Як обласна рада намагається зняти із себе відповідальність за закупівлю цукерок для дітей переселенців

Рівненська обласна рада не спішить провести службове розслідування щодо купівлі цукерок для дітей переселенців. На фото зліва на право – керівник Рівненського обласного центру з надання соціальних послуг Валерій Стасюк та голова обласної ради Андрій Карауш
Джерело
Колаж «Четвертої влади» на основі отриманих фото від переселенців, світлини Валерія Стасюка у фейсбуку та власного фото

Рівненська обласна рада НЕ провела службове розслідування щодо майже п’яти тисяч кілограмів шоколадних цукерків, які у грудні 2022 року купив Рівненський обласний центр з надання соціальних послуг для дітей переселенців. Купив без конкурсу, хоч на те не було очевидних підстав, та за майже мільйон гривень.

Попри такий об’єм, багатьом дітям цукерки так і не дісталися. А ті, кому все ж пакунки дали, отримали їх меншими за вагою і ще й частково з льодяниками всередині.

Ми запитали чому облрада не розслідує дії посадовця.

«Зняли із себе відповідальність»

У відповідь на запит «Четвертої влади» Рівненська обласна рада повідомила, що службове розслідування щодо підпорядкованого їй центру не проводили. Але звернулися з таким проханням до Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області.

Однак, зі слів юриста проєкту «Свої люди» від Bihus.Info Юрія Мельника, до якого ми звернулися за правовою консультацією, перевірка Держаудитслужби, на відміну від службового розслідування, не передбачає відсторонення від виконання обов’язків керівника Рівненського обласного центру з надання соціальних послуг Валерія Стасюка.

– Я так розумію цю ситуацію: вони (обласна рада. – Ред.) вирішили цього не робити, щоб не вчиняти будь-яких дій щодо керівника цього центру. Фактично, зняли з себе відповідальність – звернулися до аудиторської служби, щоб вона проводила перевірку і встановлювала наявність якихось неправомірних дій, – каже юрист.

Валерія Стасюка вперше призначили на посаду у 2013 році. За останнім контрактом, він займатиме цю посаду до березня 2025 року. Однак у цьому ж контракті передбачено, що його можуть розірвати достроково.

– У разі підтвердження порушення законодавства під час використання фінансових ресурсів центру, у тому числі при здійсненні закупівель товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти, керівник центру міг бути звільнений із займаної посади, – коментує Юрій Мельник.

Рівненська обласна рада, за словами Юрія Мельника, ще може розпочати службове розслідування. Для цього голові ради Андрію Караушу потрібно підписати відповідне розпорядження, або депутатам проголосувати за відповідне рішення на сесії:

– Я думаю, що це могло б бути якесь ініціативне звернення від групи депутатів з пропозицією винести це на обговорення, – додає Мельник.

Позиція обласної ради

У березні 2023-го Андрій Карауш обіцяв таке: 

– Якщо хтось думає, що зможе наживатися на чужій біді у війну, то не вийде! Ми зробимо все від нас залежне, щоб робота наших комунальних закладів була прозорою і відповідальною!

Але коли ми запитали в Андрія Карауша, чому він не розпорядився провести службове розслідування щодо закупівлі цукерок, він сказав надіслати інформаційний запит.

– Це не питання для запиту: я питаю, чому так сталося, а не прошу документи, – журналістка.

– Ми звернулись до компетентного державного органу – Держаудитслужби. Щоб я міг надати офіційні висновки щодо цього питання, напишіть листа на офіційну адресу обласної ради [email protected].

Аудитори кажуть, що не можуть говорити про результати перевірки

Ми також хотіли з’ясувати результати перевірки аудиторами, але в Управлінні Західного офісу Держаудитслужби у Рівненській області нам відповіли, що не можуть надати інформацію, яка стосується цієї закупівлі, бо слідчі не надали відповідного дозволу на її розголошення.

Нагадаємо, 21 лютого 2023-го через цю закупівлю прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені у великих розмірах чи в умовах воєнного або надзвичайного стану (ч.4 ст.191 Кримінально кодексу України).

Відповідальність за це правопорушення передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

У пресслужбі поліції нам повідомили, що зараз у цій справі триває досудове розслідування та призначені експертизи.

Підозру у справі поки нікому не оголошували.

Дивіться також: Бензин із запахом корупції: як Рівнеоблводоканал проводив тендери на закупівлю пального


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте