Рівненська прокуратура і аудитори перевіряють, що там з майже п'ятьма тоннами цукерок дітям переселенців

Комунальний заклад облради, яким керує Валерій Стасюк, закупив цукерок на мільйон у підприємиці Ірини Гусейнової. У подарунковому пакунку – вага, яка вдвічі менша від заявленої у документах
Джерело
Колаж на основі фото, яке нам надала переселенка, фото з фейсбуку Валерія Стасюка та Ірини Гусейнової

У прокуратурі відкрили кримінальне провадження і перевіряють як так сталося, що куплені за бюджетний мільйон шоколадні цукерки виявилися не зовсім шоколадними, не тієї ваги і не для всіх, кому призначалися. Держаудитслужба теж перевіряє, після нашого звернення. А тим часом багатодітна мати зважила цукерки, які дали її дітям після нашої публікації.

Як розповіли «Четвертій владі» в Рівненській обласній прокуратурі, кримінальне провадження відкрили «за фактом заволодіння чужим майном, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану (частина 4 статті 191 Кримінального кодексу України)».

В чому порушення

Нагадуємо, Рівненський обласний центр з надання соціальних послуг заплатив у грудні мільйон гривень за майже 5 тонн шоколадних цукерок. Купили їх у рівненської підприємиці Ірини Гусейнової, яка займається пошиттям одягу.

Цукерки мали роздати серед дітей переселенців. Всього мало вийти 9 тисяч 586 подарункових наборів по пів кілограма.

Як нам вдалося з'ясувати, закупівля має ознаки низки порушень:

  • провели її без тендеру, хоч на це не було підстав;
  • багато дітей переселенців, хоч цукерки призначалися для них, цих цукерок не побачили;
  • у тих пакунках, які дійшли до переселенців, окрім шоколадних цукерок, було чимало льодяників;
  • вага пакунків була меншою, ніж пів кілограма, які мали би бути, з огляду на витрачені на них кошти платників податків.

За результатами досудового розслідування рівненські прокурори мають оцінити дії посадовців, причетних до закупівлі.

Закупівлю, за нашим зверненням, також перевіряє Держаудитслужба в Рівненській області. Вона направила запит в комунальний заклад, щоб там надали всі документи щодо закупівлі.

Ми намагалися запитати у директора Рівненського обласного центру з надання соціальних послуг Валерія Стасюка, чи важив він або його підлеглі отримані від підприємиці Ірини Гусейнової пакунки з цукерками. Однак посадовець не відповів на дзвінок.

Директорка Департаменту соціальної політики Рівненської обласної військової адміністрації Роза Слободенюк каже, що в департаменті вивчають цю ситуацію.

– Вивчаємо детально всі моменти закупівлі. Після отримання результатів будемо приймати управлінські рішення. Наслідки будуть однозначно.

Ми намагалися почути позицію керівництва Рівненської обласної ради, в чиєму управлінні комунальний заклад, який, схоже, неналежно витратив мільйон бюджетних коштів.

Однак начальниця відділу прес-служби Рівненської облради Юлія Василенко-Слободенюк вирішила, що висловлення позиції її керівниками – це публічна інформація, а тому запропонувала журналістці написати інформаційний запит.

Запит про те, що думають про цю ситуацію керівники облради, зокрема її голова Андрій Карауш, ми не надіслали. Адже коментарі не є предметом закону «Про доступ до публічної інформації» – це питання політичної відповідальності і відкритості перед громадою.

Вага набору цукерок – вдвічі менша від заявленої

Коли ми вивчали цю тему, то багато переселенців нам розповіли, що не отримували подарунків з цукерками і не чули про таку можливість. Серед тих, хто розповідав про таке – і переселенка із Сєвєродонецька, яка з шістьма дітьми мешкає нині у гуртожитку в Квасилові.

Після публікації ця жінка (вона попросила не називати її імені) розповіла «Четвертій владі», що вчора їй зателефонували від влади і запросили прийти в приміщення колишньої селищної ради та забрати подарункові пакунки з цукерками для всіх дітей.

Вона сходила і їх отримала, а на зворотньому шляху до гуртожитку зайшла в магазин і зважила один з цих ідентичних пакунків (бо раніше читала наше розслідування і знала, що вага цукерок може бути іншою ніж заявлені пів кіло (0,499 кг.) – авт.).

І ось що з цього вийшло:

Вага подарункового пакунку з цукерками – 264 грами. Хоч коли комунальний заклад облради купував цукерки у підприємиці, середня вага пакунків мала вийти по пів кілограма (адже 4 тисячі 785 кілограмів цукерок підприємиця мала розкласти у 9 586 пакунків)
Всередині пакунку – поряд з кількома умовно шоколадними цукерками – дешевші льодяники. Хоча в документах йдеться, що мали би бути всі шоколадними

«Четверта влада» продовжує стежити за розвитком цієї теми.

Дивіться також: У Рівному розривають угоду про скандальну закупівлю макаронів по 109 гривень за кілограм


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте