На «Суспільне Рівне» стартує проєкт журналістських розслідувань «Четверта влада»

Анонс першої програми

Джерело
Суспільне Рівне

У четвер, 20 травня о 19:55 на «Суспільне Рівне» стартує серія журналістських розслідувань «Четверта влада». Програма стала однією з шести проєктів-переможців всеукраїнського відкритого конкурсу «Створюй із Суспільним. Розслідування».

Про це повідомляє «Суспільне Рівне».

Глядачі всіх інших регіональних телеканалів Суспільного побачать перший випуск рівненських розслідувань у суботу, 23 травня о 19:45. На «Суспільне Закарпаття» його покажуть о 20:15.

– Це суспільно важливий проєкт, який допоможе людям дізнатися правду про зловживання влади, адміністрацій медичних чи освітніх закладів, і ця правда допомагатиме громадянам відстоювати їхні права, адекватно оцінювати діяльність місцевих чиновників та політиків, – каже продюсер «Суспільне Рівне» Михайло Чубай.

Серію розслідувань для суспільного мовника готує команда рівненської агенції журналістських розслідувань «Четверта влада».

– Для нас розслідування – це не самоціль, а інструмент, за допомогою якого можна впливати на позитивні зміни у суспільстві. Тож ми вирішили взяти участь у проєкті Суспільного, бо спільними зусиллями легше досягати цих змін, – каже керівниця проєктів «Четвертої влади» Антоніна Торбіч. 

Заплановано підготувати 8 розслідувань про проблеми і зловживання у сфері медицини, освіти, бюджетів, про випадки корупції та порушення прав людини.

У першій програмі йтиметься про лікування інсультів у рівненських лікарнях. Ось її анонс:

– Ми з’ясували, що заклади часто порушують вимоги Національної служби здоров’я і зобов’язують пацієнтів платити за діагностику і лікування, хоча воно має бути безоплатним.

Для чого ми це досліджуємо і знімаємо сюжет? Бо маємо надію, що якщо суспільно-важливу проблему виявити, показати і підсвітити з різних боків – знайдуться і шляхи її виправлення. У цьому випадку сподіваємося, що лікування пацієнтів з інсультом на Рівненщині ставатиме зрештою безоплатним не лише на папері, а й у реальності, – говорить Антоніна Торбіч.

Як раніше зазначила генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей, проєкти локальних журналістських розслідувань мають пожвавити інформаційні простори як в регіонах, так і на національному рівні.

Із юридичною експертизою проєктів команді Суспільного допомагає Інститут розвитку регіональної преси. Редакційний супервайзинг проєктів здійснюють журналісти-розслідувачі Суспільного Інна Білецька та Дмитро Бондар.

Загалом, у травні телеглядачі Суспільного побачать прем’єри шести телевізійних журналістських розслідувань з регіонів. Три з них – «Під прицілом», «Лакмус» та «Червона лінія» від розслідувачів із Сум, Черкас та Луцька – стартували минулими тижнями.

Дивіться розслідування: Життя і смерть від інсульту: хто платить за лікування


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. 

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте