Несумісний зі статусом судді: Вища рада правосуддя звільнила скандального суддю з Рівненщини

Валерій Малков у 2019 році, під час складання адмінпротоколу про керування автомобілем у стані алкогольного сп`яніння
Джерело
Колаж «Четверта влада» (Дмитро Домащук) зі стоп кадрів із відео на ютуб каналі Dima Dimon

Вища рада правосуддя 21 березня звільнила суддю Кузнецовського міського суду Валерія Малкова. У 2019 році він, керуючи автомобілем напідпитку, вчинив ДТП, а потім намагався дати хабаря поліцейському.

«Вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді, виявило його невідповідність займаній посаді», – так ВРП сформулювала причину звільнення судді.

Історія звільнення

Нагадаємо, 18 грудня 2023 року Перша Дисциплінарна палата ВРП притягнула Валерія Малкова до дисциплінарної відповідальності і тимчасово відсторонила його від роботи. А згодом зробила подання на його звільнення.

Щоб оскаржити це рішення й уникнути звільнення, у Малкова було 10 днів. Але він цього не зробив. А 8 січня 2024-го надіслав у ВРП клопотання, щоб йому поновили терміни для оскарження.

Проте Малков не довів, що пропустив терміни із поважних причин. Тому 29 лютого ВРП йому відмовила.

21 березня відбулося засідання, на якому члени ВРП вирішили звільнити Валерія Малкова.

Малков на це засідання не прийшов. Хоча його повідомили про дату, час і місце. Тож розгляд відбувся без його участі, бо згідно зі статтею 56 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» неявка судді не є перешкодою для розгляду, незалежно від причин, чому він не з’явився.

Адвокат Євген Воробойов з ГО «Платформа прав людини» каже, що суддя може оскаржити рішення Вищої ради правосуддя у Верховному суді України. Для цього є місяць.

Чому Валерій Малков не з’явився на засідання, що думає щодо рішення про звільнення та чи оскаржуватиме його, «Четвертій владі» дізнатися не вдалося. За відомим нам номером телефону Валерій Малков слухавку не взяв і не прочитав повідомлення у ватсапі та вайбері.

Майно та статки судді

Валерій Малков подав щорічну електронну декларацію. У ній він вказав, що у 2023 році заробив у Кузнецовському міському суді 1 мільйон 57 тисяч 175 гривень.

Із нерухомості декларує лише квартиру у місті Вараші площею 36 квадратних метрів. Він її купив у 2016 році за 138 тисяч гривень. За тодішнім курсом це трохи більше п’яти з половиною тисяч доларів.

Також Малков вказує, що володіє цінними паперами закритого акціонерного товариства «Інвестиційна компанія «Енергогарант», вартістю 210 гривень. Наразі ця компанія – банкрут і припинила свою діяльність ще у 2007 році.

Як змінювалися статки Валерія Малкова, а також як він намагався ухилитися від відповідальності та підкупити патрульного, читайте у матеріалі «Пажалуста. Не роби такого. Дам тобі всі гроші, бл*дь!»: як п’яний суддя із Вараша хотів підкупити патрульного: відео


Долучайтеся до збору на FPV дрони для рівненських військових.

Волонтерська монобанка https://send.monobank.ua/jar/6hpeyQsBSk

Картка благодійного фонду, прив'язана до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA66 305299 00000 26006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Також маємо фанклуб у тіктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте