М’ялик Віктор Ничипорович
Народний депутат Верховної ради України 9-го скликання. Фракція «За майбутнє», позапартійний. Забудовник. Благодійник.
Біографія
Народився 10 травня 1979 року в селі Воронки Володимирецького району Рівненської області у багатодітній сім’ї, вказано у біографії нардепа із політичної реклами на сайті «Вараш.інфо».
Як вказано у блозі Віктора М’ялика, він народився у багатодітній сім'ї. Із 12 дітей родини вижило четверо. У 14 років він став круглим сиротою.
Освіта
З 1985 по 1997 рік – навчався у Воронківській неповній середній школі Володимирецького району Рівненської області.
З 1997 по 2000 рік – навчався у Володимирецькому професійно-технічному училищі №29 за спеціальністю «столяр будівельний, тесляр».
З 2015 по 2019 рік – здобував вищу освіту правознавця у Міжнародному науково-технічному університеті імені академіка Ю.Бугая.
Робота, бізнес
У 1996 році – різноробочий у колгоспі «Зоря».
З 2004 по 2005 роки – маляр-штукатур СУАП ТОВ «Інвікта ЛТД».
У 2005 році – переведений на посаду електрозварювальника ТОВ «БКФ» Інвікта.
У 2011 році – майстер столярної бригади.
З 2014 року – фінансовий директор будівельного ТОВ «МДС-Буд». Фірма належить Анні Дубчак. До неї засновником був теперішній помічник нардепа Роман Янківський.
У 2015-му – заснував ТОВ «ЖЕО Житло» разом із Миколою Климцем. Фірма займається комплексним обслуговуванням об'єктів (управлінська компанія). Микола Климець наразі помічник нардепа на громадських засадах.
З 2017 році – засновник ТОВ «МД Плюс», яке займається купівлею та продажем нерухомості. Після виборів фірма перейшла Анастасії Дубчак. У власності фірми квартири житлового комплексу «Львівський маєток». ЖК знаходиться у селі Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області. Віктор М'ялик замовник будівництва.
Співставивши зображення гугла зі супутника та земельні ділянки, якими володіє Віктор М'ялик у Софіївській Борщагівці, ми побачили, що «Львівський маєток» – це чималий комплекс. За масштабами він нагадує новий мікрорайон і включає кілька вулиць: Гетьманська, Райдужна, Дорошенка, Кошова, Небесної Сотні (ліворуч на фото). Окрім власне житлового комплексу, тут є дитячий садок «Левенятко» та торговий центр «Маєток», які також збудовані на землі М'ялика. При в'їзді до ЖК церква Християн віри Євангельської «Соборна».
Привласнювати землі у передмісті Києва М'ялик почав у 2013. Деякі з них купив, а деякі отримав нібито безкоштовно як ріллю і змінив призначення для будівництва.
Як видно на зображенні у лівому верхньому кутку, комплекс продовжує будуватись. Але земля під останньою чергою зареєстрована у 2021-му вже не на нардепа, а на його ТОВ «МДС-Буд».
У березні 2021-го стало відомо, що Віктора М'ялика підозрюють в ухиленні від сплати податків з 2015-го року на будівництво та продаж нерухомості.
Загальна сума збитків, яку порахували правоохоронці, становить майже 97 мільйонів гривень.
З цього приводу слідчі Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора та за сприяння Державної служби фінансового моніторингу України почали досудове розслідування і провели обшуки вдома у нардепа.
За фото з цих обшуків можна побачити в якому будинку живе Віктор М'ялик – з картинами в позолочених рамах, з кухнею із позолоченими вензелями, в сейфі видно пачки доларів.
У 2020-му М'ялик потрапив до заголовків ЗМІ через свою декларацію, а точніше через 158 квартир, які у ній вказав. Це квартири у ЖК «Львівський маєток». І хоча нардеп не зареєстрований підприємцем, він декларує і доходи від продажу квартир.
У його декларації за 2019-й не тільки квартири, а й приміщення, гаражі і паркомісця у ЖК. Окрім власне продажу нерухомості, М'ялик декларує і дохід від її оренди.
Віктор М’ялик керівник та співзасновник чотирьох об'єднань співвласників багатоквартирних будинків: «Волошкова-6»,«Волинська-9», «Волинська-3», «Львівська-5». За такими назвами та номерами вулиць нардеп має ділянки у селі Петропавлівська Борщагівка, де також вочевидь будував будинки іще до «Львівського маєтку».
Нардеп був засновником ще у трьох ОСББ: «Сагайдачного-16», «Волошкова-1», «Райдужна -147». Знаходяться вони в селі Петропавлівська Борщагівка та Софіївська Борщагівка на Київщині. Там, де має будівельний бізнес нардеп.
Наразі усі ОСББ припинили свою діяльність.
Родина
Дружина – М’ялик (Кіріна) Дарина Олександрівна 1983 року народження. Родом з Росії. Зареєстрована ФОПом, торгує одягом.
Подружжя має шестеро дітей.
Іван 2002 року народження, студент Боярського коледжу екології та природних ресурсів Києво-Святошинського району Київської області.
Ірина (2003 р.н), Ілля (2005 р.н.), Вікторія (2007 р.н.) та Анна (2008 р.н.) навчаються у Борівській загальноосвітній школі Фастівського району Київської області.
Найменший – Назар 2015-го року народження.
Теща М'ялика – Людмила Кіріна. Брати дружини – Володимир та Денис Кіріни.
У самого Віктора М'ялика є двоє братів Олександр та Микола і сестра Анна.
Брат нардепа Олександр М'ялик – фізична особа-підприємець. Вид діяльності – кабельний телекомунікаційний зв'язок. При реєстрації підприємцем вказав адресу у селі Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району, вулиці Сагайдачного, 16.
Олександр М'ялик разом із дружиною нардепа Дариною та Вікторію Ройко вказані засновниками ОСББ за назвою вулиці. Воно припинило свою діяльність.
Політика
За даними Громадського руху «Чесно» балотувався до Верховної ради як самовисуванець у 2014 році році, але його не обрали. Відтоді фейсбук-сторінка Віктора М'ялика переповнена інформацією про те, як він роздає подарунки людям, церкві, армії і різним колективам.
У 2016-му році М'ялик на фотографіях із піарником і багаторічним нардепом від партії «Батьківщина» Олександром Абдуліним, а також на фото із лідеркою «Батьківщини» Юлією Тимошенко.
Але в 2019-му йде на вибори знову як безпартійний самовисуванець і перемагає.
Влітку 2019-го обраний до Верховної ради по округу №155 (місто Вараш, Володимирецький, Дубровицький, Зарічненський, Рокитнівський райони). Набрав 32,83% голосів виборців.
Він єдиний, хто пройшов до Ради від округів Рівненщини НЕ від партії «Слуга народу». Ймовірно цьому посприяла дорога виборча кампанія, багаторічна благодійність в регіоні, а також підтримка протестанських релігійних громад, яких чимало на півночі Рівненщини.
В парламенті М'ялик – Член Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
Також нардеп входить до групи з міжпарламентських зв'язків з Литовською Республікою; групи з міжпарламентських зв’язків з Ісламською Республікою Афганістан; групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща.
М'ялик входить у депутатську групу «За майбутнє» Ігоря Палиці (бізнес-партнера олігарха Ігоря Коломойського).
У своїй передвиборчій програмі Віктор М'ялик обіцяв:
- ходити перед державним законом, як ходить зараз перед Божим;
- служити Богові та народу України в чистій совісті, вірі та мудрості;
- бути залежним не від корупціонерів, а від совісті;
- стояти на стороні свободи, волі та істини;
- будувати економіку вільної конкуренції, нових ідей, ділової ініціативи та наполегливої праці. Для цього створюватиме сприятливі умови для інвестицій та підтримки національного виробника;
- ціни на виробництво сільськогосподарської продукції зробити відповідними цінам споживання та реалізації. Щоб фермери чи селяни були зацікавлені у її вирощуванні і впевнені в тому, що плід їхньої праці принесе не тільки стабільність, впевненість та розвиток, а їхню справу продовжать діти;
- враховуючи свій будівельний досвід, обіцяє сприяти відбудові кожного українського села в глибинці;
- освіту якісну та доступну для всіх;
- медичне обслуговування – доступне для кожного;
- шану та повагу до пенсіонера, впевненість та реалізацію потенціалу молоді;
- приділяти максимальну увагу людям з обмеженими можливостями.
Також у програмі вказував:
- не є прихильником того, що олігархи повинні ділитися з бідними, але кожен повинен мати можливості стати олігархом. Все має бути чесно, прозоро та відкрито;
- всі стратегічні об'єкти повинні належати державі;
- Україну повинен визнати весь світ;
- служити в армії повинно бути гордістю, а не важким тягарем покладеним на плечі батьків-колгоспників;
- не може обіцяти, що коли стане народним депутатом, то все змінить, але обіцяє, що не перетвориться на «кнопкодава», і завжди буде доступним для людей.
Активну агітацію за Віктора М'ялика було розгорнуто у Фейсбуку. Зокрема, за нього закликали голосувати голови сільських та районних рад: заступник голови Фастівської райради Володимир Куценко, голова Оленівської сільської ради Олександр Паламарчук, Сільський голова села Мотовилівська Слобідка Євгеній Осадчий.
Переконували виборців 155 округу Рівненщини голосувати за М'ялика військові із Київщини.
Як і слід було очікувати, безпартійні депутати-мажоритарники схильні голосувати разом із провладною більшістю. Зокрема, Віктор М'ялик голосував, разом із «Слугою народу», за недовіру генпрокурору Руслану Рябошапці та підтримав призначення нової – Ірини Венедіктової, а також голосував за відставку експрем'єр-міністра Олексія Гончарука.
Більше того, М'ялик був одним із тих, хто подав проєкт постанови про звільнення прем'єра Гончарука. За словами Гончарука і Рябошапки, їхнє звільнення було вигідне Ігорю Коломойському, Віктору Медведчуку та Андрію Портнову.
Нардеп також підтримав законопроєкт, який дозволяє не декларувати майно, записане на дітей, які не живуть разом із декларантом. Це голосування розкритикували антикорупційні організації як таке, що сприяє прихованню статків посадовців через їхніх дітей.
За даними громадської мережі «Опора», нардеп з початку каденції до кінця 2020-го року був присутнім на 89,6% засідань ради, на 85,4% засідань комітету, подав 27 законопроєктів, з яких 2 втілились в життя. Це проєкти про відставку Гончарука та зміни, які стосувалися роботи музеїв у закладах вищої освіти.
Меценатство
Роздавання подарунків і отримання церковних та іннших нагород, з широким про це повідомленням в газетах та на інтернет-ресурсах, можна прослідкувати з 2014 року. Саме тоді Віктор М’ялик вперше йшов у депутати.
У своїй автобіографії Віктор М’ялик вказує, що піклується про вдів, сиріт, престарілих та дитячі будинки. Надає допомогу школам та лікарням, а також українській армії.
У газеті «Моя земля – моє Полісся» за 14 серпня 2014 року опублікований матеріал про те, що М'ялик пожертвував 10 тисяч гривень на відновлення сходів біля костелу Іоана Хрестителя. А також подарував ось такий автомобіль швидкої допомоги (на фото) у село Борове Зарічненського району.
У місцевих газетах публікуються подяки Віктору М'ялику від людей, які отримували його допомогу.
У 2016 році на телеканалі «РТБ» виходить сюжет про те, що Віктор М'ялик допоміг із ремонтом у військовому госпіталі.
У 2016 році нагороджений Відзнакою Київської обласної ради «Нагрудний знак «Заслуг перед Київщиною».
У 2016 році нагороджений Почесною грамотою Рівненської обласної ради за активну громадянську позицію, вагомий внесок у підвищення боєздатності та матеріального забезпечення української армії, соціально-економічний розвиток Рівненщини та надану допомогу Рівненському військовому госпіталю.
26 червня 2017 року – нагороджений званням «Лицар вітчизни» та орденом «Золотий хрест честі і звитяги», а також іменною шаблею за високу національну гідність, патріотизм та активну участь у розбудові Української держави.
У 2017 році нагороджений «Орденом честі» та удостоєний звання «Великі українці» у номінації «Людина, яка зробила світ кращим». Нагородження здійснювала Міжнародна громадська організація «Асамблея ділових кіл України» в Дипломатичній академії МЗС України.
20 грудня 2018-го року отримав звання «Досягнення року 2018» і отримав «Кубок переможця». Про що розмістив на своєму фейсбуку вирізку з газети.
25 квітня 2019 року Віктор М’ялик отримав диплом за друге місце у номінації «Меценат року» на VII Національному конкурсі «Благодійна Україна-2019».
Це далеко не всі нагороди про які він повідомив на своїй сторінці у фейсбук.
Після виборів нардеп продовжує дарувати, тому аналітики «Чесно» прозвали його гречкосієм. Він зокрема дарує телевізори в школи, велосипеди патрульним, допомагає постраждалим від повені, оплачує дитячі майданчики.
Погляди
Віктор М'ялик пропагує традиційні сімейні цінності та виступає проти спільнот ЛГБТ+ і ратифікації Стамбульської конвенції (Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству).
У одному з інтерв'ю він сказав, що вважає представників ЛГБТ+ «нездоровими». Він проголосував би за ратифікацію Конвенції, якщо «гомосексуалістів визнають людьми з інвалідністю» та «якщо два чоловіки народять дитину».
– Це нездорові люди ні з медичної точки зору, ні з християнської, і навіть мусульманство, юдаїзм теж це засуджує, – вважає нардеп.
У квітні 2020-го Віктор М'ялик саботував Законопроєкт №3316 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо протидії злочинам на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності)».
Проєкт вносив зміни до деяких статей кодексу щодо вчинення злочинів на ґрунті расової, національної, релігійної ворожнечі чи розбрату або на ґрунті нетерпимості до сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності особи, а також щодо публічних закликів ворожнечі насильницьких дій, переслідування чи приниження гідності за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності.
За це в проєкті хотіли притягувати до відповідальності штрафами, або позбавленням волі на різний строк.
Проти проєкту виступила Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій. А сам Віктор М'ялик збирав підписи для депутатського звернення до Комітету з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради.
Звернення стосувалося переважно церкви. У ньому просять Комітет звернути увагу зокрема на те, що якщо християни вважають «гомосексуалізм» гріхом, то за новим проєктом Закону, це вже можна буде трактувати, як заклики до нетерпимості і ворожнечі. Тому нардепи просять врахувати ці та інші аргументи при оформленні рекомендацій за законопроєкту.
В результаті проєкт Закону №3316 та альтернативні №3316-2, №3316-3 Комітет відхилив і на голосування в Раду його не виносили.
Зв'язки
Погляди Віктора М'ялика дещо схожі із переконаннями міського голови Рівного Олександра Третяка. Вочевидь, вони однієї віри – християни віри євангельської (колишні п'ятидесятники).
У фейсбуку обох політиків є спільні фото із колишнім головою Верховної Ради, пастором Олександром Турчиновим. Останній за словами Третяка представник церкви Євангельських християн-баптистів.
Окрім політичних зв'язків, нардеп має і бізнесові. Розпочинав свій будівельний бізнес М'ялик ще до 2013-го року, тобто ще до ЖК «Львівський маєток».
На зображенні з гугл-карт село Петропавлівська Борщагівка. Ми схематично виділили будинки на землі нардепа. У деяких з них він досі має нежитлові приміщення.
У майновому реєстрі є інформація про ділянку у Петропавлівській Борщагівці на вулиці Волошкова,1, яка належить нардепу із 2012-го.
На зображенні з карти видно, що тут збудований будинок. Праворуч знизу будинок за адресою Львівська,3. І хоча земля під цим будинком нардепу не належить, він зареєстрував на себе нежитлові приміщення у ньому. А належить земля забудовнику Юрію Квартерчуку. Йому належать і сусідні із М'яликом землі під будинками.
Юрій Кватерчук був підозрюваним в ухиленні від сплати податків. Він забудовник – генеральний директор BD Holding (ТОВ «БД Холдинг»).
У програмі розслідувань «Слідство.інфо» за 2017-й рік журналісти розповіли історію про те, як забудовник займав лісові землі громади у Петропавлівській Борщагівці для свого будівництва. Активістам, які були проти цього, палили автівки, вони отримували погрози, або на них нападали під будинком.
Допомагав забудовнику «віджимати» землю сам сільський голова. Він отримав майже гектар лісу за рішенням ради під «сіножать». Змінив призначення землі та подарував пай лісу Роману Кричильському. Він підприємець із Рівного, а за сумісництвом – служитель церкви «Скинія». Юрій Кватерчук музикант церковного гурту цієї церкви. Костянтин Кукса, керівник проектів БД «Холдинг», який також має землю та ЖК поблизу М'ялика та Кватерчука, також служитель все тієї ж церкви «Скинія».
Журналісти також знайшли, що з будівництвом пов'язаний син генерала Служби безпеки України Петра Лайшева – В’ячеслав. А колишній голова Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов відкривав у Петропавлівській Борщагівці церкву «Соборну», парафіяни якої дуже близько пов’язані з вищезгаданою церквою «Скинія».
Ця ж «Соборна» церква збудована при в'їзді до ЖК Віктора М'ялика «Львівський маєток».
Менш одіозні партнери у М'ялика також є. Їх він взяв собі у помічники. Зокрема, йдеться про подружжя Климців – Миколу та Наталію. Остання була довіреною особою нардепа на виборах у 2019-му, а її чоловік тепер офіційно помічник М'ялика на громадських засадах.
З Миколою Климцем М'ялик заснував ТОВ «ЖЕО Житло». Також Климець власник товариств «МД Софіївка», «ЖЕО Житло-Софіївка», «ЖЕО Житло-Петропавлівка», «ЖЕО Житло-маєток». Фірма займаються комплексним обслуговуванням об'єктів (управлінські компанії). Також чоловік вказаний засновником ГО «Філія Дударків».
Із Миколою Климцем М'ялик на спільних фото з відпочинку.
Роман Янківський, який тепер помічник М'ялика за трудовим договором, також був його довіреною особою на виборах 2019-го. Він став власником будівельної фірми «МДС-Буд», після виборів. Тепер фірма належить Анні Володимирівні Дубчак.
Дубчаки вочевидь теж не випадкові особи для Віктора М'ялика. У його декларації зазначено, що Михайло Дубчак відкривав рахунки у банках на ім'я нардепа та має право ними розпоряджатися. А Анна Володимирівна та Анастасія Михайлівна Дубчаки наразі власниці фірм М'ялика «МДС-Буд» та «МД Плюс». Окрім них, в декларації нардепа вказана Любов Володимирівна та Дарина Михайлівна Дубчаки, від яких він отримував дохід завдяки продажу нерухомості.
Анастасія та Дарина вочевидь доньки Михайла Дубчака. Перша 1998-го, друга 1999-го року народження. Зареєстровані Дубчаки у селі Мотовилівка, там де і Віктор М'ялик. Любов та Анна Дубчаки ймовірно племінниці Михайла Дубчака.
Серед помічників М'ялика є і його родичі, а саме дружина двоюрідного брата Степана – Ірина Базака. Син останніх – Богдан помічник дядька на громадських засадах, а його сестра Юлія – за трудовим договором. Вона часто виставляє з нардепом фото у фейсбуку.
Окрім двоюрідної племінниці Юлії Базаки та Романа Янківського, помічницею нардепа за договором також вказана Лариса Тарасенко.
На громадських засадах, окрім Богдана та Ірини Базаків і Миколи Климця, помічниками працюють:
- Голубенко Валентин Леонідович,
- Гузєєв Артур Якович,
- Жук Наталія Степанівна,
- Жуковський Василь Миколайович,
- Костюченко Олексій Олександрович,
- Кузін Олександр Вікторович,
- Кулакевич Валентина Миколаївна,
- Кулакевич Юрій Петрович,
- Марченко Олексій Юрійович,
- Омельяненко Валерій Олександрович,
- Пехотін Андрій Васильович (депутат Рівненської обласної ради від партії «За майбутнє»),
- Сиротюк Петро Миколайович,
- Тутевич Володимир Максимович,
- Чижевський Олександр Павлович.
Нерухомість
Станом на березень 2021-го у майновому реєстрі міститься інформація про 48 квартир, якими володіє нардеп. Але в декларації за 2020-й рік і в наступних повідомленнях про майно за 2021 рік вказані 57 квартир.
Всі вони знаходяться у Житловому комплексі Віктора М'ялика «Львівський маєток», що розташований на окраїні Києва у селі Софіївська Борщагівка.
Нардепу належить і земля під комплексом, дитячим садком та торговим центром. У реєстрі нерухомості ми нарахували 70 ділянок у Софіївській Борщагівці. Найбільша з них площею 1,4 гектари, найменша 2 сотки.
Після виборів у жовтні 2019-го ділянки під останньою готовою чергою ЖК оформлені на праві сервітуту до серпня 2020-го на Анастасію Дубчак.
Також нардеп власник 34 гаражів та 75 машиномісць у підземному паркінгу цього ж комплексу. Тут же на нього оформлений багаторівневий гараж.
Ще йому належать 438 нежитлових приміщень, деякі з них у селі Петропавлівська Борщагівка у власності з 2012-го.
Також Віктор М'ялик має 8 ділянок у Петропавлівській Борщагівці загальною площею 80 соток (про які ми розповіли вище).
Ще нардеп має дві ділянки у селі Червона Мотовилівка. Присадибною ділянкою у 15 соток він володіє з 2014-го. На ній він має будинок у 192,8 квадрати із балконом, банею, прибудовами, сараєм та навісом.
Ще 8 соток землі на території Червономотовилівської сільської ради подарували нардепу під садівництво у 2018-му.
Дружина нардепа власниця будинку у Мотовилівці площею понад 500 квадратних метрів. Зареєстрований він на неї у 2016-му. У цьому ж селі і у цьому році вона придбала ділянку під селянське господарство у 10 соток. Поряд із цією вона оформила право власності у 2016-му на ділянку у 25 соток під будівництво. Її також купили. На ній, вочевидь, збудували будинок.
Ще поряд із цією жінка придбала ділянку у 2016-му площею 23 сотки. На сусідній із будинком та ділянками вулиці у селі Мотовилівка розташована церква Християн Віри Євангельської. Ще 15 соток у цьому ж селі жінка придбала у 2013-му році. Тобто, це загалом 4 ділянки.
Ще 2 ділянки площею 2 та 15 соток вже у Софіївській Борщагівці жінка купила у 2013-му та 2014-му роках для селянського господарства та будівництва.
Ще Дарина М'ялик власниця квартири у ЖК «Львівський маєток» площею 150,7 квадратних метрів, яку вона придбала у 2014-му.
Ми взяли витяг на майже 500 сторінок з реєстру нерухомості і на його основі уклали 5 списків з нерухомістю (всього на 800 рядків записів):
Люксові авто
У березні 2021-го Віктор М'ялик потрапив у об'єктив камер розслідувачів Bihus.info на своєму новенькому Lexus LX 570.
Авто 2019-го року випуску. Зареєстрував нардеп його у липні 2020. Авто в його декларації за 2020-й на сайті НАЗК коштує 3,1 мільйони гривень. До цього у М'ялика був такий же автомобіль, тільки 2016-го року. У декларації його ціна 3,7 мільйони гривень.
Нардеп власник ще одного Lexus моделі LS 460 L 2015-го року випуску. У тому ж році авто чоловік і зареєстрував на себе. У декларації машина коштує майже 3 з половиною мільйони гривень.
В його дружини Дарини Porsche Cayenne 2018 року випуску, яким вона володіє із червня 2019 року. У декларації вказано, що її авто купили за 5,6 мільйонів гривень.
Ще одна автівка Дарини М'ялик Mercedes-Benz SL 400 2016 року випуску, який вона зареєструвала того ж року. Це авто – кабріолет. У декларації його вартість вказана понад 3 мільйони гривень.
Доходи, збереження
За 2019-й нардеп задекларував такі доходи:
- близько 310 мільйонів гривень від продажу нерухомості;
- майже 3 мільйони гривень від здачі нерухомості в оренду;
- більше 2 мільйонів гривень від здачі майна оренду отримала дружина Дарина;
- майже 315 тисяч гривень зарплати нардепа;
- трохи більше 29 тисяч гривень зарплати у фірмі «МДС-Буд».
Дружина у 2019-му «ПриватБанку» зберігала майже 109 тисяч гривень та більше 13 тисяч доларів. Віктор М'ялик у цьому банку тримав у 2019-му понад 2 мільйони гривень. Готівкою зберігав мільйон доларів та 150 мільйонів гривень.
У декларації нардепа за 2020-й серед доходів вказано:
- 6,3 мільйона гривень від здачі нерухомості в оренду (в тому числі помічниці Юлії Базаці, фірмам «Жео-Житло» та «МД Плюс»);
- 91,6 мільйони гривень від продажу нерухомості;
- 1,6 мільйона від продажу авта нардепа та 80 тисяч гривень доходу від продажу рухомого майна дружини;
- майже 490 тисяч гривень зарплати нардепа.
Готівкою у 2020-му нардеп зберігав 780 тисяч доларів та 80 мільйонів гривень. На рахунках у «ПриватБанку» та «АльфаБанку» вказано ще 1,2 мільйони гривень збережень. Дружина у «ПриватБанку» тримає 917 тисяч гривень.
Суд
У судовому реєстрі міститься лише одна справа стосовно Віктора М'ялика. Його обвинувачують за ч.2 ст. 172-6 КУпАП. Стаття стосується недостовірного декларування, а звучить як «неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані». Санкція статті передбачає штрафу від 1 700 до 2 400 гривень.
У Печерському райсуді Києва була ще одна справа за цією статтею щодо М'ялика, її об'єднали в одну справу в липні 2020-го. Стороною обвинувачення на ресурсі «Судова влада» вказано Офіс генпрокурора. Призначили засідання на листопад, але у реєстрі наразі немає ухвал у цій справі.
Кримінальне провадження, яке відкрило Державне бюро розслідувань, щодо ухилення від сплати податків до суду ще не дійшло.
Стежити за матеріалами «Четвертої влади» за тегом Віктор М'ялик
Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти