оренда приміщень (232 тисячі грн.). 

Рівненський обласний «УКРОП» торік витратив майже 305 тисяч гривень. Найбільше – на оренду приміщень (180 тисяч грн.), податки (27,7 тисяч грн) і зарплату співробітників (54 тисячі грн.). 

В звіті центрального осередку Радикальної партії Олега Ляшка (регіональні осередки не подають звітів) значиться лише 102 тисячі гривень витрат на Рівненщину – зарплата трьох співробітників. 

Осередок «Батьківщини» прозвітував про 85,7 тисяч гривень витрат у 2017-му. Найбільші статті витрат – пропагандистська діяльність (28 тисяч грн.) та оплата різних послуг (26,7 тисяч грн.).

Найменший бюджет витрат виявився у «Свободи»: всього 14,4 тисячі гривень. Кошти витрачали на оренду приміщення (майже 10 тисяч) і оплату різних послуг (4,4 тисячі). 

Партія «Конкретних справ» протягом усього минулого року подавала порожні фінансові звіти: не отримувала і не витрачала коштів. 

Лише два партійних осередки на Рівненщині офіційно рекламувалися у ЗМІ

Торік із шести обласних осередків партій, які представлені у Рівненській облраді, офіційно замовляли рекламу у ЗМІ лише два: «Солідарність» та «Батьківщина».

Проте, це не означає, що інші партії не рекламувалися в області. Теоретично, рекламу для регіонів могли замовляти та оплачувати центральні осередки. 

На двох рівненські «Батьківщина» та «Солідарність» на рекламу у ЗМІ торік витратили понад 61,5 тисячі гривень. Крім того, ще понад 40 тисяч гривень «Солідарність», «Батьківщина» та «УКРОП» витратили на видавничу діяльність – друк партійних газет. 

Найбільше на політичній рекламі заробив телеканал «Рівне-1» 18 тисяч від «Батьківщини». Понад 16 тисяч гривень від «Солідарності» отримав «Вісник Демидівщини».

І «Солідарність», і «Батьківщина» замовляли рекламні послуги у підприємця Тараса Кулика. Він розмістив партійної реклами у газетах «Рівне експрес» та «Рівне вечірнє» на 9,5 тисячі гривень

Цікаво, що рівненська «Солідарність» оплатила понад 3 тисячі гривень за політичну рекламу і дружині нардепа від Рівненщини Олександра Дехтярчука Оксані Дехтярчук, яка видає тижневик «Наше дзеркало».  

Нагадаємо, торік рівненські обласні осередки партій отримали майже 2,47 мільйона гривень на свою діяльність. Із них майже 2 мільйони гривень державного фінансування та майже півмільйона гривень добровільних і членських внесків. 


Матеріал виготовлено Центром журналістських розслідувань «Сила правди» за підтримки та сприяння міжнародної організації IREX / Програми Партнерства у галузі мас-медіа в Україні (UMPP)

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте