Ошуканий фінансовою пірамідою у Рівному

Як не потрапити у фінансову піраміду дивіться у сюжеті Ольги Підгородецької

Рівнянин Віктор Моторний перед магазином «B2B», що по вулиці Грушевського 77, влаштував одиночний пікет. Чоловік каже, що його ошукали, адже він купив прикрас на 8 тисяч доларів і мав щотижня отримувати кешбек – 3% від цієї суми. Це 156% річних.

– Мені не платять кешбек як і тим, хто купив сертифікати. Вони взагалі попали в неприємну ситуацію, бо можуть отоварити сертифікати по цінам, які в 5-6 разів вищі ніж в інших ювелірних мережах, – пояснює причину пікету Віктор.

Віктор розраховував отримувати надприбутки, а отримав непотрібні йому ювелірні вироби за завищеною вартістю

– Це пастка. Гроші їм ніхто не поверне, обіцяний кешбек не виплатять. Пропонують тільки вироби. У мене ціль була не вироби. «B2B» обіцяли заробіток. Казали, що буде прибуток, – каже Віктор.

Ми, вслід за чоловіком, зайшли у магазин, щоб запитати у представників мережі їхню версію, але на нас викликали охорону та поліцію, аргументуючи це тим, що ми загрожуємо життю продавчинь.

Під час розмови з охороною пояснюємо, що намагались поговорити з продавцями, але ті сховались в кутку і мовчали. Це куток у магазині, який огороджений матовим склом з надписом «Каса», а потім натисли кнопку для виклику охорони. Пізніше викликали поліцію.

Після розмови із журналісткою, пікетувальником та продавчинями поліцейський побажав гарного дня і пішов.

«B2B Jewelry» – це мережа ювелірних магазинів, яка обіцяє заробіток на купівлі їхніх прикрас або сертифікатів, та кешбек – виплати кожної п'ятниці протягом року. За рік, кажуть, повернуть до 182% від суми. Запевняють, що чим більше людина вкладає, тим більше має отримати.

У своєму блозі журналіст-розслідувач Денис Бігус викриває, що «B2B Jewelry» – це піраміда обману, яка невдовзі зазнає краху.

Детальніше про цю фінансову махінацію: Нова фінансова піраміда: як на Рівненщині обдурюють за схемою «B2B Jewelry»

На такі обіцянки та гарну рекламу повівся і Віктор Моторний, доки не зрозумів, що це шахрайська схема.

– Зараз вони такі  самі умови, як і мені, обіцяють новим людям. Чому мені не виконують і не виплачують? Кажуть, що я купив до карантину. Насправді вони цю піраміду, що збудували до карантину відсікли і будуть нову, – розповідає чоловік.

– Чому піраміду? Тому що не може ні один бізнес у світі існувати за системою, що кешбек вище 100% проданого товару. Щоб покрити цей кешбек, треба продавати ще більше товару і так з кожним циклом продаж. Це пряма ознака піраміди.

Засновниця академії фінансової грамоти Ольга Ігнатьєва пояснює, чому запропонований надто великий відсоток означає занадто великий ризик, а тому варто остерігатися вкладати кошти в такі структури.

– Якщо ви отримали пропозицію мати великі відсотки, наприклад 104% чи до 780%, ви маєте для себе зрозуміти, яка вигода з цього компанії і яка буде особисто для мене. Якщо середня пропозиція на ринку банківських депозитів від 9 до 12%, то ця пропозиція явно завищена і рівно на стільки завищена – ми отримуємо і ризик. Людина, розуміючи таку просту схему, приймає для себе рішення: я ризикую або я не ризикую. Якщо я ризикую, то готовий втратити свої гроші.

«B2B Jewelry» далі продовжує заманювати в нових «клієнтів», а Віктор Моторний вважає своєю місією розповсюдити свою історію та застерегти інших від шахрайства.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте