Нардепу Віктору М'ялику арештували нерухомість: перелік майна зайняв 25 сторінок

Нардепа Віктора М'ялика підозрюють в ухиленні від сплати податків: він продавав квартири у своїх житлових комплексах, хоча не був зареєстрований як підприємець. Правоохоронці порахували, що через це М'ялик не заплатив майже 97 мільйонів гривень державі.

3-го червня на сторінці Київського апеляційного суду з'явилась новина, що арештували майно нардепа.

У судовому реєстрі поки немає повного тексту ухвали, але ми дізналися більше від речниці суду Тетяни Геведзе та помічника нардепа Романа Янківського.

До депутатства Віктора М'ялика знали на рівненському Поліссі як мецената та благодійника. Ним він став після 2014-го, коли не пройшов до Верховної Ради при першому балотуванні. У 2019-му його таки обрали нардепом по округу №155 (місто Вараш, Володимирецький, Дубровицький, Зарічненський, Рокитнівський райони за старим районоподілом).

Він єдиний, хто пройшов до Ради від округів Рівненщини не від партії «Слуга народу». 

Балотувався самовисуванцем, а вже в парламенті приєднався до депутатської групи «За майбутнє» Ігоря Палиці, бізнес-партнера олігарха Ігоря Коломойського.

У 2020-му М'ялик потрапив до заголовків ЗМІ через свою декларацію, а точніше через 158 квартир, які у ній вказав. Найбільше із них у його житловому комплексі «Львівський маєток». І хоча нардеп не зареєстрований підприємцем, він декларує доходи від продажу квартир.

У його деклараціях не тільки квартири, а й приміщення, гаражі і паркомісця у ЖК. Окрім власне продажу нерухомості, М'ялик декларує і дохід від здачі її в оренду.

25 березня 2021-го стало відомо, що Віктора М'ялика підозрюють в ухиленні від сплати податків на будівництво та продаж нерухомості у період з 2015-го до 2020-го року.

Правоохоронці порахували, що загалом він не заплатив майже 97 мільйонів гривень податків. 

З цього приводу слідчі Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора та за сприяння Державної служби фінансового моніторингу України почали досудове розслідування і провели обшуки вдома у нардепа.

За фото з цих обшуків можна побачити в якому будинку живе Віктор М'ялик – з картинами в позолочених рамах, з кухнею із позолоченими вензелями, в сейфі видно пачки доларів.

Як ми рахували, тоді ж у березні, нардеп був власником 48 квартир, 81 земельної ділянки, 34 гаражів, 75 машиномісць та 438 нежитлових приміщень. Більшість цього майна розташована у житловому комплексі Віктора М'ялика «Львівський маєток» на околицях Києва у селі Софіївська Борщагівка.

Ще деяка нерухомість нардепа – у селі Петропавлівська Борщагівка, що недалеко від першого. Ще кілька ділянок він має у селі Червона Мотовилівка. Там же будинок, де він із сім'єю мешкає і де проводили обшуки. Належить він дружині, його площа понад 500 квадратних метрів. 

Червоною лінією позначено пряме чи опосередковане розташування ділянок Віктора М'ялика під комлексом «Львівський маєток» на околицях Києва у селі Софіївська Борщагівка. У березні 2021-го ми співставили зображення з гугла і межі ділянок із кадастрової карти, які належать нардепу за майновим реєстром. Зображення датоване 2021-м роком із супутника гугл-карти. 

3-го червня цього року Віктору М'ялику арештували майно. Із того, що бачимо у реєстрі тепер, нерухомості не значно поменшало. Після обшуків у березні декларацію змін про продаж нерухомості нардеп подавав 16 разів.

Речниця Київського апеляційного суду Тетяна Геведзе повідомила нам, що перелік арештованого майна зайняв майже 25 сторінок, які додані до клопотання прокурора. Чи арештовували авто нардепа, їй невідомо – порадила дочекатися повного тексту ухвали у реєстрі.

Помічник Віктора М'ялика Роман Янківський вважає, що розслідування щодо несплати податків нардепа – політично вмотивоване.

– Ми не одні забудовники, які будувались за таким принципом. А кримінальне переслідування почалось тільки стосовно Віктора Ничипоровича і після того, як він став народним депутатом. 

Кому це може бути вигідно, помічник не знає. Каже, що швидше за все, це може бути пов'язано з тим, що нардеп обстоює традиційні сімейні цінності.

Про це та проти спільнот ЛГБТ+ і ратифікації Стамбульської конвенції (Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству) М'ялик висловлювався у одному із інтерв'ю.

Окрім цього, він саботував законопроєкт, яким хотіли притягувати до відповідальності штрафами, або позбавленням волі на різний строк за вчинення злочинів на ґрунті расової, національної, релігійної ворожнечі чи розбрату або на ґрунті нетерпимості до сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності особи, а також щодо публічних закликів ворожнечі насильницьких дій, переслідування чи приниження гідності за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності.

Роман Янківський каже, що Віктор М'ялик знав про те, що будуть арештовувати майно. Вперше клопотання щодо цього розглядав Печерський суд, але тоді відмовили прокурорам. Вони подали апеляцію, яку задовільнили 3-го червня.

– Вину Віктор Ничипорович не визнає, – каже його помічник. – На той час він будував так, як не було заборонено законом, і так само продавав. Тоді сплачувалися всі податки, які вимагав нотаріус і законодавство. Він постійно подавав податкові декларації, де звітувався про продаж. Йому там ні разу не сказали, що ти маєш заплатити не 6,5%, а 19,5% від продажу.

Про зв'язки нардепа, а також більше про його бізнес, читайте у досьє Віктора М'ялика.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте