Окремі «слуги народу» проти створення ради з ОРДЛО: хто з рівненських підтримав заяву

Двоє рівненських нардепів відповіли про своє ставлення до заяви проти визнання ОРДЛО суб'єктом перемовин. Олександр Ковальчук (ліворуч), Олександр Аліксійчук
Джерело
Фото зі сторінки Олександра Ковальчука у фейсбук

Деякі нардепи фракції «Слуга народу» виступили проти створення консультативної групи в Тристоронній контактній групі за участі представників ОРДЛО. Офіційна позиція фракції поки не відома.

Про це пише Українська правда з посиланням на фейсбук-сторінки кількох нардепів від «Слуги народу»: Анастасії Красносільської, Гео Лероса, Єгора Чернєва

Дослівно заява:

«Звертаємось до президента Володимира Зеленського щодо необхідності, в умовах суперечливої громадської реакції на останні Мінські ініціативи, надання доручення представникам України в Тристоронній контактній групі та усім переговірникам України повернутися в рамки законодавства та не допустити реалізації оприлюднених рішень щодо створення консультативної групи у спосіб і формах, які не знаходять підтримку народу України, протирічать діючому законодавству держави та національним інтересам.

Закликаємо президента зобов’язати делегацію України на переговорах з Російською Федерацією проводити на регулярній основі консультації та інформувати Верховну Раду щодо підходів та стану переговорів».

Деталі: Нардепи нагадують, що за законом «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» Росія здійснює тимчасову окупацію територій у цих областях.

Відповідно до законодавства на тимчасово окупованій території України діють окупаційні органи влади РФ.

Таким чином, «українське законодавство унеможливлює визнання в будь-якій формі будь-яких органів влади так званих "ЛНР", "ДНР", ОРДЛО і т.д».

«Четверта влада» звернулася до всіх народних депутатів від Рівненщини, які представляють фракцію «Слуга народу», щоб з'ясувати як вони ставляться до цієї заяви і чи підтримують її. Адже повного списку тих хто підтримує, наразі немає.

Відповіли двоє: Олександр Аліксійчук (переможець на окрузі №154 (місто Дубно, Демидівський, Дубенський, Здолбунівський, Млинівський, Радивилівський райони) та Олександр Ковальчук (переміг на 152-му виборчому окрузі – Рівне).

Олександр Ковальчук каже що спочатку потребує з'ясувати обставини і зрозуміти позицію фракції.

«Зважене рішення і відповідна позиція, на окремі заяви і світогляди, потребують часу. Принаймні різких рухів і гучних заяв від мене чекати не варто. Занадто все неоднозначно стає останнім часом. Нічого проти цієї заяви сказати не можу. Поважаю думку і позицію своїх колег. Дякую.», – відписав нардеп на питання журналістки щодо цієї заяви.

Категорично висловився Олександр Аліксійчук:

«Так, я підтримую цю заяву і теж розміщаю на своїй сторінці. Чому так? Відповідь очевидна і прописана в самій заяві».

За деякий час Олександр Аліксійчук поширив цю заяву на своїй фейсбук-сторінці.

Чекаємо відповіді від Дмитра Соломчука, Олександра Салійчука і Сергія Литвиненка.

Що було раніше: 13-го березня стало відомо, що у Мінську підписано домовленості про створення консультативної ради, в якій ОРДЛО будуть представлені як суб'єкт, а Росія в статусі гаранта-спостерігача опинилася на рівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.

Чому це важливо: Росія 6 рік здійснює гібридну військову агресію проти України, окупувавши Кримський півострів та підтримуючи незаконні збройні формування на Донбасі військовою технікою та силами регулярних військ.

При цьому РФ не визнає своєї участі в агресії та називає війну на Донбасі «внутрішнім конфліктом України». Кремль постійно схиляє офіційний Київ до безпосередніх переговорів із бойовиками.

Передісторія:

Збройний конфлікт на сході України, спровокований Росією, триває з весни 2014 року. Для його врегулювання створено Тристоронню контактну групу, яка працює у Мінську (Білорусь).

Мінські угоди включають у себе Мінський протокол від 5 вересня 2014 року (перші домовленості Тристоронньої контактної групи у Мінську про тимчасове перемир'я на сході України) та Комплекс заходів щодо виконання Мінського протоколу від 12 лютого 2015 року.

Рада Безпеки ООН 17 лютого 2015 року схвалила цей комплекс заходів.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуку.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте