Очікування і реальність по-рівненськи: в документах всі цукерки для дітей переселенців шоколадні

Директор Рівненського обласного центру з надання соцпослуг Валерій Стасюк пояснював керівництву обласної ради деталі закупівлі
Джерело
Колаж на основі фото облради та фото переселенців

Ми отримали документ, в якому вказано якими насправді мали бути цукерки, що їх закупляли за мільйон гривень для дітей переселенців на Рівненщині. І показуємо як цей папір відрізняється від реальності. А також з'ясували чому Держаудитслужба досі повністю не перевірила цю скандальну закупівлю.

Рівненська обласна рада нарешті теж відреагувала (після журналістів та прокуратури) і звернулася до Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області, щоб тут перевірили закупівлю 5-ти тонн цукерок для дітей переселенців, яку організував комунальний заклад «Рівненський обласний центр з надання соціальних послуг».

Першими до управління ДАСУ, ще на початку лютого, звернулася громадська ініціатива «За чесний тендер», яка разом з «Четвертою владою» викрила низку порушень у цій закупівлі.

Що сталося

Як з'ясували журналісти, Рівненський обласний центр з надання соціальних послуг закупив, без конкурсу, майже 5 тонн шоколадних цукерок у рівненської підприємиці Ірини Гусейнової. При цьому:

  • закупівлю провели без тендеру, хоч на це не було підстав;
  • багато дітей переселенців, хоч цукерки призначалися для них, цих цукерок не побачили;
  • у тих пакунках, які дійшли до переселенців, окрім шоколадних цукерок, було чимало льодяників;
  • вага пакунків була меншою, ніж пів кілограма, які мали би бути, з огляду на витрачені на них кошти платників податків.

24 лютого журналістка «Четвертої влади» намагалася почути думку керівництва облради щодо виявлених у закладі облради порушень.

Однак тоді оперативно прокоментувати цю інформацію в облраді відмовилися і сказали надіслати запит. Хоча коментування суспільно-важливих подій НЕ лежить у площині доступу для публічної інформації, заради якого варто писати запит, а стосується відкритості і відповідальності посадовців перед виборцями.

Тепер же на сайті обласної ради цитують такий коментар голови обласної ради Андрія Карауша стосовно цієї закупівлі:

– Якщо хтось думає, що зможе наживатися на чужій біді у війну, то не вийде! Ми зробимо все від нас залежне, щоб робота наших комунальних закладів була прозорою і відповідальною!

Документи і факти

Як розповідає «Четвертій владі» начальник управління Західного офісу Державної аудиторської служби в Рівненській області Анатолій Карп'юк, в ДАСУ, щоб провести повноцінну перевірку, ще чекають на вилучені документи від органів правопорядку.

Водночас посадовець каже, що якщо аналізувати специфікацію товару, яка вказана в додатку до договору про закупівлю, то тут зазначені усі цукерки, які можна вважати шоколадними, і їх ціна приблизно відповідає ринковій. Ось які цукерки записані в документах:

Ось який асортимент цукерок вписали в документації закупівлі

Жодних цукерок «Корівка» чи «Бім-бом», які нам показували переселенці, котрі отримали подарункові пакети, в документі не вказані. А вилученням цукерок, щоб звіритися, чи документація відповідає реальності, ДАСУ не займається. Таке можуть робити органи правопорядку, які теж вивчають нині цю закупівлю.

Нагадуємо, в реальності в подарункових пакетах, окрім умовно шоколадних цукерок, були й дешевші льодяники:

Всередині пакунку – поряд з кількома умовно шоколадними цукерками – дешевші льодяники. Хоча в документах йдеться, що мали би бути всі шоколадними. Такі пакунки під кінець лютого отримала переселенка, яка проживає з дітьми у гуртожитку в Квасилові
Такі пакунки роздавали у Рівному 6 лютого всім мешканцям гуртожитку на Степана Бандери, 69д. Тут також є льодяники і нешоколадна дешевша «Корівка»
За свідченнями ще однієї переселенки, такі цукерки роздавали 9 лютого для усіх мешканців гуртожитку на Степана Бандери, 43, де живуть переселенці. У пакунку – також частина льодяників.

За результатами досудового розслідування, дії посадовців причетних до закупівлі, окрім аудиторів, мають також оцінити рівненські прокурори.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте